Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277562"]
Виховання

Як говорити, щоб маленькі діти вас чули

0
Багато батьків стикаються з тим, що діти слухають їх, але не чують. Причина в тому, що дорослі намагаються пояснювати дитину.

Багато батьків стикаються з тим, що діти слухають їх, але не чують.

діти Як казати, щоб маленькі діти вас чули

Джерело: Freepik

Причина у тому, що дорослі намагаються пояснювати дитині ті чи інші речі логічно, але це не працює. Маленькі діти не адаптуються через логіку та розум!

Наприклад, коли дитина 2-3 років запитує, чому їй не можна з’їсти зараз цукерку, ми відповідаємо логічно – «Тому, що ти переб’єш собі апетит і погано пообідаєш». Думаєте, після такої відповіді дитина скаже, що все усвідомила і подякує за пояснення? Смішно! Звичайно ж ні.

У цьому матеріалі розповідаємо, як казати так, щоб маленькі діти нас слухали, чули та розуміли.

Обґрунтовані логічні аргументи не підходять у спілкуванні з дитиною. Ми намагаємося переконати малюка в тому, що ми повністю маємо рацію і бажаємо йому добра, але він навряд чи усвідомлено зрозуміє наші пояснення.


виховання дитини Як казати, щоб маленькі діти вас чули

Джерело: Freepik

Що ж робити, щоб діти нас слухали? Існує принцип маятникових дверей. Коли ми йдемо шляхом суперечки, ми ніби говоримо: Ти бачиш ці двері? Вони відкриваються і туди, і сюди. Якщо ти зможеш переконати мене і навести дуже вагомий аргумент, можливо, ти зможеш змінити ситуацію».

Ми наводимо свій аргумент, при цьому двері як би хитаються в один бік. Але дитина наводить свій аргумент — і двері гойдаються в інший бік. Потім ситуація повторюється – дитина та батьки наводять свої аргументи. Тоді малюк відчуває, що якщо продовжуватиме в тому ж дусі, натисне сильніше, то він дотисне ці двері і в нього вийде проскочити через них.

Проте в результаті найчастіше ми гніваємося й засмучуємося через те, що у нас не виходить переконати дитину, а вона не хоче приймати такий результат ситуації, навіть якщо ми наводимо масу доводів і робимо це тому, щотурбуємось та любимо її.

Тоді й відбувається емоційний сплеск — ми ляскаємо цими дверима з гнівом та роздратуванням, намагаючись сказати: «Досить! Досить — і точка !!!».

Мальчик в окулярах Як казати, щоб маленькі діти вас чули

Джерело: freepik

У цій ситуації ми опиняємося по різні боки цих самих дверей – дитина стоїть по один бік, а ми по інший. При чому важливо розуміти, що дитина стоїть по той бік дверей зовсім одна, тому що ми розлютилися на неї.

Саме тому кожен з батьків повинен закрити двері, але залишитися з дитиною на одному боці. Таким чином ви, як би, кажете дитині: «Пробач, але ці двері не відчиняться. Ці двері зачинені, і відчиняти її я не буду. Пробач дорогий. Але так і є.

Таким чином дитина впирається в зачинені двері, але ви залишаєтеся поряд з нею. Ви показуєте свою підтримку.

Дитина може сумувати, але зараз розуміє, що її стратегія не спрацювала. Вона також усвідомлює, що ніхто не виграв у цій суперечці.

Важливо розуміти, що кожна суперечка викликає у дитині все більше відчуттів того, що двері розгойдуються, наче маятник і через них можна швидко проскочити. І логічні пояснення у цій ситуації не спрацюють. Пояснювати можна і потрібно, але не в моменті, а вже після того, як суперечка закінчена.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Мітки:
виховання
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти