Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="80777"]
1-3, 3-7

Що заважає засвоєнню кальцію

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2015.12.23
0
Як відомо, практично всі необхідні для життя та здоров'я речовини взаємодіють між собою. Причому, не завжди це взаємодіє.

Як відомо, практично всі необхідні для життя та здоров'я речовини взаємодіють між собою. Причому не завжди ця взаємодія допомагає засвоєнню, в деяких випадках зовсім навпаки

Молоко сир - фото

Норми кальцію для дитини

Про те, що кальцій необхідний для дитячого організму, що росте, відомо, думаю, усім. Він є основним будівельним матеріалом для кісток дитини, що ростуть, присутній у зубній тканині. Але і це ще не все - іони кальцію регулюють внутрішньоклітинні процеси, впливають на вироблення деяких гормонів, безпосередньо впливають на процеси згортання крові.
Всі ці функції кальцію роблять його виключно важливим елементом організму, причому для дитини значення кальцію зростає, оскільки витрата значно вища, ніж у дорослих.
Заради справедливості варто сказати, що не менш велике значення кальцій має у похилому віці, але тоді питання в основному впирається в проблему його засвоєння.

Сухофрукти у яскравих тарілках

Fotolia

Основні джерела кальцію

Про те, що кальцій міститься в молоці та молочних продуктах, ви напевно знаєте. Але справа не тільки в цьому – у молочних продуктах присутній молочний цукор (лактоза), який сприяє всмоктування кальцію на міжклітинному рівні. Крім того, засвоєнню кальцію сприяють магній та фосфор, які у молочних продуктах знаходяться у необхідному співвідношенні.


Норма надходження кальцію змінюється в залежності від віку дитини - для малюків до року - приблизно 220-270 мг, як правило, ця кількість надходить з материнським молоком або адаптованою сумішшю. Після року і до трьох років на добу дитині необхідно 500 мг кальцію, приблизно до 8-9 років потреба зростає до 800-900 мг на день, у період статевого дозрівання та активного зростання норма до 1300 мг на добу.

Потреба кальцію зростає під час вагітності, особливо у першому триместрі, коли триває активне формування кісткової системи плода


Більшість кальцію надходить з молочними продуктами, і, як правило, це задовольняє повною мірою добову потребу. Тим не менш, це не єдине джерело мінералу, що може стати в нагоді, якщо дитина відмовляється від молочного або з якоїсь причини порушено його засвоєння. Поповнити організм кальцієм допоможуть:

фініки
гречка
бобові
Яйця
Горіхи
Цільнозернові продукти, у тому числі хліб та багато інших

Перепелині яйця.

Fotolia

Що допомагає засвоєнню кальцію

Для всмоктування кальцію потрібні вітамін Д, який так і називається кальцитріол – виробляється до шкіри під впливом ультафіолетового випромінювання – простіше кажучи, на сонці. Міститься вітамін Д і в деяких продуктах харчування - найбільше в риб'ячому жирі, є в яйцях, морепродуктах, яловичій печінці. Жиророзчинний вітамін Д має властивість накопичуватися в організмі і витрачатись по необхідності, так що отримана влітку доза може допомогти в похмурі зимові дні.


Продукти, багаті калієм також корисні, не так для засвоєння, як для утримання кальцію та вимивання його з організму з рідиною. Значні втрати кальцію відбуваються з потом, під час кашлю, нежиті та інших ситуаціях, пов'язаних з порушенням водно-сольового балансу.

Багаті калієм продукти:

Сухофрукти, особливо фініки
Картопля
банани
ківі
хурма
бобові
брокколі


Трав'яний чай - фото

Legion-Media

Що заважає засвоєнню кальцію

Щавлева кислота, з'єднуючись в кишечнику з кальцієм, перетворює його на так звані оксолати, які складають основу піску і каміння в жовчовивідних шляхах. Продукти, що містять велику кількість кислоти – щавель, редька, чорний та зелений чай, кава та інші.

Надлишок жирних кислот, особливо насичених, призводить до утворення нерозчинних солей жирних кислот, попросту кажучи – мила. Найбільшу небезпеку становлять стеаринова та пальмітинова жирні кислоти, що містяться у великій кількості у яловичому жирі, коров'якому молоці, пальмовому маслі. Тому малюків до року не можна годувати коров'ячим молоком.

Нестача кальцію в організмі може розвинутись навіть при правильному харчуванні, якщо порушені функції щитовидної залози та при деяких інших захворюваннях


Ознаки нестачі кальцію

У найменших тривала нестача кальцію з якоїсь причини, особливо у поєднанні з нестачею вітаміну Д може призвести до рахіту.

Часті та бурхливі алергічні реакції можуть свідчити про нестачу кальцію

Проблеми згортання крові, псоріаз, екзема

Часті афективно-респіраторні напади, особливо не пов'язані з істерикою


У таких випадках проводиться аналіз вміст кальцію в крові, корекція раціону, можуть бути призначені препарати кальцію, а при необхідності – вітамін Д


ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Кальцій у раціоні вагітних: у яких продуктах міститься?

Які продукти обов'язково потрібно їсти взимку дітям та дорослим


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
кальцій
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x