Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на шостому місяці – перший зубик

6
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

У малюка прорізуються зубки, і він гризе все поспіль, тягне до рота пальчики. Купуйте йому іграшки-прорізувачі. А ще 6 місяців – час вводити прикорм.

Instagram

Основні показники

 • Маля легко перевертається з живота на спину, може пересуватися, переставляючи ручки і навіть трохи повзаючи.
6 місяці
6,1-7,8 кг
61,8-66,2 см
40,2-42,7 см
39,5-45,7 см
6 місяці
6,7-8,4 кг
63,8-68 см
41,4-43,8 см
39,3-47,6 см
 • Він уже стійко сидить з маминою допомогою, проте більшість малюків ще не можуть сідати самостійно.

Не турбуйтеся, дитина обов'язково опанує цю навичку, як тільки м'язи спини і хребет набудуть необхідної сили. Не варто квапити події, притримуючи тільце подушками.

 • Якщо підтримувати малюка за руки, він встає і намагається переступати ніжками.
 • Малюк починає лепетати, вимовляє окремі склади: "на", "ма", "ба".

Він вступає в період наслідування – копіює вашу міміку, інтонацію. Будьте уважні до своєї поведінки!

Виховання та догляд

 1. У більшості малюків починають прорізуватись зубки.
  У деяких дітей процес проходить гладко, а в інших піднімається температура і погіршується загальний стан.


  Як знизити неприємні відчуття? Існують спеціальні гелі та пасти для дитячих ясен. Якщо ви вирішили скористатися подібним засобом, проконсультуйтеся з лікарем і дотримуйтесь дозування.

 2. Піврічна дитина буквально дивиться вам у рот, коли ви їсте.
  Його інтерес до їжі величезний, при цьому малюк усім своїм виглядом показує: Я теж хочу! Якщо ви ще не ввели прикорм - зараз саме час познайомити малюка з овочевими та фруктовими пюре.

  Багато діточок під час їжі із задоволенням залазять у тарілку ручками, розплескуючи та розмазуючи вміст. Не лайте малюка, адже це так природно — дитина активно освоює навколишній світ: яка їжа на дотик?

дитина немовля

Instagram

Режим дня

 1. У середньому кількість годівель та періоди неспання залишаються колишніми. Масаж та гімнастику проводите в період другого неспання. Гімнастичні вправи випереджайте, перемежуйте і закінчуйте масажем. Як це правильно робити читайте тут.
 2. До звичайного комплексу додайте присадження за ручки з положення лежачи на спині (наприкінці місяця вже можна починати використовувати в цій вправі невеликі кільця: малюк буде триматися не за ваші пальці, а за них), переступання за підтримки за тулуб, повзання рачки.
 3. Більшу частину неспання малюк проводить лежачи на животі, високо піднявши голову і груди, спираючись вже то одну, то іншу руку. Рука, що звільнилася, незмінно тягнеться до іграшки, що лежить попереду.
  Щоб допомогти дитині, підставте долоню до її ніг так, щоб вона відчув упор, а потім трохи підштовхніть ноги малюка вперед. Він швидко зрозуміє ваш натяк і почне переставляти руки, підповзаючи до бажаного предмета.

Питання, яке часто ставлять мами: „Чи можна садити дитину з опорою на подушки?” Педіатри з цього приводу одностайні: НЕ МОЖНА! Дитина сама сидітиме тоді, коли її організм буде готовий і коли зміцніють м'язи. Форсування цього процесу може призвести до викривлення хребта, а у дівчаток - ще й до загину матки.

немовля

Instagram

Ігри та забави

 1. Зараз дуже важливий етап становлення промови малюка.
  Говоріть з ним частіше, і ви побачите, як він, наслідуючи вас, намагатиметься вимовляти окремі склади і звуки.

  Якщо ви вже купили дитячі книжки з великими яскравими картинками, можете розпочинати сімейні читання.

 2. Візьміть малюка на руки і походіть з ним по дому, демонструючи протилежні дії, кажучи: «Світло увімкнено - вимкнено, двері відчинені - зачинені». Це розширює словниковий запас малюка, розвиває допитливість.
 3. Саме час познайомити дитину зі словом "ні".
  Зловживати не варто, але і, відмовляючи в чомусь малюкові, не треба вдаватися до пояснення. Скажіть чітко: "Ні". Стійте на своєму, інакше маленький хитрюга навчиться вити з вас мотузки.
 4. Найчастіше в моменти неспання грайте з малюком у хованки, накриваючи крихту (або себе) пелюшкою, в іграх використовуйте гумові пищалки та заводні музичні іграшки.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (8 оцінок, середнє: 4,38 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Один коментар на «6 місяць»

 1. Adidas:

  Це дійсно answered my downside, thanks!

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти