Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274503"]
Виховання

Як перестати постійно турбуватися про дитину і заспокоїтися

Old date:
Current date: 2022.08.20
New date: 2022.05.31
0
Страх мами за дитину є природним, але іноді він стає нестерпним. Як не дивно, таке властиво багатьом, і це деяким чином пов'язане.

Страх мами за дитину є природним, але іноді він стає нестерпним.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Як не дивно, таке властиво багатьом, і це деяким чином пов'язане зі страхом невизначеного майбутнього.

Нерідко виникає страх за своїх дітей, що переходитиме у недовірливість і катастрофічні ожидання. У цій статті ви дізнаєтесь як боротися із подібними страхами.

Як навчитися не турбуватися за дитину?

Після народження дитини, багато жінок помічають зміни у своїй житті. З'являються приємні моменти під час проведення часу з дитиною, але разом з цим приходять турботи, велика відповідальність, а як наслідок страхи.

Страх за дитину є своєрідним інстинктом. Тим не менш, багато жінок скаржаться на те, що ці страхи стають нестерпними, уява постійно малює лякаючі картини. Як не дивно, це властиво багатьом, навіть, на перший погляд, найспокойнішим і врівноваженим.

Подібний страх пов'язаний з нашим майбутнім, яке лякає нас невизначеністю та невпевненістю в позитивному кінці. Одного негативного досвіду достатньо, щоб молода мама піддалася постійному очікуванню чогось поганого. Проста порада «думати про добро» не працює і тривожні думки так і не позбавляють свідомості.

Насправді цей порад є досить ефективним. Дійсно треба думати про добре, коли негативні думки беруть над вами контроль. Пропонуємо вам шість послідовних кроків для подавлення страшних думок.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Шаг 1. Створення узагальненої лінії майбутнього

Візьміть просту подію, яка повторюється. Наприклад, чищення зубів.

Покладіть на підлозі маркер – це точка вашого теперішнього. Де ви розмістите на підлозі маркери, що відповідають чищенню зубів через тиждень, дві тижні, місяць, два місяці, півроку? Подумки з'єднайте всі ці точки єдиною лінією. Це і є узагальнена лінія майбутнього.

Шаг 2. Картинка негативного наслідку

Уявіть образ страшної для вас події у вигляді картинки. Візьміть про себе цю неприємну картинку в руки і відпустіть над узагальненою лінією майбутнього. Позначте маркером точку, куди вона приземлиться.

Потім оцініть рівень своєї тривожності за шкалою від 1 до 10.

Шаг 3. Картинка позитивного результату

Тепер створіть образ позитивного ходу подій зі щасливим фіналом. Уявіть собі з дитиною, де ви впевнені в тому, що все чудово, і так далі і буде. Аналогічно попередньому пункту, візьміть позитивну картинку до рук і відпустіть її над узагальненою лінією майбутнього. Покладіть маркер там, куди позитивне зображення приземлиться.

Шаг 4. Асоціація з позитивною картиною

Вийдіть з точки теперішнього та пройдіть збоку узагальненої лінії майбутнього до місця, де приземлилася позитивна картинка. На цьому етапі пориньте у приємне та спокійне майбутнє. Побачте все, що відбувається, почуйте всі почуття. Ви робите, як і з ким розмовляєте, де знаходиться ваша дитина. Відчуйте спокій та власну впевненість у тому, що все добре. Насолоджуйтесь всім побаченим якусь годину.

Шаг 5. Усунення катастрофічних очікувань

Продовжуючи залишатися на маркері позитивної картинки, подивіться на образ негативу. З перспективи бажаного майбутнього стає зрозуміло, що негативні очікування не мають жодної влади над вами. Побачте, як образ негативного малюнку починає тріскатися та руйнуватися. Незабаром він стане прозрачним і розчиниться зовсім або перетвориться на купу пилки. Заберіть усе, що лишиться. Потім варто позбутися маркера, де знаходилася негативна картинка.

Шаг 6. Перевірка

Поверніться до точки теперішнього і знову оцініть рівень тривожності. У разі, якщо почуття страху не пропали, повторіть всі кроки заново, уявивши більш ствердну картинку позитивної події.

Завдяки цим крокам ми вчимося «думати про добре» таким чином, щоб справді налаштуватися на нього та включити позитивні очікування для нашого майбутнього.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x