Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
Читати російською
1триместр
1місяць
Етапи розвитку дитини

Перший триместр - найважливіший для здоров'я майбутньої дитини і найвідповідальніший і складніший для майбутньої мами період. Саме протягом перших 12 тижнів відбувається основна гормональна перебудова та закладка всіх органів.

1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності, календар вагітності, вагітність по неділях, строк вагітності, безпліддя, зачаття

Джерело: GettyImages

Зміст:

Перший тиждень вагітності «СР»ССС-С- (якщо яйцеклітина, готова до запліднення, виходити з фолікула яєчника в маткову трубу) і очікування запліднення. Тому на першій неділі вагітності ви ще не знаєте, що вагітні. Але якщо ви не охороняєтеся, то, можливо, найближчим часом ви станете батьками.

Щоб гідвищити СЬанси РЅР° загліднення СРРСРРРРСРРСР –тннті:

 • гозбудьтеся РІС–Рґ шкідливих звичоРе;
 • якщо ви приймаєте будь-які медикаменти, обговоріть з лікарем їх вплив на планування та виношування дитини;
 • вітаміни РЅР° верСѠР… тижнях ° РіСЂРёР·РЅР°СЗеннСПРРР С-карС;
 • унииайте стресових ситуацій, Р±С–Р»СМше гозитивних РРРјР†

РРРтуйтеся РґРѕ усвідомленого батьРеівства:


 • коригуйте Р· чоловіком плани РЅР° майбутнє, обговорюйте методи виховання майбутнього малюРеР°;
 • вивчайте на нашому сайті інформацію з виховання дітей, у зв'язку з вагітністю та пологами;
 • читайте книги про виховання дитини:
 1. Дональд Вудс Віннікотт «Маленькі діти і їх матері»
 2. Анатолій Некрасов «Материнська любов»
 3. Юлія ГіпRїРµРЅСЂРµР№С‚ер «Спілкуватися Р· дитиною. РЄ? В«
 4. Мас°СЂСѓ Ібука «РџС–слтрьох вже РіС–Р·РЅРѕ»
 5. Марія Монтессорі "Мій метод"
 6. Трунов Михайло, Леонід Китаєв «Екологія детства. Перший рік»
 7. Світлана Ройз «Практичне дитинствознавство»
 8. Дольто Франсуаза "На боці дитини"
 9. Вільям і Марта Сірс «Ваша дитина від 0 до 2 років»

Дітина

З першої тижня вагітності яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом. Для вдалого зачаття зрілу яйцеклітину має атакувати велика кількість сперматозоїдів, але проникне всередину лише один — найсильніший.

1 тиждень вагітності - фото
Вага - 0 г

Р-СЂС-СБС - 0 см

РќР° РєРѕРіРѕ СЃС...ожа

Зараз це тільки яйцеклітина, готова до запліднення.Мама

Протягом першої тижня не спостерігається жодних очевидних симптомів та ознак вагітності. Нудота вранці, зміна смаку, набухання молочних залоз, перепади настрою, тягнучий біль унизу живота – все ще попереду.

 • Відчуття у цей період — ті самі, що жінка відчуває при овуляції: короткочасні болі внизу живота, збільшення слизових виділень з піхви.
 • Якщо ви отримуєтеся ідеєю вагітності і купуєте тест після шкірного статевого акту — не поспішайте.
 • Навіть якщо процес вагітності вже запущений, результат тесту буде негативним. А все тому, що рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), гормону, який організм жінки починає виробляти після того, як запліднена яйцеклітина прикріпиться до матки, поки не підвищена. І підвищиться він не раніше ніж через 3-4 тижні. А значить, робити тест на четвертій неділі вагітності, не раніше.

Овуляція у жінки відбувається за 14 днів до місячних. В результаті розриву фолікула яйцеклітина виходить із яєчника. За годину, потрапивши у фаллопієві труби, яйцеклітина вже готова до запліднення. Якщо протягом першої доби у вас був статевий акт, то шанси завагітніти високі, як ніколи — 99,9%.

Для визначення дня овуляції найчастіше використовують температурний метод. Він заснований на тому, що за добу до овуляції температура знижується, а під час овуляції підвищується на 0,3 - 0,6 градуса.

Р?Р?Р?С?Р?Р?С?Рё? Слід вимірювати свою базальну температуру (БТ) та вносити всі дані у графік (див. Рисунок унизу). Хоча деякі джерела спрощують процедуру і пропонують міряти БТ орально або під пахвою, золотим стандартом вважається вимір БТ у прямій кишці в одну і ту ж годину відразу після пробудження. Температурний метод вимагає від жінки організованості, адже на температуру впливає багато сторонніх факторів: стресс, алкоголь, недосипання.

РСРРРСРРРРРРРРС-СРРРРРРРРРРР - СРРРРРРРРРРСРС

Крім того, повна картина температурних змін тіла, зафіксована у вигляді графіка, також допомагає визначити відсутність овуляції та виявити причину безпліддя.

Перрий тиждень вагітності —

Протягом першої тижня не спостерігається жодних очевидних симптомів та ознак вагітності. Нудота вранці, зміна смаку, набухання молочних залоз, перепад настрою, тягнучий біль унизу живота — все це ще попереду.

Чи можливо дізнатися, що вагітні ще до імплантації яйцеклітини? Так! Якщо ви свідомо готувалися до вагітності і будували графіки базальної температури і помітили, що після овуляції температура не падає протягом 2 тижнів — це певна ознака, що у вас все вийшло

Відчуття на першій неділі вагітності

Р'ідчуття РіС–Рґ СЗас гершого тижнСРвагітннті — ті Р¶ СБРРРС СРРРРСРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРСРРСРСС-С—:

 • короткочасні болі внизу живота
 • збільѐння слизових виділень Р· РіС–С…РІРё
Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

Існує таке поняття, як преграідарна підготовка до вагітності. Це всебічна підготовка організму до майбутньої вагітності. Вона включає консультацію гінеколога, повне гінекологічне обстеження зі складанням необхідних аналізів, УЗД органів малого тазу. Також рекомендовані консультації суміжних фахівців (стоматолога, лора, гастроентеролога, ендокринолога та ін.). До вагітності потрібно пролікувати вогнища запалення та хронічні захворювання, вилікувати карієс та інші проблеми із зубами, обстежити щитовидну залозу. Якщо є захворювання вен, наприклад, варикоз — потрібна консультація флеболога та УЗД вен. За наявності хронічних вірусних захворювань (таких як носійство герпесу, ЦМВ, ВПО), лікар може порадити пройти профілактичну протиірусну терапію для того, щоб уникнути їх загострення під час вагітності, щоб не створювати потенційний ризик у період виношування. За кілька місяців до планованого зачаття важливо змінити режим харчування та відпочинку, почати приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Вітаміни (особливо фолієва кислота) створюють необхідний запас корисних речовин в організмі, що є профілактикою вад розвитку плоду. Також може знадобитися обстеження чоловіка в уролога та інші дослідження, виходячи з індивідуальної ситуації та наявних особливостей здоров'я у парі. Якщо багато проблем виявляються у вас вже на першій неділі, необхідно пройти докладне обстеження.

Тест на вагітність та ХГЛ

Якщо ви отримуєтеся ідеєю вагітності і купуєте тест після шкірного статевого акту, і, звичайно, хвилюєтеся, побачивши одну смужку, — не поспішайте. Навіть якщо процес вагітності вже запущений, тест на вагітність буде негативним. А все тому, що рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), гормону, який організм жінки починає виробляти після того, як запліднена яйцеклітина прикріпиться до матки, поки не підвищена. І підвищиться він не раніше ніж через 3-4 тижнів. А значить, робити тест на четвертій неділі вагітності — не раніше.

Аналіз

РРРРРЅСѓСЋСЗРё вагітність, СРРРРРнуйте Р· СРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРXNUMX ДXNUMX та та України та РРбстеження.

ДЛЯ ЖІНКИ Під час першого візиту, лікар огляне органи малого тазу, візьме мазок на флору, проведе пап-тест (береться шматочок тканини шийки матки і перевіряється на наявність атипових клітин), мазок на сховані інфекції (уреаплазмоз, мікоплазмоз, хламідіоз).

Також обов'язково потрібно буде здати дах:

 • загальний аналіз (для виключення запалення та хронічних інфекцій в організмі)
 • Р±С–РѕС…С–РјС–С?
 • РРРРРРСРРРРРРССРРС-СРРРРС-СРРРРСР
 • РЅР° згортання РєСЂРѕРІС–
 • ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) та сифіліс (RW)
 • ПЛР.

Якщо у вас у минулому були викидні або ж довгоочікувана вагітність ніяк не настає, назначають додаткові гормональні та генетичні аналізи. Які потрібні саме вам – вирішує тільки лікар. Серед них:

 • РРР (РіРСРРРРРРР, СРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРССС-СЋ)
 • ФСГ (гормон, який сприяє зростанню фолікулів)
 • тестостерон (його підвищений вміст може бути причиною викидня)
 • РРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРЏСС-СЋ)
 • грогестерон (догомагає виносити вагітність)
 • естрадіол (відповідає за розвиток матки, маткових труб та ендометрія)
 • ДГЕА-сульфат (впливає на роботу яєчників)
 • гормони щитовидної залози (регулюють обмін речовин)

РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР РРРРРРСРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРР:

 • загальний аналіз крові
 • загальний аналіз сечі
 • РРРРРРСРРРРРСРРРРС-СРРРСРСС-РСРРСР

Якщо вагітність не наступає більше року, чоловікові потрібно буде здати спермограму (визначення активності сперматозоїдів), можливо, пройти тест на сумісність.

Якщо з вашим здоров'ям щось не в порядку, то потрібно пройти курс лікування. У першому триместрі потрібно особливо чуйно ставитися до своїх відчуттів. І за наявності перших неприємних симптомів звертатися за допомогою до свого лікаря-гінеколога.

Полезна література для майбутніх матусь

Як визначити строк вагітності

Існує, як мінімум, два методи обчислення строку вагітності — акушерський та ембріональний. Навіть якщо ви певно знаєте, коли відбувся той самий статевий акт, який був запланований і приурочений до овуляції, термін зачаття може трохи відрізнятися, оскільки сперматозоїди «живуть» в організмі жінки до 6 днів. І зачаття може статися у будь-якому з них.

РРРРРРРРРРРРРРРРРР За початок вагітності фахівці у всьому світі беруть до уваги дату першого дня останньої менструації. З огляду на те, що овуляція (акушерська, друга неделя) відбувається у середині циклу, цей термін, як правило, відрізняється від реального на 7-10 днів, залежно від тривалості циклу. У процесі зростання плода, за допомогою УЗД, а також зміни рівня ХГЛ у крові мами, надалі, коли підходить година визначення передбачуваної дати пологів, термін уточнюється.

РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР™ Метод полягає в тому, що жінка може знати, коли імовірно відбулося зачаття (температурний метод). Але і в цьому випадку може бути розбіжність у кілька днів, оскільки запліднення можливе не лише у день, коли відбувся статевий акт.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
Акушер-гінеколог, репродуктолог. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Якщо у вас багатоплідна вагітність, то навантаження на організм збільшується. Пам'ятайте про це. Будь-яка вагітність веде до сильної перебудови організму і певного стресу для нього, а багатоплідна вагітність – це стресс вдвічі чи втричі. Підвищене навантаження відчувають серцево-судинну, дихальну, січо-видільна системи, печінку та інші органи, адже їм доводиться забезпечувати 2 або більше зростаючих організмів питними речовинами і всім необхідним. Чим більше дітей виношує жінка, тим вища загроза розвитку ускладнень з боку різних органів та систем мами. Можуть загостритися хронічні захворювання, досить часто жінки, що виношують двійню або трійню, страждають від гестозу (пізнього токсикозу вагітних), підвищеного тиску, в останньому триместрі виникає загроза маткової кровотечі та передчасних пологів. Жінкам, які чекають на народження двійні або трійні, потрібно перебувати під пильним наглядом лікаря протягом усієї вагітності.

РРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСР

Від останнього дня менструації відніміть 3 місяці і 7 днів. Приклад: Ваша менструація відзначена датою 16 травня. Від цієї дати необхідно відняти три місяці (вийшов 16 лютого) і додати 7 днів. Можлива дата пологів – 23 лютого. До останнього дня менструації додайте 9 місяців і 7 днів. Відрахуйте 280 днів уперед від вашого останнього дня менструації.

Арифметика вагітності В середньому вагітність триває 280 днів — це 10 акушерських місяців тривалістю 28 днів. Цей термін дорівнює 40 тижням, протягом яких з заплідненої яйцеклітини розвивається зрілий плід, здатний до самостійного існування поза маминим животом. Якщо перевести цей термін у календарні місяці, він якраз складатиме трохи більше 9 місяців. Перекласти акушерський термін на календарний нескладно. Досить неділі поділити на 4,4. Наприклад, термін вашої вагітності становить 12 акушерських тижнів. 12 ділимо на 4,4 отримуємо 2,73. Вітаємо! Ви на третьому календарному місяці вагітності.

1 тиждень вагітності, календар вагітності, вагітність по неділях, строк вагітності, безпліддя, зачаття

Джерело: GettyImages

Про користь і вред УЗД на ранніх термінах вагітності

РРРРРРРСРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРСРгроводити РЈР—Р” на ранніх термінах вагітності тільки для визначення її наявності або терміну, за винятком низки показань. Лікарі пострадянських країн не тільки заохочують ранні УЗД, але й проводять їх кілька разів поспіль у перші тижні вагітності. Таке спекулятивне застосування УЗД несе в собі більш комерційну вигоду, ніж практичне значення для того, щоб поставити діагноз. Та й самі жінки перетворили УЗД майже предмет поклоніння і панацею.

Насправді ж УЗД на ранніх термінах вагітності є малоінформативним, тому можна зробити чимало помилково негативних і помилково позитивних висновків. Коли йде процес прикріплення плодового яйця, матці необхідний спокій. Втручання в цей процес вагінальними датчиками тільки заради того, щоб подивитись, чи є вагітність чи ні, може закінчитися порушенням процесу імплантації та перериванням вагітності.

Лікар підтверджує вагітність, побачивши на УЗД-моніторі зображення плодового мішка у порожнині матки майбутньої мами. З цією метою проводитися УЗД за допомогою звичайного датчика, яким лікар водитиме по нижній частині живота жінки (з 8-10 тижнів). Настільки раннє проведення УЗД дозволяє вчасно виявити можливу. позаматкову вагітність.

Харчування на 1 нед.

Перехід на здорове харчування ще на етапі планування вагітності дає можливість здорового зачаття та свідомого розуміння, що ви не нашкодите майбутній дитині. Неправильне харчування та алкоголь можуть бути причиною викидня. Тому саме час розпрощатися зі своїми шкідливими звичками. Забувайте про палення, вживання спирту, кофеїну в надмірних дозах.

харчування вагітної

Джерело: Shutterstock

Постарайтеся переглянути свій раціон. Адже тепер ваше меню має бути корисним і збагаченим витаминами. Нехай у ньому присутні овочі, фрукти, м'ясні та рибні продукти, злаки. Фаворіти – шпинат, петрушка, броколі, зелені сорти яблук. Адже в них міститься велика кількість фолієвої кислоти, яка сприяє правильному розвитку вашої дитини і вбереже її від вроджених дефектів.

РРРРРРћРћРРћРћРћРћРћРћРћРћРћРћРћРћ

Якщо всі життя ви сиділи на дієті і відмовлялися прислухатися до того, що нашіптувало вам тіло (а воно ж, як відомо, твердити: «Багета хочу з вершковою олією» або «О… які печеньки цікаві з'явилися»), то зараз маєте повне право йти на поводу у всіх його непристойних бажань.

Тільки пам'ятайте, будь ласка, про техніку безпеки, коли пристрасті розжаряться і в хід піде вже не тільки багет з маслом, а й сир, і м'ясо, і морепродукти. Зовсім не потрібно «їсти за двох» – натомість слід забезпечити правильне харчування. Зараз ваша потреба в питних речовинах підвищується, тому вважається за доцільне прийом мультивітамінів — мультимінерального комплексу та омега-3 для запобігання їх дефіциту та корекції харчового рациону.

Крім регулярної та здорової дієти, щоденне вживання РџСЂРµРњР°РјР° дует допоможе вам отримати найважливіші мікронутрієнти, необхідні для підтримки здорової вагітності та розвитку вашої дитини.
ПреМама Дуо — є добавкою для вагітних, яка містить витамини, мінерали та жирні кислоти Омега-3 (ДГК та ЕПК). Вона спеціально розроблена, щоб допомогти вашому організму задовольнити зростаючі потреби харчування під час вагітності та годування грудьми.

таблетки Премама Дуо містять 11 вітамінів і 10 мінералів: фолієву кислоту, витамин D, залізо, кальцій, витамин B12, витамин C, йод, цинк та селен.

 • Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
 • Перед початком вживання рекомендовано консультацію лікаря.

Пошук в аптеках

Фото живота

Як виглядає живіт на 1 неділі вагітності? Відповідь на цей питання — як завжди, адже дитина дуже мала, щоб вагітність була помітною.

На цьому етапі зигота, яка утворилася з яйцеклітини та сперматозоїду, починає активно ділитися, але недостатньо активно, щоб це було помітно. Це може бути від 2 до 32 клітин, тому живіт на 1 нед вагітності — не показник.

Болі у животі

На перших тижнях вагітності однією з оманливих ознак є короткострокова біль унизу живота. Перед менструацією багато жінок відчувають дискомфорт і біль у цій галузі, тому можуть не звернути уваги.

Р'РРРС-вживотігід СЗас вагітності вочинають РІС–РґС‡СѓРІР°С‚РёС РВСС-1 СРРРРРССП.

другий тиждень вагітності, ознаки та симптоми

Джерело: GettyImages

Іншігричини Р±РѕР»С РІ животі

РљСЂС–Рј вагітності РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРР · СЂС–Р·РЅРёС… гричин:

 • Хисбактеріоз кишечника, горушення Р№РѕРіРѕ функцій;
 • остеохондроз та травми або хвороби хребта;
 • СРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРР, РРРРРРРРРРРРРРР СРРРРРРРРР (СРРРРРРРР).

Болити живіт під час вагітності

Якщо вагітність підтверджена, але біль унизу живота вас турбує, можна запідозрити позаматкову вагітність. Вона виникає, коли яйцеклітина ділиться і розвивається не в матку. Проте дискомфорт вона починає викликати лише до кінця 3 тижня вагітності.

Якщо на 1 неділі вагітності боліт живіт, це не завжди вказує на патологію чи проблему.

Тест на вагітність.

Джерело: Fotolia

Вага

На першій неділі немає великих змін в організмі, а плід дуже малий, ми не можемо говорити про зміни у вазі. Можливе лише незначне збільшення ваги і апетиту, як у перші дні нового циклу.

Секс на 1 неділю вагітності

Після звістки про вагітність секс зі стосунків може зникнути, особливо на перших тижнях. Причина в жіночому оргазмі, яке може бути небезпечним для плоду. Під час оргазму:

 • починається приплив крові до органів малого тазу;
 • скорочуються м'язи піхви та матки.

Все це в сукупності може стати причиною викидня, тому якщо є побоювання, варто неодмінно відвідати лікаря та уточнити.

Але в цілому, за відсутності протипоказань, секс у першому триместрі не заборонений. Варто врахувати кілька правил:

 1. Чоловікові доведеться стримувати себе у різкості та силі рухів.
 2. Жінці потрібно стримуватися у досягненні оргазму.
 3. Варто звернути увагу на інші види сексу.
 4. Не можна закриватися від другої половинки і зовсім позбавляти уваги.

Варто також розуміти, що на 1 неділі вагітності ніхто не дасть 100% гарантії того, що все вдасться, і з'явиться нове життя.

після пологового будинку

Джерело: instsgram@elenabiris

Що робити на 1 неділі вагітності

 • Вам слід зараз дуже дбайливо ставитися до свого здоров'я, щоб уникнути різних ускладнень під час вагітності і народити на світ здорового малюка.
 • Особливо обережною потрібно бути до кінця тижня, коли яйцеклітина вже запліднена: не піднімайте важке, відмовтеся на годину від надто активних та екстремальних видів спорту.
 • Уникайте місць великого скупчення людей. Вам зараз дуже небажано хворіти, особливо на вірусні інфекції.
 • Оберігайте собі від інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом. На перших місяцях вагітності вони здатні викликати викидні або дати поштовх до неправильного розвитку плода.

Р'гвітьсяРРнтастичне РРРРРРРћ, СРРвідбуваєься Р·Р°СЗР° ття дитини:

Джерело: YouTube, автор Технологія СвітЛ
Поділитись:
Матеріал вам був корисний?
12345 (3 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Новини партнерів
Наші проекти