Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
Читати російською
1триместр
1місяць
Етапи розвитку дитини

Хто ж у вас народитись: хлопчик чи дівчинка? Відповідь на це питання цікаво отримати всім майбутнім батькам. Саме на другій неділі закладається стати дитину.

2 тиждень вагітності

другий тиждень вагітності, ознаки та симптоми

Джерело: GettyImages

Хто ж у вас народитись: хлопчик чи дівчинка? Відповідь на це питання цікаво отримати всім майбутнім батькам. Саме на другій неділі закладається стати дитину. Першою неділею вагітності в акушерстві вважають період овуляції, коли готова яйцеклітина виходити з фолікула яєчника в маткову трубу в очікуванні запліднення. Власне вагітності ще немає, але якщо ви не оберігаєтеся, то, можливо, найближчим часом станете батьками.

Гінеколог прораховує термін вагітності, використовуючи акушерський метод – з першого дня останньої менструації. А це означає, що лікар бере за першу тиждень вагітності саму менструацію — годину, коли яйцеклітини дозрівають у фолікулах. Інший акушерський тиждень — це овуляція та зачаття. Жінки більше схильні починати відлік за допомогою ембріонального методу. Коли за першу тиждень береться період овуляції і запліднення, а за другий — період, коли запліднена яйцеклітина рухається матковою трубою до матки і проходить при цьому кілька поділок.

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, провідний спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Ви дізналися про щасливу новину: скоро у вашій батьківщині буде поповнення. Попереду – 9 місяців очікування. Яким воно стане? У чому це залежить саме від вас! Час очікування малюка - особливий. Саме зараз фокус вашої уваги переноситься на крихітну істоту, яка росте і розвивається у вас усередині. Все гаразд у крихітки, який ніби тут, зовсім близько, і в той же час далеко? Хто це: хлопчик чи дівчинка? Як зробити, щоб його поява в цьому світі стала радісним святом і для вас, і для нього, і для світу? Не припускайте негативних думок, не затьмарюйте очікування зайвими підозрілістю та переживаннями. Дитя все відчуває, і негатив відбивається на його здоров'ї. Пам'ятайте про це!


Дітина

Приблизно через 30 годин після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом, відбувається її перший розподіл, від якого багато в чому залежатиме перебіг вагітності. Клітини, які виникають при розподілі, називають бластомірами, а сам ембріон — зиготою. Спочатку поділ відбувається без зростання, але як тільки зигота досягне 16-клітинної будови, починається збільшення у розмірі. На цьому етапі ембріон називають морулою. Саме в такому стані він входитиме в порожнину матки.

другий тиждень вагітності фото
Вага - 0 м

Р-СЂС-СБС - 0,22 мм.

На кого схожий малюк

На групу крихітних кульок, яких з кожним днем ​​стає дедалі більше.

Що дитинка робить

Запліднена яйцеклітина рухається матковою трубою та постійно ділиться. А як тільки вона на 3 або 4 тижні вагітності прикріпиться до матки, у неї з'явиться плацента та пуповина.

Коли відбувається процес прикріплення плідного яйця, матці необхідний спокій. Тому ідея перевірити: чи є вагітність, за допомогою УЗД – не найкраща. Втручання в цей тонкий процес вагінальними датчиками може закінчитися порушенням процесу імплантації та перериванням вагітності. Таке дослідження доцільно проводити тільки на 8-10 неділях – воно дозволяє вчасно виявити можливу серйозну патологію – позаматкову вагітність.

Мама

На другій неділі вагітності, як і на першій, майбутня мама не підозрює про те, що вона вже вагітна. Виняток — якщо ви активно готувалися до вагітності, використовуючи температурний метод, або у вас у середині циклу був незахищений статевий акт і ви певним чином здогадуєтеся.

Що відбувається в організмі жінки

У вашому організмі повним ходом йде підготовка до імплантації плодового яйця. Ендометрій матки потовщується та насичується корисними питательними речовинами. Якість ендометрію грає велику роль, коли кріпиться плодове яйце. Але чи можна знати, що ви вагітні ще до імплантації — на другій неділі вагітності?

Ознаки та симптоми вагітності на іншій неділі

Є випадки, коли жінки ще до затримки менструації мають якісь дивні відчуття. Зазвичай це скарги на загальну слабкість, сонливість, утому, зміну відчуттів запахів і смаків. Але судити тільки за цими ознаками до затримки місячних, що ви вагітні, не варто.

У деяких жінок з'являється хворобливість грудей, відчуття поколювання, груди наливаються і стають більш чутливими. Але вгадайте, що перед менструацією грудей поводяться в принципі так само.

На другій неділі вагітності ви можете помітити, що у вас почастішали позиви до сечовипускання. Якщо у вас немає запалення січового міхура, то такі часті січовипускання цілком можуть бути ранньою ознакою вагітності. У матки відбуваються істотні зміни, у тому числі змінюється сприйняття нервних імпульсів, що призводить до таких перших ознак вагітності, як дискомфорт у ділянці сечового міхура, придатків, упопереку.

Виділення на другій неділі вагітності

Під час вагітності виділення повинні бути. І чим більший термін, тим більше виділень. У нормі виділення повинні бути прозрачними або білими (але не сирковими), без запаху. Поява схожих на сир або виділень жовтого кольору, а також неприємний запах — привід звернутися до лікаря для виключення молочниці, дисбактеріозу та трихомонадної інфекції.

На другій-третьій неділі вагітності у жінки можуть початися кров'янисті виділення, що мажуть. Їх спостерігають 30% жінок. Пов'язано це з періодом закріплення плідного яйця в матці. Лікарі називають такий ранній ознака вагітності — імплантаційною кровотечею. Вона триває від одного до кількох днів. Зазвичай не приносити жодного дискомфорту, багато жінок приймають її за менструацію, дивуючись тому, що вона почалася раніше за термін.

Зверніть увагу! Якщо такі кровотечі приносять дискомфорт, це може бути викидень – так відходити плідне яйце.

Можливі ускладнення перебігу вагітності

До таких на цьому терміні відносять загрозу викидні. Інший тиждень вагітності – вирішальний. Є дані, що у 78 % випадків зачаття ембріони гинуть, і лише 22 % – успішно імплантуються. Чому так відбувається:

ГОРМОНІ У вашому організмі йде активна гормональна перебудова. У той же час організм не завжди готовий прийняти ембріон, як свою частину, часто «нове тіло» сприймається як чужорідне, і організм може спробувати позбутися зародка.

Дефект плодового яйця Якщо перший розподіл відбувся нерівномірно, то плідне яйце лікарі називають дефектним. У нього практично немає шансів прикріпитися до стінки матки, а значить, вагітність не настане.

ЩКІДЛИВІ ЗВИЧКИ Через те, що на 2 тижні вагітності жінка ще не підозрює про свій особливий стан, вона здійснює поступки, які на цьому терміні призводять до фатального кінця. Вам зараз не можна: піднімати важке, приймати антибіотики, займатися сексом у грубій формі, вживати алкоголь.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
Акушер-гінеколог, репродуктолог. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Якщо у вас раніше був кесарів розтин, і ви вдруге вагітні, то врахуйте наступні фактори. Жінки з рубцем на матці знаходяться у групі підвищеного ризику, тому вагітність повинна проходити під наглядом акушера-гінеколога. Протягом усієї вагітності регулярно проводять пальпаторне дослідження області рубця, УЗД матки та плода, матково-плацентарного кровотоку та рубця (оцінюють спроможність: толщину, структуру, чи немає ознак стоншування). Самій жінці слід дуже поважно ставитися до свого здоров'я. Якщо виникли болі внизу живота, тошнота, блювота, запаморочення, слабкість, слід негайно звернутися до лікаря!

Аналіз

Якщо ви свідомо готуєтеся до вагітності, то візит до генетика на цій неділі не помешкати, особливо якщо в сімейному анамнезі одного з майбутніх батьків були захворювання генетичного характеру. Лікар оцінити ймовірність виникнення ризиків, визначити аналізи і надати вам слушні рекомендації.

Якщо ви ще не були у лікаря минулого тижня і не здавали аналізи до зачаття, то корисними будуть:

  1. Загальний аналіз крові
  2. Загальний аналіз січі
  3. Визначення групи крові та резус-фактора
  4. Аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) та сифіліс (RW)

Можливо, знадобляться й інші обстеження, але їх повинен назначити лікар, причому не рідко за результатами вже готових аналізів. Побутовий тест на вагітність може ввести в обман - рівень ХГЛ ще занадто малий і можливі як псевдопозитивні, так і помилково негативні результати.

Майбутню матір повинен насторожити наступний симптом, при якому терміново потрібно звернутися до лікаря: сильні болі внизу живота. Тягнучий та посилюваний біль може бути ознакою позаматкової вагітності.Полезна література для майбутніх матусь

Від чого залежить стати майбутньої дитини

На другій неділі ваш малюк ще не має статті, що дає волю фантазії. Чи можна вплинути на стати майбутньої дитини? Це питання хвилює батьків, як ніяке інше. Існує багато гіпотез, що це можливо і саме на початкових термінах вагітності.

Дуже поширена на теренах інтернету гіпотеза, що якщо майбутня мама на другій неділі налягатиме на яйця, молочні продукти, шоколад і макаронні вироби, то у неї народиться дівчинка. А ймовірність народити хлопчика збільшується, якщо жінка буде вживати багато рибних та м'ясних продуктів, солінь, зюм і слив. Головне в погоні за мечтою не забути, що зараз ваш рацион харчування повинен включати лише якісні та корисні продукти.

Часто майбутні батьки використовують метод визначення статті майбутньої дитини за групою крові. Детальніше: дивіться малюнок.

стати дитини по крові на 2-й неділі

По правді кажучи, не варто зі стовідсотковою точністю покладатися на ці та інші методи. З їх допомогою навряд чи вдасться спланувати стати дитини, адже вони науково не обґрунтовані. Стати майбутньої дитини визначається батьківським генетичним набором статевих X- або Y-хромосом. У жінки – тільки Х-хромосоми. При поєднанні ХХ – народиться донька, якщо ж з'єднуватися Х- та Y-хромосоми – у вас буде син.

ознаки іншого тижня вагітності

Харчування

Дотримуйтесь здорового харчування. Якщо ви сидите на дієті, або з якихось причин відмовляєте собі в якомусь продукті, відкиньте всі принципи. Зараз вам потрібно думати лише про здоров'я малюка. Нестача питних речовин у харчовому раціоні вагітної жінки, як правило, негативно відбивається на розвитку плоду. Нерідко трапляються випадки внутрішньоутробної затримки зростання.

Харчування має бути збалансованим за кількістю калорій, складом та кількістю. Адже можна з'їсти салат з майонезом або запечену рибу з овочами. Як ви розумієте, перша страва не принесе користі ні вам, ні дитині.

ВАГІТНІСТЬ ТА ВЕГЕТАРІАНСТВО Головне правило – зараз потрібно думати тільки про здоров'я малюка. Шлюб питних речовин у харчовому раціоні вагітної жінки, як правило, негативно відбивається на розвитку плоду. Харчування має бути збалансованим за кількістю калорій, за складом та кількістю. Що стосується вегетаріантства під час вагітності, справедливості заради варто сказати, що більшість лікарів проти такої системи харчування. Проте серйозної доказової бази того, що вона шкідлива, теж немає. Якщо питання вегетаріанства для жінки є принциповим, найкраще, що можна зробити — знайти лікаря, який вестиме вагітність не засуджуючи, а допомагаючи.

Рекомендації

  • Ретельно ставтеся до свого тіла, своїх переживань. Не піднімайте важке, уникайте різких рухів, стрибків, пробіжок, силових управ, гарячого душу, сауні та лазні. Не паліть самі і не дозволяйте цього робити іншим у вашій присутності. Не пийте спиртного, не беріть жодних ліків, крім вітамінів для майбутніх мам.
  • Тримайтеся подалі від місць, де пахне лаком, фарбою та іншою побутовою хімією.
  • Не відмовляйте партнеру в інтимній житті, адже секс це позитивні емоції. На другій неділі вагітності вибирайте пози неглибокого проникнення, і хай активним буде ваш чоловік, а ви отримуєте максимум задоволення.

Поділитись:
Матеріал вам був корисний?
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Новини партнерів
Наші проекти