Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274704"]
Виховання

Як підтримати дитину, якщо її рідні на війні

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.06.06
0
Дітям під час війни може бути особливо непросто боротися з переживаннями за безпеку дорогих людей. Як підтримати малечу та зменшить

Дітям під час війни може бути особливо непросто боротися з переживаннями за безпеку дорогих людей. Як підтримати малечу та зменшити її стресс?

Як підтримати дитину, якщо її рідні на війні

Джерело: Freepik

Корисними порадами поділилася у Центрі здоров'я та розвитку Коло сім'ї, передає телеграм-канал «Психологічна підтримка».

1. Поясніть дитині, заради чого рідні на війні

Легше долати випробовування, коли ви розумієте їхній сенс. Рекомендується пояснити, що «тато захищає нашу дорогу Україні. Він пішов на війну, бо він нас дуже любить, і він бореться разом із усією нашою відважною армією за те, щоб ми могли перемогти, щоб був світ, а ми мали щасливе майбутнє…».

Допомагайте дитині відчувати гордість за рідних, за те, що вони причетні до великої справи: «Нам, звичайно, дуже не вистачає батька, але ми знаємо, що він зараз там, де потрібно для нашої країни, ми всім серцем з ним і з нашим військом».


2. Підтримуйте стосунки

По можливості дзвоніть і давайте дитині поговорити з рідним чоловіком, що знаходиться на фронті. При цьому не забувайте поснювати, що спілкуватися не завжди можливо. Рідні можуть не мати доступу до зв'язку через обставини військової служби.

Поставте фото рідного людини на видному місці. Говоріть про неї, нагадуйте регулярно, зробіть звичкою «передавати привіт» чи молитися (якщо віряни).

Запропонуйте дитині намалювати малюнки, записати на диктофон послання, зробити фото особливих моментів, щоб потім можна було надіслати їх або розповісти родичу, який захищає Україну.

3. Слідкуйте та обговорюйте новини, які читає чи чує дитина

Дитина має право знати, що відбувається на війні. Однак цю інформацію потрібно коментувати та пояснювати, бо вона може сприйняти деякі речі дуже остро і почати переживати. Наприклад, прочитавши повідомлення про чиюсь загибель, дитина може подумати, що це рідна людина.

Слідкуйте, щоб дитина не перевантажувала собі інформацію про війну і не мала доступу до «недитячого» контенту.

Як допомогти дітям впоратися з тривожністю - поради батькам

Джерело: Freepik

4. Допомагайте дитині справлятися із тривогою та смутком

Це абсолютно природні почуття, тому важливо їх нормалізувати та розділити: «Ми теж сумуємо, що батько зараз не з нами. Ми теж всі турбуємось». Водночас, важливо давати надію: «Ми віримо в нашу победу і чекаємо батька з війни».

Ми не можемо дати дитині стовідсоткових гарантій, що батько не може бути пораненим чи загинути. Натомість можна допомогти дитині пристосуватися до життя із цією невідомістю і не з'їдати собі переживаннями:

«На війні так буває, що хтось гине чи отримує поранення. Ми теж переживаємо за тата та його побратимів, але віримо, що все буде добрим. Але думати про це весь час немає жодної користі — давайте краще переключимо увагу на якісь корисні справи».

Намагайтесь залучати дитину до якоїсь діяльності. Це найкращий спосіб подолати тривогу.

5. Будьте чутливі до потреб дитини і до своїх

Дітям важливо відчувати безпеку, тож дбайте, щоб усі її найважливіші потреби були задоволені. Інколи, коли рідну особу нещодавно мобілізували, дитині може бути складно — наприклад, батько допомагав робити уроки, а зараз його нема.

Пам'ятайте, що ваші потреби також важливі. Не стесняйтесь просити підтримки та допомоги. Подумайте, можливо, можна спростити чи відмовитися від певних завдань чи розподілити їх між членами батьківщини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти