Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="225999"]
1-3

Електронна черга в дитячий садок: 6 нюансів, про які варто знати батькам

1
На сьогоднішній день тема електронних черг у дитячий садок дуже актуальна. Потрібно врахувати багато нюансів, щоб точно отримати

На сьогоднішній день тема електронних черг у дитячий садок дуже актуальна. Потрібно врахувати безліч нюансів, щоб отримати заповітне місце. Про найважливіші з них ми розповімо вам у цій статті.

електронна черга до дитячого садка

Джерело: Instagram @bilim_webline

Останнім часом простежується така тенденція: малюк ще тільки з'явився на світ, а відповідальні батьки відразу ж ухвалюють рішення записати його в дитячий садок. Чи правильно це? Який перелік документів необхідно підготувати, щоб нічого не проґавити? Як взагалі працює електронна черга? Від такої кількості питань просто голова йде довкола. Але все не так страшно, як здається. Почнемо по порядку.

Як працює електронна черга?

Електронна черга в сад була створена для того, щоб зробити систему прийому дітей до дошкільного закладу «прозорою» та боротися з корупцією, яка нерідко зустрічається серед завідувачів. Вона дає можливість дитині піти в той сад, який зручний батькам і забронювати собі місце завчасно. Інтерфейс сервісу інтуїтивно зрозумілий і побудований у формі таблиці, яка виглядає так:

електронна черга в садок

Джерело: osvita.kyivcity.gov.ua

Завдяки електронній черзі ви зможете дізнатися, якою за рахунком ваша дитина у списку на зарахування до дошкільного закладу. У розділі «Статус заявки» можна побачити вам вже надіслали заповітне запрошення до садка чи ще ні.


Джерело: youtube, автор: Київська міська державна адміністрація

Положення в черзі може змінюватися, якщо до списку додаються діти з пільгової категорії (батьки з обмеженими можливостями, діти учасників АТО, чорнобильці, багатодітні сімей, сироти, близнюки, діти, які перебувають під опікою). Також правила змінилися щодо прописки: тепер сади беруть спочатку дітей за пропискою в цьому місті, а потім усіх, у кого вона не «за місцем».

Як і коли записатися в електронну чергу?

як стати в чергу в сад

Джерело: dnz.kiev.ua

Записатися в електронну чергу можна відразу ж, як у вас на руках буде свідоцтво про народження дитини. Досвідчені батьки рекомендують саме так і робити. Зараз процес постановки на чергу в дитячий садок спростився і можна просто зайти на сайт osvita.kyivcity.gov.ua  та зареєструватися. Далі потрібно заповнити всі необхідні поля та після спостерігати за пересуваннями малюка за списком.

Що потрібно, щоб отримати пільгу?

Ознайомтеся з повним списком пільгових категорій, які мають привілеї в електронній черзі до саду:

 • діти із багатодітних сімей;
 • діти із сімей вимушених переселенців;
 • діти, чиї батьки є інвалідами І групи;
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти військовослужбовців, зокрема учасників АТО;
 • діти, які перебувають під опікою або у прийомних сім'ях;
 • діти одиноких батьків (виключно вдів, вдівців);
 • діти-інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ДНЗ;
 • діти постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (1, 2, 3 категорії);
 • діти, яким встановлена ​​інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Наявність пільгової категорії у малюка чи його батька нічого не означає, якщо вона не підтверджена документально. Тому недостатньо просто в розділі «Пільга» вказати її, необхідно особисто звернутися до Управління освіти вашого району. Там вони зроблять копію вашого документа/посвідчення та внесуть у свій каталог. Тільки після цієї процедури у вашому особистому кабінеті електронної черги з'явиться такий значок:

пільгова категорія до саду

Джерело: osvita.kyivcity.gov.ua

Відповідно, ваша дитина стане однією з перших у списку на зарахування до дитячого садка.

Які документи необхідні для оформлення заявки?

Для подання заявки в електронну чергу потрібне лише свідоцтво про народження дитини та пільгові документи, якщо у вас такі є. Всі інші дані ви вказуєте під час заповнення форми онлайн.

Що робити, якщо немає місцевої прописки?

Багато сімей, які проживають, наприклад, у Києві, не мають прописки за місцем, тому у них виникає проблема з дитячим садком. Звичайно, можна відправити дитину до приватної дошкільної установи, де немає такого ажіотажу, але є ще один перевірений варіант. Ви можете оформити «Картку киянина», яка стане вашою перепусткою до списку державного саду.

Якщо ви працюєте у столиці та сплачуєте податки, тоді просто берете свій паспорт, ідентифікаційний код та довідку з роботи, де буде вказано, що ви працюєте у Києві. Знаходьте найближчий відділ Ощадбанку та відкриваєте карту.

Як зрозуміти, що дитину запрошують у садок?

Коли електронна черга дійде до вашого малюка, вам на пошту прийде повідомлення про те, що є можливість зарахування в ДДНЗ. Після цього вам потрібно зібрати весь пакет документів і відправитися до завідувача саду.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Електронна черга в дитячий садок: 6 нюансів, про які варто знати батькам».

 1. Карина:

  Не все так гладко, як описують. Підійшла черга дитини в сад, звернулася до завідувачки, а вона сказала, що це збій програми та місць немає, підійти через півтора місяці, А сама путівка діє місяць, і після потрібно заново ставити на чергу або платити, її це не хвилює, і дитині у садок віддати не виходить. Куди звертатись і що робити не знаю. Може, хто підкаже?

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти