Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="76113"]
1-3, 3-7, школяр

3 питання про вакцину від поліомієліту

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2015.10.26
0
В Україні розпочалася кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту. Перший етап вакцинації стартує у Закарпатській області, насамперед

В Україні розпочалася кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту. Перший етап вакцинації стартує у Закарпатській області, насамперед будуть щеплені діти від двох місяців до шести років.

щеплення дитині вакцинація

Міністерство охорони здоров'я України отримало оральну вакцину від поліомієліту французького виробника як гуманітарну допомогу від міжнародного фонду ЮНІСЕФ. Весь світ стурбований фактом появи страшної хвороби в Україні, як відомо саме на Закарпатті двоє дітей діагностували поліомієліт.

Проблема полягає в тому, що далеко не у кожної інфікованої вірусом людини захворювання проявляється і може бути виявлено. Тим не менш, носій ентеровірусу Poliovirus homini, який передається орально-фекальним шляхом, може заразити безліч людей, які нічого не підозрюють. Особливо небезпечний поліомієліт для дітей молодше шести років, оскільки загрожує паралічем кінцівок, а в деяких випадках (до 10% від усіх паралізованих) – паралічем дихальних м'язів та смертю.


Поліомієліт вакцинація

Фото: ihcpvt.com

Що таке оральна вакцина

Оскільки лікування від поліомієліту не існує, єдиний спосіб зупинити поширення хвороби та захистити своїх дітей – вакцинація та створення колективного імунітету. Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що оральна вакцина (ОВП) є найбільш безпечною. Але варто враховувати, що до складу крапель входять живі ослаблені віруси, які змушують організм виробляти стійкий імунітет проти поліомієліту. Існують протипоказання до оральної вакцини, у цьому випадку її замінюють інактивованою вакциною (ІВП), що містить убиті віруси. Щоб розібратися, яка вакцина оптимальна для дитини, необхідно звернутися до лікаря.

Дівчина миє руки (фото: Fotolia)

Дівчина миє руки (фото: Fotolia)

Кого потрібно вакцинувати

Щеплення від поліомієліту входить до календаря вакцинації у більшості країн, у тому числі в Україні. Дітей щеплять за графіком – у 2, 4, 6 місяців, потім у 1,5, 6 – 14 років. Графік розроблений фахівцями-імунологами на підставі вивчення поширення вірусу та вироблення стійкого імунітету, тому вважається, що якщо дотримуватися його, то опір вірусу дитині гарантовано. Проте у разі екстреної ситуації, а саме така склалася в нашій країні у зв'язку з випадками діагностованого поліомієліту, практикують позапланову вакцинацію. Її призначення, крім захисту вакцинованої дитини, створення міцного групового імунітету, щоб зупинити поширення інфекції.

Як дізнатися, чи якісна вакцина

 

вакцина від поліомієліту індикатор.
За твердженнями Міністра охорони здоров'я, французька оральна вакцина, надана нашій країні фондом ЮНІСЕФ, має термін зберігання до листопада 2016 року. За даними, наданими ВООЗ – вакцина не змінює властивостей при повторному заморожуванні, однак вона чутлива до перегріву, тому всі пляшки з вакциною забезпечені спеціальним індикатором, чутливим до нагрівання. Індикатор знаходиться, як правило, на етикетці і є сірим квадратом, вписаним у коло. При підвищенні температури вмісту флакона вище за безпечну для вакцини температури, внутрішній квадрат змінює колір. Використовувати можна тільки ту вакцину, на індикаторі якої колір квадрата світліший за колір зовнішнього кола.

Поліомієліт є небезпечним захворюванням, але епідеміологи стверджують, що його можна перемогти у всьому світі, як це вже сталося з віспою, оскільки передача Poliovirus homini відбувається лише між людьми. До минулого року ВООЗ реєструвала вірус поліомієліту лише у трьох країнах – Афганістані, Нігерії та Пакистані, ну а тепер і в Україні.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Поліомієліт. Джерело, симптоми, лікування

Чим небезпечний поліомієліт для нещепленої дитини?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти