Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="266254"]
Виховання

Жити в радість: 10 способів зробити дитину щасливою

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2021.06.01
0
Всі ми знайомі з фразою «щасливе дитинство», але чи знаємо ми, як це бути щасливою дитиною насправді? Безумовно,

Всі ми знайомі з фразою «щасливе дитинство», але чи знаємо ми, як це бути щасливою дитиною насправді?

щасливі діти

Джерело: Unsplash

Безумовно, кожен батько замислюється над тим, як зробити свою дитину щасливішою та подарувати їй по-справжньому щасливе дитинство. При цьому важливо пам'ятати, що щастя дитини – це не тільки солодощі, величезна кількість іграшок і всепрощаюче батьківське кохання.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про способи, які допоможуть зробити дітей щасливішими.

Почніть із себе

Щоб зробити дитину щасливою потрібно самому стати щасливою. Згідно з дослідженнями психологів, у сім'ях, де батьки перебувають у хронічній депресії, діти частіше страждають від неврозів, гірше вчаться і поводяться погано. Результати дослідження демонструють, що важко стати щасливим поруч із вічно роздратованими, втомленими, ненависними батьками.


Саме тому подумайте, що зробити для себе, щоб стати трішки щасливішим. Дозвольте собі зустріч із друзями, час наодинці, похід у музей, кінотеатр. Розвантажтеся від побутових проблем, метушні та клопоту, проведіть весело час і саме так, як вам хочеться. І пам'ятайте – ви робите це «заради дітей».

І нехай цей шлях може здатися егоїстичним. Діти завжди будуть нашим дзеркалом, тому батькам важливо самим випромінювати щастя, щоб побачити його в очах своєї дитини.

Найчастіше грайте з дітьми

Ситуація, коли батьки завжди зайняті, поширена в наші дні. Однак ми забуваємо, що діти пізнають світ через гру. І їм важливо грати не лише з однолітками, а й із батьками, адже це дуже зближує.

Хоча б на півгодини на день відкладіть усі свої справи – смартфони, ноутбуки, ганчірку чи каструлі. І просто насолоджуйтесь грою з дитиною. Ви будете здивовані, скільки задоволення йому принесе сумісна гра з вами.

щасливі діти

Джерело: Unsplash

Вчіть вибудовувати стосунки з іншими

Важливо не тільки спілкуватися, а й отримувати задоволення від спілкування. Ми часто звертаємося за порадою, намагаючись налагодити стосунки з родичами чи друзями. Але ми ніколи не замислюємося, що дитина теж може потребувати поради, коли в неї, наприклад, не складаються стосунки з однокласниками або хтось обзиває її в дитячому садку, або подруга хвалиться своїми іграшками, а дитина відчуває негативні емоції та заздрість.

Вчіть дитину вибудовувати стосунки, виходити з конфліктів, робити добрі справи та захищати себе та свої межі. Дитина почуватиметься впевненіше і щасливіше, якщо знатиме, як налагодити стосунки з іншими людьми.

Цінуйте зусилля, а не результат

Діти вимогливих батьків бояться зробити помилку і в результаті уникають ризику та бояться братися за щось нове. Такого висновку дійшли автори дослідження, у ході якого вчені запропонували дітям вибрати простий чи складний пазл, і зібрати його. Діти вимогливих батьків вибирали легший пазл, бо боялися не виправдати очікувань, а діти батьків, які зазвичай хвалять їх за старання та заохочують експерименти, без страху вибирали складний пазл.

Це дослідження доводить, що треба хвалити дітей за зусилля та підтримувати у будь-яких починаннях, адже це дозволить їм легко пробувати щось нове і братися за складні завдання.

Будьте оптимістичні

Психологи рекомендують щодня використовувати спосіб стати трохи щасливішим – щовечора згадувати п'ять хороших моментів пройденого дня. Цей спосіб можна використовувати і у вихованні дитини.

За статистикою оптимісти краще вчаться, успішніше реалізують себе і досягають результату швидше, ніж песимісти. Крім того, оптимізм продовжує життя та позитивно впливає на здоров'я. Саме тому важливо вчити дітей дивитися на світ з оптимізмом і бачити більше, ніж поганого.

щаслива дитина

Джерело: Unsplash

Виражайте емоції

Бути оптимістом – значить приховувати свої справжні емоції. Адже це життя, в якому бувають злети та падіння. І якщо мамі дуже хочеться поплакати, а вона вичавлює із себе задоволену усмішку, то дитина відчуває це і перебуває у сум'ятті. Не треба вдавати! Головне – висловлювати свої емоції відкрито, щиро та пояснювати причину такого стану.

Важливо також навчити дитину розуміти, чому вона відчуває ті чи інші емоції. Запитуйте частіше, чому він плаче, чому сердиться або засмутився. Той факт, що ви намагаєтеся зрозуміти дитину, а не просто проігнорувати її емоції, допоможе їй стати щасливішим і краще розуміти саму себе.

Радуйтеся дрібницям

Батьки, які вміють радіти дрібницям, набагато позитивніші й оптимістичніші, ніж ті, що чекають серйозного приводу для радості. Радуйтеся дрібницям самі і вчіть дитину тому ж.

Уміння помічати позитивні речі у звичайному повсякденному житті, наповненому безліччю завдань та складнощів, дуже цінне та здатне підвищити рівень щастя.

Привчайте до самодисципліни

Життя влаштоване так, що іноді нам доводиться робити те, чого ми не хочемо. Але важливо вміти подивитися на ситуацію під правильним кутом та змінити своє ставлення до неї.

Психологи відзначають, що людям, які вміють себе дисциплінувати, набагато легше і у навчанні, і у побудові кар'єри. Люди, які звикли до самодисципліни, краще справляються зі стресами та складнощами.

щаслива дитина

Джерело: Unsplash

Дайте можливість обирати

Якщо ви дасте дитині можливість вибирати, вона відчуватиме, що сама управляє своїм життям. І це важливо задля щастя.

Це стосується всього - дайте дитині можливість вибрати, яку шапку вона сьогодні одягне, або в який гурток вона ходитиме. Підтримуйте захоплення дитини, адже якщо їй не подобається грати у футбол, то вона ніколи не стане щасливою, закидаючи м'яч у ворота!

Покажіть красу життя

Дисципліна та режим, безумовно, потрібні, і від цього нікуди не подітися. Але також потрібні свята та веселощі, які дадуть відчути радість життя. Пам'ятайте, що дитині має бути цікаво жити!

Не позбавляйте дитину можливості відчувати радість життя – частіше відпочивайте разом, вирушайте на прогулянки до лісу, готуйте разом вечерю, влаштовуйте вечір із іграми. Показуйте дитині, що життя - це не тільки нескінченна низка днів, що повторюються.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти