Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="77709"]
1-3, 3-7, Здоров'я

Фімоз у дитини. Коли потрібна операція

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2015.11.19
0
Діагноз «фімоз» цілком може спричинити паніку будь-яку маму хлопчика. Але чи все так страшно насправді. Спробуємо розібратися

Діагноз «фімоз» цілком може спричинити паніку будь-яку маму хлопчика. Але чи все так страшно насправді. Спробуємо розібратися

Стан, коли рухлива шкірка крайньої плоті чомусь не рухається і немає можливості звільнити головку пеніса і називається фімозом. Це ускладнює догляд за цією частиною тіла, а іноді може призвести до запального процесу.

Хлопчик посміхається.

Фізіологічний фімоз

Як відомо, коли немовля з'являється на світ багато його органів ще повністю сформовані. Це відноситься і до такої делікатної деталі, як крайнє тіло – фрагмент шкіри, що прикриває голівку пеніса. Педіатри стверджують, що майже всі новонароджені хлопчики мають звуження крайньої плоті на ділянці між зовнішньою її частиною і внутрішньою, слизовою оболонкою. Приблизно до 3-4 років більшість їх це звуження проходить і поступово з'являється можливість звільнити і промити голівку. Такий стан отримав назву «фізіологічний фімоз» і здебільшого не потребує серйозного лікарського втручання.

До 7-8-річного віку, як правило, питань вже не виникає, але бувають випадки, коли фізіологічний фімоз тією чи іншою мірою зберігається до віку статевого дозрівання.


Хлопчик сидить.

Наскільки небезпечний фізіологічний фімоз

Слово «фізіологічний» свідчить про те, що це проблема зі здоров'ям, а етап розвитку дитячих органів, який вважається варіантом норми. Тим не менш, за наявності навіть фізіологічного фімозу, який може затягнутися, дуже важливо не допустити виникнення запального процесу. На внутрішній слизовій ділянці крайньої плоті відбувається вироблення спеціальної мастила – смегми, яку необхідно своєчасно видаляти, не допускаючи її застою. Нагромадження смегми може відбуватися при алергічних реакціях у дитини, при перегріві. При застої мастила може початися запалення, у яких утворюються спайки між головкою пеніса і внутрішньої частиною крайньої плоті.

Ще одна небезпека може виходити від люблячих батьків, які, знаючи, що голівка має оголюватися, насильно відсувають крайнє тіло, травмуючи ніжний орган. У цьому випадку можуть утворитися рубці, які вимагатимуть додаткового лікування

Якщо питання фімозу турбує маму, необхідно звернутися до лікаря за консультацією щодо догляду за хлопчиковим господарством у цьому стані. Можуть бути призначені спеціальні мазі та

Хлопчики (фото: Fotolia)

Хлопчики (фото: Fotolia)

Як лікує патологічний фімоз

Про те, що фізіологічний фімоз перейшов у стадію патологічного, тобто потребує медичного втручання, може свідчити кілька факторів:

  • Проблеми з крайнім тілом не минули до 12-14 років
  • Дитині боляче мочитися
  • Малюка турбує пеніс – болить, відчувається сверблячка
  • Все вже було нормально, але після хвороби крайня плоть перестала відсуватися

Усунення фімозу відбувається оперативним шляхом, а сама операція дістала назву циркумізація, або «обрізання». Полягає вона, як відомо з назви, у висіченні крайньої плоті. Операція проводиться під загальним наркозом, як правило, не раніше 6-7 річного віку, якщо до цього немає особливих показань. Можлива менш травматична процедура – ​​коли за допомогою спеціальних інструментів хірург відсуває шкіру крайньої плоті, вичищає від скупчень смігми і обробляє необхідними препаратами, щоб зняти запалення, а також видаляє спайки, що утворилися.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Обрізання хлопчиків. Робити і ні

Інтимна гігієна немовлят


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти