Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
Читати російською
2триместр
5місяць
Етапи розвитку дитини

Крихітка вже значно підріс і зміцнів. Але тільки представте собі, що до моменту народження його вага збільшиться ще в 15 разів!

19 тиждень вагітності

19 тиждень вагітності

Shutterstock/Fotodom Ukraine

Дітина

Тіло вашого малюка вкрилося першородною олією. Воно жирне, біле і складається з лануго (пухнасті волосся), олії із залоз вашої дитини і мертвих клітин її шкіри. Це воскоподібне масло захищає чутливу шкіру дитини від дії навколишньої навколоплідної рідини (вгадайте, як виглядає ваша шкіра, якщо ви перележали у ванній) і її самої (адже крихітка може сам собі поранити). А в майбутньому масло допоможе легше вийти родовими шляхами.

Розвиток плода на 19 неделях вагітності Крихітка вже значно підріс і зміцнів. Ви тільки представте собі, що до моменту народження його вага збільшиться ще в 15 разів!

  • Починають активно розвиватися 5 головних сенсорних почуттів - слух, зір, нюх, торкання і смак.
  • Закладаються зачатки постійних зубів, розвивається нервна система, а хребет стає більш потовщеним.
  • Починають розвиватися бронхи.

Зараз дитинка за розмірами нагадує картопля. Зріст – 15 см, вага – 200 г.


плід на 19 тижні

19 тиждень вагітності

 

Що я там роблю?

Я пробую навколоплідні води, якщо заковту занадто багато, у мене починається гикавка.

 

Мама

19 тиждень – переламний період. Ваша фігура стала зовсім іншою, крихітка постійно шевелиться, а ви емоційно привыкли до думок, що вагітні і повністю осознали, що всередині вас — повноцінна маленька людина, що повністю залежить від вас.

Що відбувається в організмі майбутньої мами?

На цьому етапі найчастіше вагітна жінка відчуває собі досить добре. Але не перевантажуйтесь на роботі. Стомлюватися на цьому терміні дуже небажано, тому майбутній мамі необхідно прислухатися до свого стану і, якщо організм вимагає відпочинку, потрібно дозволити собі розслабитися.

Відчуття і симптоми на 19 тижнів

Підвищення апетит. З кожним днем ​​вам важче триматися подалі від холодильника? Купуйте тільки здорову їжу – більше овочів, фруктів, кисломолочних продуктів.

Запор. Якщо ви нерегулярно ходите до туалету, у вас часті запори, перегляньте своє харчування та список препаратів, що приймаєте. Наприклад, велика кількість заліза може саме так позначатися.

Слабкість чи запаморочення. Ваша матка зростає і тисне на кров'яні судини, зменшуючи при цьому приплив крові до мозку. Незважаючи на те, що запаморочення — найпоширеніший симптом при вагітності, не ігноруйте його, повідомте про нього лікареві.

Біль у спині. У міру зростання матки ваш центр ваги зміщується вперед, надаючи додатковому тиску на нижню частину спини. Не піднімайте зараз важкого.

Розтяжки. Близько 90 % жінок отримують розтяжки під час вагітності, тому ви в цій проблемі не самотні. Олія какао допоможе полегшити сухість та свербіж.

Тягнучий біль унизу живота. Важкість у нижній частині живота або короткий тягнучий біль з однієї або обох сторін — особливо наприкінці активного дня — ознака розтягнення зв'язок, які підтримують вашу матку. Вони розтягуються, щоб тримати її, адже вага матки збільшується зі зростанням дитини. Нема про що турбуватися! Але повідомте лікаря, якщо біль триває довгу годину, навіть коли ви відпочиваєте.

19 тиждень вагітності, аналізи, харчування, УЗД. скринінг

Джерело: GettyImages

Аналіз

19 тиждень вагітності - час перевірити рівень гемоглобіну і вміст цукру в крові, а також здати січу на білок. Сучасна медицина використовує чотири лабораторні параметри, за якими ставлять анемію:

  • кількість еритроцитів
  • концентрація гемоглобіну
  • MCV - середній корпускулярний об'єм (або середня величина об'єму еритроцитів)
  • RDW - ширина розподілу еритроцитів.
Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настільний посібник для вагітних жінок», засновник та керівник Міжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Всі інші показники крові можна вирахувати на підставі цих чотирьох, з урахуванням віку та статті людини. За якимось одним показником наявність анемії або інших порушень крові не ставлять. В акушерстві такий підхід у постановці діагнозу «анемія вагітних» почали застосовувати нещодавно. Сучасна медицина використовує чотири лабораторні параметри, за якими ставлять анемію: кількість еритроцитів, кількість еритроцитів, концентрація гемоглобіну, MCV — середній корпускулярний обсяг (або середня величина обсягу еритроцитів) та RDW — ширина розподілу еритроцитів. Всі інші показники крові можна вирахувати на підставі цих чотирьох, з урахуванням віку та статті людини. За одним якимсь показником наявність анемії або інших порушень крові не ставлять. В акушерстві такий підхід у постановці діагнозу «анемія вагітних» почали застосовувати нещодавно.

На цій неділі можна записатися на огляд до лікаря-стоматолога. Лікар оцінить стан ваших зубів і, можливо, проведе гігієнічну чистку порожнини рота.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
Акушер-гінеколог, репродуктолог. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Під час УЗД лікар повинен проінформувати матір про те, що відбувається з малюком. Це може бути обвиття і справжній узел на пуповині. Чим це небезпечно для дитини, і може узел затягтися під час вагітності? Доведеться народжувати природним шляхом або ж визначати кесарів розтин. У будь-якому випадку налаштуйтеся на позитивний результат пологів. Пам'ятайте, що малюк у животику все відчуває. Істинний узел пуповини — явище досить рідкісне, зустрічається приблизно 0,5% від числа всіх пологів. Як правило, узел утворюється на ранніх термінах вагітності, коли плід має невеликі розміри і вільно «плаває» в амніотичній рідині і ручками перебирає пуповину. Істинний узел може поєднуватися з іншими патологіями пуповини, такими як: худа пуповина, гіперрозвинена або довга пуповина (більше 70 см) або з обвитком пуповини навколо шиї або кінцівки плода. Інколи на УЗД створюється враження вузла, тоді як петлі просто щільно прилягають один до одного. Під час вагітності істинний узел можна діагностувати тільки на підставі доплерометрії, тобто вимірювання кровотоку в судинах пуповини. Є спеціальний тест, коли вимірюють швидкість і напрямок кровотоку у фазу діастолі. При зворотному струмі крові діагностується істинний узел пуповини. В цілому, на перебіг вагітності та стан малюка це може не відбиватися, але ризик фетоплацентарної недостатності та гіпоксії плода істотно вищий. Тому необхідні більш ретельні допплерометричні УЗД та КТГ-моніторинг під час вагітності та в родах. Плановий кесарів розтин знижує ризик гострої внутрішньоутробної гіпоксії плоду під час пологів, оскільки малюкові не доводиться проходити через природні родові шляхи і немає ризику стискання пуповини в місці вузла. Затягнутися сильніше під час вагітності узел не може. По-перше, тому що пуповина має дуже щільну структуру. По-друге, для цього знадобиться значне зусилля, яке плід не здатний виконати.

Полезна література для майбутніх матусь

Харчування

Для того, щоб зміцнити стінки сосудів, слід заповнити свій раціон овочами та зеленню.

  • Також намагайтеся їсти продукти, в яких міститься багато витамина С, який не тільки зміцнює імунну систему, а й робить вені більш еластичними.
  • Додайте до свого меню болгарський перець, білокачанну капусту, ківі, лимони, смородину, гречану крупу.
  • Збільшення об'єму крові, амніотичної рідини та розтягування шкіри — все це вимагає більше води. Пийте не менше 2 л свіжої, чистої води щодня на додаток до інших напоїв.

Догляд

Варикозне розширення вен — досить поширене явище під час вагітності, яке може виникнути на цьому терміні. Якщо ви зіштовхнулися з такою проблемою, не варто відразу ж засмучуватися, адже є способи, які допоможуть запобігти розвитку варикозу. Наприклад, контрастний душ також допомагає впоратися з варикозом: включайте поперемінно теплу і холодну воду і підставляйте під неї ноги. Якщо ж варикоз прогресує — зверніться до свого лікаря, який, можливо, визнає вам спеціальне лікування або підбере безпечну мазь.

Це важливо! Коли майбутня мама лежить на спині, збільшена матка тисне на порожню вену, порушується кровообіг, дитині не вистачає кислорода. Тому зараз найкраща поза для відпочинку – на боці.

Питання, яке цікавити вагітну жінку на 19 тижні вагітності

Чи може секс на цьому терміні зашкодити дитині? Ні. Секс вважається безпечним на всіх стадіях вагітності, якщо ваша вагітність нормальна і протікає без ускладнень. Інша справа – ваше сексуальне бажання. Воно зараз не завжди є через утому, занепокоєння з приводу пологів і безлічі змін в організмі.

Must Do на 19 неділі вагітності

Якщо ви хотіли записатися на курси для вагітних — саме час це зробити. Інформація, яку ви отримаєте під час цих зайнять, буде дуже корисною як під час пологів, так і в період лактації. Фахівці ознайомлювати вас зі всіма особливостями перебігу пологів, навчати дихальній гімнастики у період переймів, яка значно полегшує хворобливі відчуття. Ви отримаєте слушні поради щодо майбутнього грудного вигодовування і перші уроки догляду за новонародженим. Якщо ви вирішили народжувати разом з чоловіком, значить, було б чудово разом відвідувати ці курси.

Дивіться ВІДЕО, як розвивається дитина на 19 тижні вагітності:

Джерело: YouTube, автор: Медичний Довідник
Поділитись:
Матеріал вам був корисний?
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Новини партнерів
Наші проекти