Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
Читати російською
1триместр
2місяць
Етапи розвитку дитини

Ваша матка збільшилася до розміру апельсину. І хоча вагітність ще майже непомітна, швидше за все, у вас вже з'явилася неусвідомлена звичка погладжувати свій животик. І вірно! Крихітка відчуває вашу енергетику.

7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Fotolia

Ваша матка збільшилася до розміру апельсина. І хоча вагітність ще майже не помітна, швидше за все, у вас уже з'явилася неусвідомлена звичка погладжувати свій животик. І правильно! Крихітка відчуває вашу енергетику.

Дітина

На цій неділі серце ембріона розділиться на праву і ліву камери, почне формуватися маленьке личко. Також, формуються зачатки челюстей і зубів, утворюються міжпальцеві проміжки.

У плода з'явиться пряма кишка і продовжувати розвиватися легені, в яких утворюються зачатки бронхів. Головна подія цієї тижня — це перші ворушення дитини. Але ви зможете їх відчути лише в іншому триместрі вагітності.


плід на 7-й неділі вагітності

7 тиждень вагітності

Що я там роблю?

Ворушу ручками та ніжками і навіть намагаюся повертати голову.

Що відбувається з дитиною?

7-й акушерський тиждень — це приблизно 5-й фактичний, а значить вашому малюкові вже 5 тижнів від зачаття, які акушери називають ембріональним терміном вагітності.

 • Ручки та ніжки ембріона довжуються, з'являються зачатки суглобів, що з'єднують передпліччя, плече та китицю. Але поки що вони все ще схожі на маленькі плавнички.
 • Помітно збільшується головка дитини, оскільки зростає головний мозок і вже розділяється на два півкулі. На маленькому личку вже є очі, рот і носик, на УЗД іноді можна розглянути навіть крихітні ніздрі.
 • З'являються верхня та нижня челюсті, починається закладка зубів.
 • Серце так само збільшується, стає двокамерним і поки виступає з тіла плоду.
 • На 7-й неділі з'являється мозкова куля, кора надниркових залоз, де відбуватиметься вироблення гормонів стресу — адреналіну та норадреналіну.
 • Сважається, що у цей період мамі особливо важливо уникати стресів. Після 7 тижня ембріон вже може сприймати емоції і відчувати стресс.
 • Триває формування легенів та бронхів. Працює ендокринна система - вилочкова залоза починає активно виробляти Т-лімфоцити.
 • Розвивається травна система — на 7-ій акушерській неділі починає формуватися тонкий кишечник, стравохід, трахея і передня стінка живота.
 • Печінка вже практично сформована та починає працювати.


плід на 7-й неділі вагітності

Burda Media

Мама

Гормональна перебудова в організмі триває. Найімовірніше, у вас наростають сплески емоцій. Якщо ви стали дратуватися з найдрібнішого приводу, плакати без видимих ​​причин або у вас з'явилися незрозумілі тривоги і страхи, значить, у всьому слід звинувачувати гормони, які провокують непередбачені спалахи в настрої.

Багато жінок, дізнавшись про вагітність, задаються питанням, а чи можна займатися сексом? Можна і потрібне! Тільки хай ваші інтимні стосунки будуть спокійнішими. Уникайте незручних поз.

Xenia Nightingale
Xenia Nightingale
Консультант з грудного вигодовування Керiвник у «Національний рух у підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України»

З моменту зачаття, у зв'язку зі зміною гормонального фону у грудних залозах починаються зміни, спрямовані на підготовку до лактації. Розвивається залозиста тканина, збільшується кількість альвеол та молочних протоків, посилюється кровопостачання. Все це призводить до зростання грудей, появі відчуття тяжкості в них і навіть больових відчуттів.

Підвищена чутливість шкіри у сосках виникає не лише через збільшення розмірів молочних залоз, а також за рахунок включення механізму збереження вагітності. Сважається, що роздратування сосків сприяє виробленню окситоцину, гормону відповідального за скорочення матки, тому поява неприємних відчуттів у ділянці грудей оберігає від лишніх дотиків до неї та небажаних стимуляцій. Найчастіше ці явища виникають на ранніх термінах і пропадають після 7 нед, але у деяких жінок можуть зберігатися і до кінця вагітності, у слабкій формі.

Іноді посилення чутливості відбувається в іншому триместрі вагітності і, як правило, пов'язане з появою молозива. Дискомфорт, обумовлений підвищеною чутливістю в області сосків, вилікувати не можна. Можна лише зменшити інтенсивність. Для цього необхідно приділити увагу підбору нижнього білизни.

Нижнє білизна не повинно обмежувати рухів і містити синтетичного компонента, щоб не викликати додаткового роздратування шкіри. Дотримання режиму сну та неспання, повноцінне харчування, з обмеженням продуктів, що викликають збудження ЦНС (кава, міцний чай, гостра їжа), фізичні управи, гігієнічні процедури — все це допоможе впоратися з тимчасовими неприємностями.

Додаткову допомогу надасть прийом седативних лікарських препаратів рослинного походження. Весь план дій, спрямованих на поліпшення психоемоційного стану та фізичного самопочуття, повинен бути узгоджений зі спостерігаючим за вас лікарем. За необхідності слід звернутися до мамолога, для виключення захворювань молочної залози, які можуть проявитися вперше під час вагітності (мастопатія, кісти, новоутворення).

Що відбувається у організмі жінки?

На 7-й неділі плацента продовжує зростати, вона стає товщою, пуповина міцно пов'язує ембріон зі стінкою матки.

 • Можуть з'явитися незначні світлі виділення з піхви — це пов'язано з тим, що під впливом гормонів посилюється приплив крові до епітелію матки. Такі виділення на 7-й неділі вагітності вважаються нормальними.
 • Утворюється слизова пробка, яка перекриває шийку матки і захищає плід від можливих інфекцій ззовні. Ця пробка захищатиме малюка до самих пологів.
 • За рахунок гормональної перебудови відбувається перерозподіл жирової тканини, і фігура набуває більш округлих орисів, хоча живіт ще не помітний оточуючим, але зміни у фігурі досвідченим оком видно. Груди поступово збільшуються, може з'явитися відчуття поколювання (як тоді, у юності, коли груди тільки росли), ареолі (пігментовані ділянки шкіри навколо сосків) темнішають.
7 тиждень вагітності

Burda Media

Аналіз

На 7-й неділі ембріон вже цілком помітний, і УЗД точно покаже його наявність, а не тільки жовтковий міхур.

Якщо ви ще стали на облік, то на 7-й неділі вже цілком придатна для цього година. Стандартними діями під час кожного візиту до лікаря є:

 1. Загальний аналіз крові
 2. Загальний аналіз січі
 3. Визначення групи крові та резус-фактора
 4. Аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) та сифіліс (RW)
 5. Аналіз на антитіла до токсоплазмозу та краснухи — але якщо вам відомий ваш статус, то аналізи на антитіла проводити не потрібно.
 6. Швидше за все, крім необхідних аналізів лікар направить вас до вузеньких спеціалістів — стоматолога, окуліста, ендокринолога, хоча, якщо до вагітності проблем не спостерігалося, такі візити мають профілактичний характер.

Так, наприклад, лікувати зуби у першому триместрі, особливо до 12-ї тижні, дуже не рекомендують, тим більше, якщо необхідний наркоз. А ось окуліста відвідати не повадити — він огляне окове дно і означить показання до природних пологів або до кесаревого розтину.

Ви можете побачити три фази вагінальності (які можна і потрібно контролювати за УЗД-картиною) — етапи розвитку плодового яйця, ембріона та плоду:

 1. Фаза зачаття, або концепції - Перші 3-5 тижнів. Починається з моменту зачаття — приблизно через 2 тижні з першого дня останніх місячних — і появи плодового яйця, яке не завжди вдається виявити за допомогою УЗД у цей період.

 2. Ембріональна фаза - 6-10 тижнів, коли вже можна виявити ембріон

 3. Фетальна фаза - від 10-12 тижнів, коли ембріон стає плодом і завершується процес закладки та початкового розвитку всіх органів та систем органів.

Олена Березовська.


Полезна література для майбутніх матусь

Харчування

Ранкова нудота на 7-8 нед, як правило, досягає свого піку. Це вважається варіантом норми на ранньому терміні вагітності, так само, як і повна відсутність токсикозу. Так, бувають і такі щасливиці, яких нудота не турбує.

Щоб полегшити стан будьте особливо поважні до свого харчування і способу життя:

 1. Намагайтеся харчуватися дрібно — часто й потроху, бо їжа засвоюється краще, і нудота не так турбує.
 2. Знімає нудоту імбир — можна додавати до чаю або просто пожувати шматочок.
 3. Пийте більше чистої води, не забувайте про свіжі фрукти — яблука бажано їсти щодня. Це важливо не тільки при нудоті, але допоможе уникнути запору і як наслідок – геморою.

На 7 неділі у дитини може з'явитися чутливість до продуктів. алергія після народження.

 • Тому намагайтеся не вживати аллергенних продуктів, таких як, наприклад, цитрусові, шоколад, клубниця, особливо якщо у вас є на них реакція.
 • Дуже важливо зараз стежити за тим, щоби харчування було повноцінним і збалансованим — нестача витамину Д може загальмувати розвиток плода, а нестача йоду позначитися на формуванні головного мозку.
 • Все ще не можете їсти деякі продукти? Довіртеся своєму організмові. У нього напевно є свої причини, за якими він проводитиме таку «фільтрацію».
 • Харчуйте збалансовано. У майбутніх мам нерідко розвиваються запори: клітковина і достатня кількість чистої води допоможуть упоратися з цією неприємністю.
 • Ніякого жареного і копченого, а ось солоні в I триместрі їсти можна, тим більше що так хочеться!
7 неділя вагітності

Джерело: Pixabay

Фото живота

Живіт на 7 неділі вагітності навряд чи дозволить похвалитися радістю на фото. Ваш малюк не більше сливи, тому єдине, що ви можете помітити - це те, що стало складно застібати штани.

Животик на 7 тижні може з'явитися через здуття та часті закріпи: на цьому етапі зростає рівень гормону прогестерону в організмі, а він впливає на роботу кишечника.

вагітність, ворушіння плода, коли дитина починає ворушитися в животі, здорова вагітність, тонус матки при вагітності, коли дитина перекинеться, пуповина, неприємні відчуття під час вагітності, аналізи при вагітності

Джерело: GettyImages

Болі у животі

На 7 неділі вагітності можуть з'являтися болі в животі, зазвичай - незначні і нетривалі, вони швидко слабшають і не важають займатися своїми справами. У такому разі, кажуть гінекологи, приводу для занепокоєння немає.

Коли не варто турбуватися:

 • Імплантація плоду. Це нормальний процес, який може тривати до 20 нед. Він супроводжується короткими болями, кров'янистими незначними виділеннями.
 • Збільшення матки. Можуть бути короткі напади болю, простріли. Вони локалізуються у ділянці матки.

Коли болі в животі при вагітності - це серйозно.

 • Біль острий, поширюється на весь живіт, і може супроводжуватися кров'яними виділеннями. Це може бути сигналом порушеної позаматкової вагітності, терміново відвідайте лікаря!
 • Біль інтенсивний і тривалий, не слабшає.
 • Переймоподібний біль один раз на 10 хвилин.
 • Біль супроводжується слабкістю, непритомністю.
вагітність, перша вагітність, відгуки

Джерело: Burda Media

Будьте уважні: якщо один з болів супроводжується кровотечею, варто негайно звернутися до лікаря, оскільки є загроза викидня.

У першому триместрі вагітності можливий мимовільний викидень, і статистика дуже невтішна — він трапляється у кожної п'ятої.

Вага

Істотної зміни ваги на 7 тижні вагітності очікувати не варто, якщо ви дотримуєтеся правильного режиму харчування і добре спіть. Можна набрати хіба що 1 кілограм.

Секс на 7 неділю вагітності

Враховуйте інформацію про те, що перший триместр вагітності – дуже важливий і складний період, а також – вооружуйтесь інформацією від лікаря. Якщо немає заборони, то секс на 7 неділі вагітності дозволів. Головне – це обережність.

Джерело: Shutterstock

Догляд

Намагайтесь більше відпочивати. Не сидіть довго без руху. На роботі обов'язково робіть розминку, а краще, якщо є така можливість, виходьте якнайчастіше на свіжий повітря і подихайте на повні груди.

Якщо ви помітили, що ваші волоси стали сухими, поміняйте свій звичайний шампунь на спеціалізований, а також після миття голови намастіть кінчики спеціальним бальзамом чи олією.

Зверніть увагу на груди - вони вже почали збільшуватися. Настав час використовувати спеціальні креми, які зміцнюють вашу ніжну шкіру і не дадуть їй розтягуватися. Це допоможе уникнути розтяжок після пологів, коли прибуде молоко.

Це важливо! На сьомій неділі загроза викидня все ще дуже висока, майбутній мамі потрібно шанобливо спостерігати за своїм тілом. У вас з'явився тягнучий біль у боках — так реагують зв'язки матки на напруження та розтягування. Якщо біль помірний і не доставляє вам явного дискомфорту, турбуватися не варто.

Рясні виділення — білі — також норма для цього періоду, проте повідомити лікаря про них потрібно.

Неприпустимі:

 • переймоподібний біль унизу живота;
 • кров'янисті виділення;
 • довгий нучий біль.

Must Do на сьомій неділі вагітності

Зазнайомтеся з «колегами із щастя». Якщо ви живете у Києві, то завести нові знайомства з жінками, які перебувають у такому ж становищі, що і ви зараз, простіше простого — на зустрічах
# Мамаклуб, які «Моя дитина» проводитиме раз на квартал. Крім того, тут ви завжди зможете поспілкуватися зі спеціалістами, задати їм всі запитання, протестувати продукцію для дітей та для вагітних, отримати подарунки, дисконтні сертифікати, а головне – позитивні емоції! Шукайте інформацію про нову зустріч на нашій сторінці ФБ.
Поділитись:
Матеріал вам був корисний?
12345 (3 оцінок, середнє: 3,67 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Новини партнерів
Наші проекти