Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на дванадцятому місяці – ну, я пішов

12
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ось і пройшов найважливіший рік у житті малюка. Він уже так багато вміє! Найімовірніше, він уже сам ходить і навіть намагається бігати!

12 місяців

Instagram

Основні показники

 • За цей місяць дитина зросте всього на 1 см, а вага її збільшиться приблизно на 350 г. Коло грудної клітки на 2 см більше за коло голови. Якщо вимірявши параметри малюка, ви виявили якісь відхилення, повідомте про це педіатру.
  12 місяці
  7,7-9,9 кг
  70,3-75,3 см
  43,2-49,5 см
  45,0-52,3 см
  12 місяці
  8,4-10,5 кг
  72,2-76,9 см
  44,5-47 см
  44,8-53,5 см
 • Крихітка починає самостійно ходити, присідає і випрямляється без опори, нахилившись, може підняти з підлоги предмет.
 • Виконує розучені події з іграшками (катає, годує). Може перенести дії, розучені з одним предметом, на інший. Наприклад, навчившись годувати ляльку, з успіхом зробить цю ж дію і з іншими іграшками, і з вами.
 • Малюк активно освоює мова. У його лексикон з'являються двоскладові слова (їх близько десяти).

  Неможливо описати всі вміння малюка в цей період. Ваше завдання — помічати, що вміє ваша дитина на кожному етапі свого розвитку, оцінювати її навички та радитися з педіатром та неврологом, якщо вас щось турбує.

немовля

Instagram

Виховання та догляд

 1. Коли ваш малюк робить щось невпевнено - ходить, підіймається на крісло, не поспішайте йому допомагати, нехай вчиться долати перешкоди сам, а ви страхуйте.
 2. Звичайно, ви з перших днів купаєтеся у ванні, граєте, проте саме зараз настає час, коли малюк може самостійно там сидіти. Дуже зручний спеціальний стільчик для купання.

  Настав час та водних ігор! Малюкові принесуть задоволення порожні стаканчики з-під йогурту, пластикові пляшечки (у кришках проробіть дірочки - вийдуть веселі бризкалки).

 3. Не залишайте малюка одного у ванні. Нехай дзвонить телефон і тікає каша - здоров'я дорожче. Малюк може захлинутися, навіть якщо рівень води у ванні не перевищує кількох сантиметрів.
 4. Продовжуйте гімнастику. Вона розвиває координацію. Наприкінці першого року ви з малюком повинні відвідати педіатра та зробити обхід лікарів.

Режим дня

У середньому кількість годівель та періоди неспання залишаються колишніми. Не поспішайте переводити малюка на чотириразове годування. Це надмірно збільшує обсяг їжі, перевантажуючи шлунково-кишковий тракт, що може загрожувати проносом і блювотою.


Змінюється режим розподілу твердої та рідкої їжі. Вранці краще щільна їжа, наприклад каша. Кефір "переміщається" на полудень, тобто на третю годівлю. Добова кількість їжі дитини повинна становити 1200 мл.

дитина

Instagram

Ігри та забави

 1. Спробуйте спеціально поставити цікаву іграшку подалі чи вище. Малюк зробить кілька коротких кроків, а потім, набравшись хоробрості, відірве руки від опори. І ось він уже пішов самотужки!
 2. Настав час, коли, з одного боку, малюк горить бажанням допомагати вам у всьому. Зрозуміло, що поки це загрожує руйнуваннями. З іншого — так смішно спостерігати, як ретельно малюк копіює ваші рухи!

  Звичайно, доручати дитині витирати тарілки ще зарано, але вона може маленькою ганчірочкою протирати пил разом із вами.

 3. Вирішили влаштувати святкування першого дня народження, що запам'ятовується? Чудово! А чудовим подарунком для однорічного малюка стане інтерактивна дошка. Вона добре розвиває мислення, дрібну моторику, координацію рухів. Спочатку покажіть дитині приклад, а потім малюк, освоївшись, із задоволенням гратиме сам.
 4. Зробили фотографії сімейної урочистості? Спробуйте показати їх дитині. Діти люблять розглядати знімки знайомих їм людей. Будьте готові до бурхливої ​​радості побачивши мами та тата.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти