Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на одинадцятому місяці – я жую як ніхто

11
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Дитина освоює все нові навички, дізнається дедалі більше. Він уже вчиться жувати і сидить з вами за спільним столом — як дорослий!

11 місяць

Instagram

Основні показники

 • Малюк добре орієнтується у просторі: сідає, встає, нагинається. Він самостійно стоїть, можливо, робить перші кроки.
11 місяці
7,5-9,6 кг
69-73,9 см
42,9-45,6 см
44,3-51,7 см
11 місяці
8,2-10,2 кг
71-75,6 см
44,1-46,7 см
44,3-52,8 см
 • Покращується координація рухів - малюк міцно тримає іграшку, комкає папір. Він може познайомитися з книгою, перевернути сторінку (краще, якщо вона буде з картону).
 • Він сам їсть ложкою, сам п'є з чашки, бере її руками і ставить на стіл. Показує рукою на те, що просить маму подати йому.
 • Дитина освоює перші узагальнення у мові дорослого. Наприклад, на ваше прохання він може знайти не один, а всі м'ячі або кубики.
 • Дитина вимовляє перші слова-позначення: „дай”, „ав-ав”, „кис-кис”, „бах”. Після дорослим повторює полегшені слова: „ляля” (лялька), „ав” (собачка), „ки” (кішка, киса) тощо.
 • У крихти вже 6 зубів - 2 нижніх і 4 верхніх різця.
  Якщо у вас менше, повідомте про це свого педіатра.

Виховання та догляд

Крихітка починає жувати. Поступово починайте пропонувати йому варені овочі не у вигляді пюре, а просто розім'явши їх вилкою. Спочатку — дрібніший, потім — більший. Також можна пригостити дитину шматочком стиглого банана — її легко розжувати навіть зубами, які вже виросли.

А ось м'ясо шматочком малюкові пробувати ще зарано. Стимулюючи навичку жування, ви попереджаєте розвиток так званого синдрому міксера: підріс малюк відмовляється їсти шматочками, віддаючи перевагу пюре.

Крім того, можна почати розділяти на одній тарілці продукти на маленькі порції (овочі окремо, м'ясо окремо).
Щоб дитина добре спала, їй потрібне свіже повітря. За теплої погоди вікно можна залишати постійно відкритим (з протимоскітною сіткою). При прохолодній регулярно провітрюйте кімнату, коли малюка в ній немає.


Режим дня

У середньому 5 годівлі через 4 години. Періоди неспання після годування становлять 2-2,5 години. Сон після неспання - 1,5-2 години. Вдень дитина спить 2 рази (деякі дітлахи переходять на один денний сон). Нічний сон - 10-11 годин. Коли малюк має увечері йти спати? На це запитання відповісти складно.
Що робити, якщо тато повертається з роботи тільки о 8-й вечора і для спілкування з малюком у нього залишаються лічені хвилини? Вирішувати вам! Чим більше батько проводить часу з малюком, тим краще для них обох. Тому постарайтеся організувати режим дня так, щоб загальний час сну залишався незмінним. Пізніше лягли — пізніше встали.

Ігри та забави

 1. Тепер ви вже можете зрозуміти, яка рука у малюка домінує. Покладіть іграшку перед дитиною і подивіться, яка перша ручка потягнеться до неї. Тест повторіть кілька разів, щоб зрозуміти, шульга або правша ваш малюк.
 2. Запропонуйте дитині пірамідку (велику, з яскравими різнокольоровими кільцями). Спочатку він розбиратиме пірамідку, знімаючи по черзі кільця. Потім надягати їх назад на стрижень, доки не звертаючи уваги на розмір.
 3. Покажіть дитині, як можна грати з лялькою, загорнувши в легку ковдру, як нагодувати собачку з миски, як нанизувати кільця на пірамідку, відкривати і закривати матрьошку.
 4. Багатьом малюкам подобається разом із мамою шукати частини тіла, і часто дитина вже може показати, де в неї болить, чим вона вдарилася.
 5. Крихітка вже любить спілкуватися не тільки з дорослими, інтерес викликають і його ровесники. Він радіє приходу дітей чи зустрічі з ними на дитячому майданчику, простягає іншій дитині іграшку, шукає заховану іншим малюком іграшку.
 6. Потреби дитини зростають: автомобільне сидіння, килимок, що розвиває ... Необов'язково купувати все нове. Складіть список знайомих, у кого є малюки, що підросли, і запитайте, чи не залишилося у них цих речей. Упевнені, вони із задоволенням поділяться!
 7. Якщо на дворі сезон застуд, не відвідуйте з дитиною місця скупчення людей без потреби.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (10 оцінок, середнє: 2,80 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти