Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на дев'ятому місяці – як це не можна?

9
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Малюк так і намагається влізти, куди йому не належить. Забороняйте йому те, що може бути небезпечним,
ні секунди не вагаючись. Будьте тверді та послідовні!

9 місяців

Instagram

Основні показники

 • Дитина стає на коліна, тримаючись за бар'єр, намагається встати, чіпляючись за ніжку столу, за край дивана.
 • Він може стояти за допомогою, робить спроби стояти самостійно, пересувається від одного предмета до іншого, тримаючись за опору; повзає. Рухи стають все більш впевненими та координованими.
  9 місяці
  7,0-9,0 кг
  66,4-71,1 см
  42-44,7 см
  42,8-49,8 см
  9 місяці
  7,7-9,6 кг
  68,4-72,8 см
  43,3-45,8 см
  42,7-51,1 см
 • Виконує різні складні дії з предметами та іграшками залежно від їх властивостей (відкриває коробочки, катає кульки, перебирає кубики).
 • Дитина наслідує рухи дорослих, реагує на їхню міміку та жести.
 • Він розуміє звернену щодо нього мову, виконує прості прохання: „дай ручку”, „помаши ручкою”; на прохання „дай” знаходить та дає знайомі предмети, розуміє заборони.
 • Крихітка відмінно знає значення слів, назва улюблених іграшок, знаходить їх серед інших.
 • Активно відбувається освоєння „азів етикету”. Коли на прогулянці вам час йти додому, малюк важливо махає ручкою на прощання іншим дітям. Дедалі активніше розвиваються комунікативні навички.

Крихітка вже знає своє ім'я! Дитині дуже подобається наслідувати дорослих - повторювати за ними окремі склади, манеру говорити, інтонації.

немовля

Instagram

Виховання та догляд

 • Зараз дитині дуже подобається бути в центрі уваги - він активно спілкується з усіма членами сім'ї.
 • До раціону дитини включаються все нові і нові страви.

  Однак варто почекати з розширенням меню, якщо малюк хворий, у нього активно ріжуться зубки, якщо ви подорожуєте або малюку щойно зробили щеплення, а також у спекотну погоду, коли вироблення травних соків зменшується і їжа гірше засвоюється.

 • Продовжуємо вчитися говорити дитині «ні». Малюк має знати, що дозволено, а що робити не можна. У такому віці це навіть не виховання, а питання дитячої безпеки. Зверніть увагу, як саме ви вимовляєте слово, що забороняє. Краще відмовляти чи забороняти спокійно та твердо з поясненням причини. Наприклад: "Не чіпай розетку, це небезпечно", а не "Відійди і не підходь більше!".

Режим дня

У середньому 5 годівлі через 4 години. Періоди неспання після годування становлять 2-2,5 години. Сон після неспання триває 1,5-2 години. Вдень малюк спить 2-3 рази. Нічний сон становить приблизно 10-11 годин. Якщо ви пізно покладете малюка на денний сон, не дивуйтеся, що ввечері карапуз довго не зможе заснути. Укладати малюка краще через півгодини-годину після їди.


Прислухайтеся до біоритмів малюка! Проміжок між закінченням другого денного сну та початком нічного відпочинку повинен бути не менше 4 годин. Крім того, діти краще засинають, коли у кімнаті прохолодно. Перед тим як укладати малюк, обов'язково провітріть приміщення.

Є ще один секрет солодкого сну: спробуйте укладати дитину без ковдри, а потім, коли вона засне, обережно вкрийте.

немовля дитина

Instagram

Ігри та забави

У цьому віці дитина повинна вже вміти розважати себе сама. Звичайно, з іграшками.

рекомендації:

 1. Спробуйте прикріпити до поперечин ліжечка або манежу кермо, що видає різні звуки.
 2. Вже можна придбати іграшки на коліщатках. Малюк ходитиме і штовхатиме їх попереду себе.
 3. Розвивайте тактильні здібності малюка - зіграйте в «Давай помацаємо». Походьте з дитиною по квартирі, звертаючи увагу на властивості предметів: килим — пухнастий, а підлога — твердий.
 4. Дитину захоплює світ тихих звуків: що це цокає на полиці; що шарудить у мами в руках? Змайструйте для малюка брязкальце з пластикової пляшки, всередину якої насипте пісок або горох.
 5. Малята просто люблять м'яти і рвати папір - дайте крихті стопочку чистих листів.
 6. Включайте частіше приємну музику, багато дітей у цьому віці люблять танцювати під танцювальну мелодію.
 7. Старі, перевірені часом гри в долоні, сороку-ворону допоможуть дитині навчитися наслідувати дорослих.
 8. Добре допомагають розвитку мови так звані ігри-переклички. Коли малюк починає лепетати склади, ви повторюєте їх за ним (чітко і виразно), а потім вимовляєте нові склади. Від подиву малюк відкриває рота, а потім починає повторювати за вами і тим самим розширює свій словниковий запас.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (16 оцінок, середнє: 4,38 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Один коментар на «9 місяць»

 1. Наталія:

  Мені подобається

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти