Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="267782"]
Психологія

Час для себе: 6 ознак того, що мамі час відпочити

0
Мами звикли ставити всіх на перше місце, але не самих себе. Однак це може позначитися на їхньому психічному здоров'ї. Безу

Мами звикли ставити всіх на перше місце, але не самих себе. Однак це може позначитися на їхньому психічному здоров'ї.

втомлена мама

Джерело: Unsplash

Безумовно, бути мамою — це найвідповідальніша робота у світі. У прагненні бути доброю мамою і дати своїм дітям та сім'ї все краще, жінки часом забувають про те, що вони – такі ж люди, які потребують відпочинку.

Важливо чути себе та своє тіло, а також вчасно розпізнати ознаки того, що вам терміново потрібна перерва. Можливо, ви чудово знаєте, що вам потрібно кілька днів відпочинку для себе, але не відчуваєте, що можете собі дозволити, тому що у вас занадто багато справ. У такому разі нагадайте самій собі, що відсутність відпочинку негативно позначиться не тільки на вас, а й на оточуючих, включаючи дітей.

Називаємо 6 ознак того, що мамі терміново потрібно відпочити та присвятити трохи часу самій собі.


Ви почуваєтеся більш виснаженою, ніж раніше

Не дивно, що між заняттями спортом, школою, домашніми завданнями, роботою та багатьма іншими речами ви відчуваєте таку сильну втому. Багато мами добре знайомі зі втомою, але, повірте, що ви відчуєте різницю, коли йтиметься про справжнє виснаження. Воно торкнеться вашого тіла і здоров'я, включаючи такі симптоми, як головний біль, сплутаність свідомості, запаморочення та багато інших ознак. Пам'ятайте, що така сильна втома та нестача сну можуть призвести до серйозних проблем у майбутньому, тому не соромтеся просити про допомогу.

Якщо ви дійсно відчуваєте себе виснаженими, а не просто втомленими, попросіть когось підмінити вас, щоб просто виспатися. Коли ви недосипаєте, ви можете зазнати ризику себе та інших, тому знайдіть час, щоб трохи подбати про себе та проспати цілий день без почуття провини.

мама та діти

Джерело: Unsplash

Вас легко розладнати або розсердити

Ви помітили, що стали більше злитися чи плакати? Це ознака того, що вам потрібно зробити перерву.

Якщо ви помічаєте, що шаленієте, якщо дитина просто розкидала іграшки по кімнаті, то вам, найімовірніше, потрібен відпочинок. Адже діти роблять це регулярно, але раніше ви абсолютно інакше реагували на такі речі!

Настав час зарядитися. Зателефонуйте подрузі, щоб просто поговорити про це або зверніться за консультацією до фахівця. Психологи переконані, що, якщо ви переходите на крик з будь-якої найменшої дрібниці, то «мамі терміново потрібен вихідний».

У вас виникли проблеми з пам'яттю

Коли ви займаєтеся будинком, побутовими справами, ганяєтеся за малюками та працюєте, то дуже легко про щось забути. Але потім забудькуватість наростає, як снігова куля, і раптово ви згадуєте, що забули відправити важливий електронний лист або забрати речі з хімчистки. Щоб допомогти собі, записуйте важливі справи, які потрібно зробити. Не робіть довгий перелік справ; просто подумайте про найважливіше. Ви можете відчути полегшення, просто сівши і записавши, що вам потрібно зробити.

Повна відсутність часу для себе

Лікар Санам Хафіз, нейропсихолог, стверджує, що, коли ви виявляєте, що відчуваєте недолік у власних особистих потребах, то це ознака того, що вам потрібно зробити перерву. Знайдіть час, який зможете присвятити винятково собі. Цей час можна витратити на читання, медитацію, перегляд телевізора, прогулянку чи косметичні процедури. Якщо ви будете доводити себе до межі, не знаходячи часу на те, щоб розслабитися, ви рухатиметеся в прірву депресії та апатії. Співчувати іншим важливо, але не менш важливо співчувати собі!

мама та дитина

Джерело: Unsplash

відсутність мотивації

Якщо ви відчуваєте, що ваша мотивація «пішла у відпустку», то настав час дати можливість відпочити. Якщо ви так і не пішли на тренування, на яке давно хотіли піти, або з огидою дивіться на кошик брудної білизни, підходячи до якої опускаються руки, це вірна ознака того, що вам пора відпочити.

Настав час вийти з дому і повеселитися на свіжому повітрі. Відведіть дітей у парк і подивіться, як вони грають, поки ви ніжитеся на сонечку. Або просто відвезіть дітей туди, де ваша сім'я ніколи раніше не була. Також можна відвезти дітей до бабусі та дідуся на недовгий час, щоб ви могли просто прочистити голову та змінити фокус.

Ви ставите себе на останнє місце

Ми настільки поглинені суєтою повсякденного життя, що можемо легко поставити себе на останнє місце. Однак це шкідливо для здоров'я і може торкнутися психоемоційного стану тих, кого ви любите. Для вас життєво важливо зробити перерву (і для вашого партнера, якщо він відчуває те саме), щоб ви могли бути здоровими не тільки для себе, але і для своєї сім'ї. Як тільки ви почнете це робити, ви помітите різницю у собі та своєму повсякденному настрої. Також, якщо ви відчуваєте сильну депресію та не знаєте, з чого почати, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти