Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU

Розвиток дитини на десятому місяці - давайте складніше

10
місяць
Виберіть місяць:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Дитина дорослішає з кожним днем. Ускладнюйте ваші ігри, читайте, влаштуйте домашній Театр. Дитина вже може показати пальчиком те що, що він хотів би отримати негайно.

 

10 місяців

Instagram

Основні показники

 • За цей місяць малюк додає близько 500 г та 2 см зростання.
  10 місяці
  7,3-9,3 кг
  67,7-72,6 см
  42,5-45,2 см
  43,6-50,9 см
  10 місяці
  8-9,9 кг
  69,7-74,2 см
  43,7-46,3 см
  43,6-52,0 см
 • Розмовляти з малюком стає все цікавіше. На ваше прохання малюк готовий виконати безліч дій: відкрити, закрити, витягнути або покласти предмети в коробку. Крихітка охоче простягне знайомий йому предмет, зіграє з вами в хованки.
 • Дитина стає на коліна, тримаючись за бар'єр, намагається встати, чіпляючись за ніжку столу, за край дивана.
  Він може стояти за допомогою, робить спроби стояти самостійно, пересувається від одного предмета до іншого, тримаючись за опору; повзає.
 • Малюк з вашою допомогою може входити на невисоку поверхню або на гірку (тримаючись за поручні) і сходити з неї. Іноді може подолати кілька сходинок, тримаючись за поручні.
 • Дитину захоплюють дрібні предмети, їй подобається їх обмацувати та розглядати. Обережніше: ніколи не знаєш, куди малюк може засунути ґудзик!
 • Карапуз уже може показати пальчиком те, що йому цікаво, — справжній прорив.
немовля

Instagram

Виховання та догляд

 1. Якщо у вас є молоко, постарайтеся, щоб день малюка починався з грудного годування. Воно надає на шлунково-кишковий тракт дитини воістину сприятливий вплив.
 2. Меню малюка розширюється: якщо немає алергічних проявів, малюка можна почастувати стравами з риби нежирних сортів (тріска, морський окунь).
 3. Іноді здається, що малюк готується стати справжнім акробатом. Як інакше пояснити цю любов до подолання всіляких перешкод: сходинок, стільців?

  Не хвилюйтеся: це норма. Допоможіть малюкові, побудуйте для нього на підлозі місто з диванних подушок.

 4. Малюк, як і раніше, тягне все в рот — тут нічого не вдієш. Ваше завдання - стежити, щоб дрібні, гострі та інші небезпечні предмети були поза зоною дитячої досяжності.
 5. Купуйте манеж або обладнайте місце для безпечного повзання та рухливих ігор.

Режим дня

У середньому кількість годівель та періоди неспання залишаються колишніми. У вправах активно використовуйте різні предмети: паличку, м'ячик, кільця. Це сприяє зміцненню м'язів кистей та передпліч.


Паличка стане чудовим тренажером для вправ - малюк, лежачи на спині, спробує дістати її ногами. Хоча малюк ще не вміє ловити м'яч, він із задоволенням його кидає. Сидячи на підлозі, катайте м'ячик один одному. До кінця ігор малюк не повинен сильно втомлюватися.

немовля

Instagram

Ігри та забави

 1. Ви можете помітити, що малюк почав лякатися якихось звичайних (і зовсім нестрашних, на вашу думку) предметів. Не варто силою запихати йому в ручку страшну річ (крім криків, нічого не буде). Краще покажіть дитині… виставу. Обіграйте знайомство з предметом, погладьте його спочатку своєю рукою і потім разом з малюком.

  До речі, якщо ви чогось боїтеся, не варто при дитині надто яскраво демонструвати свої емоції. Діти швидко переймають поведінку дорослих.

 2. Пограйте у «Сорока-білобока, кашку варила…». Малюк швидко зрозуміє і запам'ятає послідовність дій, скоро він сам із задоволенням водитиме пальчиком по своїй або вашій руці.
 3. Добре допомагають розвитку мови так звані ігри-переклички. Коли малюк починає лепетати склади, ви повторюєте їх за ним (чітко і виразно), а потім вимовляєте нові склади. Від подиву малюк відкриває рота, а потім починає повторювати за вами і тим самим розширює свій словниковий запас.
 4. Активно відбувається освоєння „азів етикету”. Коли на прогулянці вам час йти додому, малюк важливо махає ручкою на прощання іншим дітям. Дедалі активніше розвиваються комунікативні навички.
 5. У деяких дітей ніжки здаються кривими. Така кривизна буває наслідком становища у матці. Поділіться спостереженнями з лікарем: іноді таке викривлення буває наслідком рахіту.


Поділитися:
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (8 оцінок, середнє: 3,75 з 5)
Завантаження ...

Коментарі

Один коментар на «10 місяць»

 1. Марія:

  Нашому зараз якраз 10 місяців. шалена стаття, почерпнула собі багато корисного. Тепер граємо з розумом для розвитку нашої дитини.

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти