Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="79459"]
1-3, 3-7

Якими ліками не можна збивати температуру у дітей

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2015.12.11
0
Ацетилсаліцилова кислота, або коротше – аспірин, досить швидко і ефективно знижує підвищену температуру

Ацетилсаліцилова кислота, або коротше – аспірин, досить швидко та ефективно знижує підвищену температуру, він практично безпечний для дорослих, але категорично протипоказаний дітям віком до 14 років.

дівчинка приймає таблетку.

Трохи історії

Аспірин - одне з найпопулярніших знеболювальних, протизапальних та жарознижувальних нестероїдних препаратів. Ацетилсаліцилова кислота дійсно ефективна в багатьох ситуаціях, вперше ця речовина була отримана в 1853 році французьким хіміком Шарлем Жераром, але в загальне користування в якості лікарської речовини ацетилсаліцилова кислота потрапила тільки після 1897 року, коли німецький хімік, співробітник фармацевтичної компанії придатний для використання. Цікаво, що звичне для нас слово «Аспірин», яке є багатьом синонімом або аналогом ацетилсаліцилової кислоти, насправді є торговою назвою препарату на основі кислоти, який вивела на ринок компанія Bayer.
Температура у дитини. Допомога без ліків

Стимулом для створення препарату Хоффману служило бажання знайти ліки для свого батька, який страждає на ревматизм. Цікаво, що джерелом отримання ацетилсаліцилової кислоти виявилася кора звичайної верби.


На сьогоднішній день властивості препарату добре вивчені, проведено безліч клінічних випробувань, він входить до складу багатьох ліків, а ефект за дотримання норм вживання безвідмовний. У міру вивчення, крім жарознижувального ефекту, відкривалися нові властивості речовини.

Ліки - фото

Burda Media

А що ж із дітьми

Про те, що препарати, що містять ацетилсаліцилову кислоти небезпечні для дітей, медики вперше заговорили на початку 70-х років минулого століття, пов'язавши їх прийом при вірусних інфекціях з небезпечним для життя дитини захворюванням, названим синдром Рейє.


Група австралійських дослідників на чолі з патологом Дугласом Рейє в 1963 описала ознаки захворювання головного мозку у дітей, при якому спостерігався його набряк, але при цьому був відсутній запальний процес. Енцефалопатія головного мозку супроводжувалося значним ураженням печінки та інші зміни.

Спочатку більшість випадків розвитку синдрому Рейє у дітей пов'язали з вірусними інфекціями, такими як вітрянка, грип, герпес, парагрип, оскільки всі постраждалі діти напередодні перенесли ці захворювання Пройшло кілька років, перш ніж було висловлено припущення, що синдром Рейє викликає не вірус, а ліки, за допомогою яких знижують температуру – у всіх випадках використовували саме – аспірин.

Припущення до сьогодні немає чіткого наукового обгрунтування, проте, переконливим ВООЗ вважала факт значного зниження виникнення синдрому в дітей віком після заборони прийом ацетилсаліцилової кислоти у вигляді при вірусних інфекціях. Сталося це в 80-і роки і послужило приводом до інструкції ВООЗ, що забороняє застосування аспірину дітям до 14 (16) років і матерям, що годують.


температура у дитини - фото

Ознаки синдрому Рейє

Хоча це захворювання в наші дні зустрічається вкрай рідко, варто знати його ознаки, оскільки врятувати дитину можна лише якщо почати лікування в перші години розвитку хвороби.

  • Прояви синдрому можуть з'явитися на етапі одужання після вірусної інфекції, у разі вітряної віспи – на 4-5 день після виникнення висипу
  • Різко погіршується стан дитини, починається невгамовне блювання, причиною якої не рідко вважають ацетонемію або кишкову інфекцію.
  • З'являється задишка, дитині важко дихати
  • Різка слабкість, сонливість, можлива сплутаність і непритомність
  • З'являється запах аміаку з дитячого рота.
  • Діти до року основна ознака — напружене велике тім'ячко і сильне занепокоєння
Температура у дитини.

фото: Burda Media

При виникненні будь-якої з цих ознак після прийому препарату, що містить ацетилсаліцилову кислоту під час вірусної інфекції, необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги, описав диспетчеру всі ознаки. Лікування має бути розпочато протягом 2-3 годин з моменту перших проявів, інакше стан дитини різко погіршиться, можливий параліч та кома.

Знати про такий ефект аспірину необхідно, оскільки, на жаль, досі зустрічаються медичні працівники (як правило літні, але на щастя далеко не всі), які вважають, що збивати дитині температуру аспірином безпечно, оскільки так навчали багато років тому в інституті я сама так лікувала своїх дітей і нічого, всі живі».


Сучасна педіатрія називає безпечними для зниження температури та знеболювання дітей препарати на основі ібупрофену та парацетамолу у відповідному віку дозуванні.


ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Чим не можна збивати температуру у дітей

Висока температура у дитини. Коли і як збивати правильно


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x