Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
Читати російською
1триместр
3місяць

12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності, УЗД, що відбувається з дитиною на 12 тижні вагітності, як відчуває собі мама, харчування на 12 тижні вагітності

Джерело: GettyImages

Коли ви кладете руку на живіт, ваша дитина, швидше за все, тягнеться до неї у відповідь, бо її рефлекси починають розвиватися — хоча ще надто рано відчувати рухи крихітки. Він уже може згинати та розгинати пальчики, ворушити руками та ногами. Ви вже знаєте стати дитиною? Тепер уже можна вибрати ім'я малюкові! Вимовляєте його ніжно вголос, ласкаво розмовляйте з дитиною, поклавши руку на животик. Крихітка вже чує вас і запам'ятовує голос!

Дітина

Розвиток плода на 12 неделях вагітності

За якісь 12 тижнів з однієї клітини виходить маленька людина! Це справжнє диво! Ваш малюк вже вміє морщити губки, закривати і відкривати очі, стискати і розтискати ручки в кулачок і навіть повертати головку. У малюка вже розділилися пальчики рук та ніг. Він також навчився відкривати рот і глотати навколоплідну рідину. Продовжує розвиватися і нервна система. Крихітка активно ворушиться, тільки ви це відчуєте приблизно за місяць. А зараз уже можна чітко почути биття маленького серця за допомогою доплера. Крім того, малюк уже все чує і бачити! Чи це не чудово?


Розмір плоду на 12 тижні вагітності

Ваш малюк розміром з лимон. Зріст – 61 мм, вага – 13 г.

малюк на 12 тижні - розміри

12 тиждень вагітності

Що я там робивю?

Закриваю руками вушка, коли чую гучні звуки і часто смокчу великий пальчик.

Мама

12 тиждень вагітності - передостанній в 1 триместрі. Зараз найкраща для вас підтримка — здоровий спосіб життя: збалансоване харчування, достатня кількість відпочинку, усунення стресу.

Що відбувається у організмі?

На зміну дратівливості та уразливості приходять стриманість та спокій. Ранкова нудота поступово відходити на задній план, і ви відчуваєте собі набагато краще.

Матка починає активно рости вгору і їй стає тісно у тазостегнових кістках, тому ви вже можете помітити легку опуклість над лобковим зчленуванням.

Збільшення у вазі майбутньої мами в нормі має становити від 1,8 до 3,6 кг від початку вагітності.

На зміну токсикозу можуть прийти нові не завжди приємні відчуття, А саме:

 • питливість;
 • жажда;
 • внутрішній жар;
 • прискорене серцебиття.

Це відбувається через те, що збільшується циркуляція крові. Не варто хвилюватися.

 • пігментні плями;
 • темна полоска від пупка вниз.

Це також нормально, тому вживати заходів щодо виведення їх і освітлення шкіри не варто. Усі ці зміни пройдуть відразу після пологів.

Відчуття на 12 неділі вагітності

Обличчя і фігура починають потроху округлятися, груди збільшуються і важчають, соски темнішають.

груди під час вагітності

У цей період вагітності ви можете почати відчувати печію. Знову ж таки, усьому виною гормони, а саме — прогестерон, який дає розслаблюючу дію на перегородку між шлунком і стравоходом. Як результат – шлунковий сік закидається у стравохід і викликає печіння.

На печію жаловаться від 45 до 80% вагітних, найчастіше цей симптом виникає на межі першого та іншого триместру через зростання матки і під впливом зміненого гормонального фону.

У разі появи печії потрібно змінити деякі свої звички:

 • спіть на високій подушці — у горизонтальному положенні голова повинна бути завжди піднесеною
 • їжу приймайте частіше, невеликими порціями і не пізніше ніж за 3 години до сну
 • Уникайте нахилів, особливо після їжі.

На дванадцятій неділі вагітності у вас може з'явитися відчуття двоїння в очах. Якщо причина у підвищеному внутрішньооковому тиску, то хвилюватися не варто. Зір стабілізується самостійно. Але цей же симптом може сигналізувати про гіпертонію чи діабет, тому повідомте про свої відчуття лікареві.

Аналізи та перше УЗД

Якщо ви не зробили цього на 11 неділі вагітності, то зараз вам слід відвідати гінеколога, який дасть направлення на планове ультразвукове дослідження (УЗД) та ряд стандартних аналізів:

 • Загальний клінічний аналіз крові
 • Загальний аналіз січі

Якщо це перший візит до жіночої консультації:

 • Визначення групи крові та резус-фактора
 • Коагулограма - аналіз на згортання крові.
 • БактерІоскопічне обстеження мазків піхви, уретри, цервікального каналу
 • аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) та сифіліс (RW)
 • При необхідності – аналіз на наявність антитіл до токсоплазмозу та краснухи.

для мами перше УЗД — можливість нарешті побачити на моніторі своє маленьке диво і почути чарівні звуки серцебиття рідної крихітки. Якщо пощастити, ви навіть дізнаєтесь і стати свого малюка.

Для лікаря перше УЗД дуже важливо з медичної точки зору. Його проводять (на 11-14 тижні) як частину пренатального генетичного скринінгу для визначення кількості плодів, вимірювання комірцевої зони та виявлення тяжких пороків розвитку.

Під час УЗД лікар підрахує, скільки ударів робить серце крихітки (норма — 130-150 скорочень за хвилину), а ви побачите, як малеча рухає ручками та ніжками, стискає кулачки, повертає голівку, відкриває рот, ковтає і навіть пробує сосати свій власний паль. .

Також на УЗД фіксують розміри плоду і за ними судять про момент зачаття.

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настільний посібник для вагітних жінок», засновник та керівник Міжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Амніон — це оболонка (мембрана) усередині плодового яйця, в якій міститься плід. Розглянути плодову оболочку можна до 12 тижнів вагітності, якщо розміри плода 5-7 мм. Завершення формування оболонок відбувається до 12-16 тижнівПолезна література для майбутніх матусь

Це важливо!

Термін у 9-12 нед — особливий: якщо плацента ще недостатньо дозріла і не справляється зі своєю гормональною функцією, може виникнути загроза переривання вагітності. На цей час відмовтеся від фізичних навантажень.

 • Періодично виникає біль у низу живота, ніє поперек?
 • Або ви відчуваєте тиск на пряму кишку?
 • З піхви виділяється багато слизу?

Обов'язково скажіть про це своєму гінекологу!

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
Акушер-гінеколог, репродуктолог. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Обмінна карта - найголовніший документ майбутньої мами. Її починають вести на 12 неділі вагітності, але видається на руки цей важливий документ аж на терміні 28-32 неділі у жіночій консультації чи клініці, де ведеться вагітність. Обмінна карта складається із трьох частин. Перша. У ній збирається вся інформація про стан здоров'я майбутньої мами і протягом її вагітності. Туди вносять результати аналізів, УЗД та КТГ, групу крові та резус-фактор, артеріальний тиск та графік збільшення ваги, результати оглядів вузьких фахівців та інші важливі дані. Друга. Її заповнюють у пологовому будинку. Сюди вносять відомості про саму породіллю, особливості перебігу пологів, були вони природними чи застосовувалося кесарів розтин, яким було знеболювання, як протікав післяродовий період, дату виписки, а також описують стан жінки та малюка до цього моменту. Третя. Ця частина присвячена новонародженому. Її ви передасте педіатрої, у якого буде спостерігатися дитина. Тут вказують стати, зріст і вагу дитини, оцінку її стану за шкалою Апгар, коли закричав малюк, коли був прикладений до грудей, чи проводилося якесь лікування, чи була вакцинація і таке інше.

Харчування

 1. Намагайтесь обмежувати себе у жирній, гострій, кислій та копченій їжі.
 2. Якщо у вас печія, пийте молоко та спеціальну мінеральну воду без газу, яка знижує кислотність.
 3. Їжте маленькими порціями 5-6 разів протягом дня.
 4. З'їдайте протягом дня до 100 г сирих насінин або горіхів.

Фото живота

Малюк розміром з невелике яблуко, а його вага становить близько 50 грамів. На 12 неделі вже можна помітити невеликий ріст живота, але все залежить від:

 • вашої теслярії;
 • того, як ви харчуєтеся;
 • як швидко набираєте вагу.

Болі у животі

На 12 неділі вагітності ви можете відчувати болі у різних частинах тіла. Це у межах норми.

Болю в животі на 12 нед бути не повинно, але дискомфорт — імовірний. До гінеколога необхідно звернутися, якщо є:

 • біль, особливо наростаючий;
 • лихоманка;
 • виділення з кров'ю.
39 тиждень вагітності, харчування, догляд, пологи, самопочуття мами

Джерело: GettyImages

Вага

На 12 тижні вагітності ви продовжуєте набирати вагу: 700 г на тиждень - це нормально, але якщо цифра більша чи менша, варто звернутися до лікаря. Ні в якому разі не можна набирати ваги понад або менше норми. Це може викликати різні ускладнення під час пологів.

За всю вагітність жінка у нормі може набрати від 12 до 18 кілограмів.

Секс

Чи можна займатися сексом на 12 тижні вагітності? Так, якщо:

 • ви відчуваєте, що це потрібно;
 • немає протипоказань, лікарської заборони.

Догляд

Млявість, бажання спати, слабкість і нудота вранці до цього часу зазвичай вже проходять. Апетит покращується. Це свідчить про те, що можна вже зайнятися фізичною активністю. Оптимальними варіантами стануть плавання, аквааеробіка чи йога для вагітних. Також корисними будуть у I триместрі, як і у наступних двох, вправи на укріплення м'язів грудей.

обмінна карта, 12 тиждень вагітності, УЗД, що відбувається з дитиною на 12 тижні вагітності, як відчуває собі мама, харчування на 12 тижні вагітності

Джерело: GettyImages

Питання, які цікавлять вагітну жінку на 12 тижні вагітності:

Чому я стала такою незграбною?

По-перше, ваш центр ваги змістився, а значить ви менш скоординовані, і відчуття рівноваги вас може підвести.

По-іншому внаслідок активних гормональних змін в організмі, м'язи — більш розслаблені. Зараз ви дуже вразливі. Уникайте високих підборів та будь-якої іншої взуття, яка ставить під загрозу вашу стабільність. Не поспішайте сходити по сходах, вилазити з ванни та аккуратно нахиляйтеся в душі. Якщо ви отримали травму, обов'язково повідомте медпрацівників швидкої допомоги, що ви вагітні.

YouTube, автор: Albina Efremova
Поділитись:
Матеріал вам був корисний?
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Новини партнерів
Наші проекти