Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на сім місяців - я все пам'ятаю

7
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Дитина легко шукає і знаходить у кімнаті знайомі йому предмети, подовгу лепече і гулить. А ще любить музичні інструменти!

xbvb

Instagram

Основні показники

 • Темпи зростання та збільшення ваги малюка дещо знижуються: протягом цього місяця малюк виростає приблизно на 2 см, додаючи в масі 600 г.
  7 місяці
  6,5-8,2 кг
  63,5-68 см
  40,9-43,5 см
  40,7-47,1 см
  7 місяці
  7,1-8,8 кг
  65,5-69,8 см
  42,1-44,6 см
  40,6-49,0 см
 • Малюк впевнено піднімається на четвереньки, вільно повзає, добре сидить. За бажання він може нахилитися і випростатися. Якщо ж ви підтримаєте малюка за ручки, він стоятиме рівно і переступатиме ніжками.
 • Тепер дитині вже нецікаво просто розмахувати брязкальцем, а от стукати іграшкою – зовсім інша річ! Якщо раніше малюк випадково упускав іграшки, тепер він кидає їх спеціально.
 • Крихітка стає спритнішим, впевненіше володіє своїм тілом. Вимовте назву предмета, який знаходиться на звичному місці, і запитайте: Де? Крихітка відразу знайде його поглядом.
 • Дитина може не тільки схопити іграшку і міцно утримати її в руці, але й перекласти її з руки в руку. Пересуваючись від іграшки до іграшки, малюк багато рухається, йому вже необхідно якнайбільше площі.
маленька дитина

Instagram

Виховання та догляд

Меню малюка поступово розширюється. Додатково вводиться м'ясне пюре – від 5 до 30 г. На допомогу мамі – баночки дитячого харчування.

Крихітка відмовляється їсти незнайому страву? Спробуйте змішати його зі звичною їжею, наприклад, овочевим пюре або кашкою, поступово збільшуючи частку нової їжі.

Навіть у капризуль на процес звикання йде тиждень. І хоча малюк ще не може чітко вимовити «так» і «ні», здебільшого він цілком здатний донести до вас своє рішення.


Особливо чітко діти демонструють свою думку за обідом. Ротик щільно стиснутий, малюк докладає всіх зусиль, щоб скинути тарілку на підлогу. Що робити? Не вступайте в конфлікт, але будьте тверді та послідовні!
І пора вже пробувати пити з філіжанки.

Режим дня

У середньому 5 годівлі через 4 години. Періоди неспання після годівлі - 1,5-2 години. Сон після неспання триває 1,5-2 години. Вдень дитина спить 3 рази. Нічний сон - 10-11 годин.

Масаж та гімнастику проводять, як і раніше, у період другого неспання. При цьому питома вага масажу потроху знижується, а частка фізичних вправ з поступовим посиленням навантаження та закріплення нових навичок на координацію збільшується.

Обов'язково проводьте малюкові процедури, що гартують: повітряні ванни, чергування сухих і вологих обтирань фланелевою рукавичкою до слабкого почервоніння шкіри.

немовля

Instagram

Ігри та забави

 1. Найкращі іграшки для малюка у цьому віці – яскраві сортери, пірамідки та кубики, а також музичні.
 2. Посадіть дитину до себе на коліна і, торкаючись пальцем різних частин тіла, називайте їх (за 1 раз не більше 3 понять). Це сприяє розширенню словникового запасу, вчить дитину орієнтуватися.
 3. У 7 місяців малюк із задоволенням йде на контакт із дорослими, дізнається про близьких. Не засмучуйтесь, якщо побачивши нову людину малюк плаче: це норма. Адже тепер добре розрізняє, хто свій, а хто чужий.
 4. Спілкуючись із дитиною, вимовляйте слова чітко, показуючи рукою на предмети — це стимулює розвиток мови.
 5. Не думайте, що радіо або телевізор можуть замінити дитині живе спілкування і допомогти в освоєнні мови, швидше навпаки. А ще діти, які включають телевізор, погано сплять.
 6. Залишати малюка на дивані не можна — обов'язково скотиться, тому краще постелити на підлогу ковдру.
  За повзаючою крихтою теж треба стежити невпинно - він намагається всюди проникнути, все розглянути, спробувати на смак. Уважно стежте, щоб малюк не міг дістатися до небезпечних для нього предметів.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (9 оцінок, середнє: 4,22 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти