Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="132583"]
Виховання, Я У МАМИ НЕ ОДИН: життя багатодітних сімей, поради, лайфхаки для батьків

Друга дитина у сім'ї: як спокійно пережити зміни

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2017.02.15
0
Народження ще одного малюка рідко стає таким же стресом та випробуванням для сім'ї, як поява первістка. Тим не менш, це для

Народження ще одного малюка рідко стає таким же стресом та випробуванням для сім'ї, як поява первістка. Тим не менш, це для всіх новий, незвіданий досвід, а для старшого - кардинальна зміна вже звичної картини світу. Не важливо, чи заплановане поповнення чи новина про другу вагітність стала сюрпризом, перебудуватися доведеться всім, і мамі, татові та дитині.

GettyImages/Global Images Ukraine

GettyImages/Global Images Ukraine

Наскільки швидко та безболісно пройде період адаптації до нових реалій, багато в чому залежить від віку старшої дитини та від грамотної поведінки дорослих, насамперед, зрозуміло, від мами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати старшу дитину до народження молодшого. Поради психолога

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Говоріть дитині про те, що народиться маленька

Чим раніше ви почнете говорити з малюком про те, що у мами буде ще одна дитина, тим більше буде в неї часу, щоб усвідомити неминучі зміни. Про те, як готувати старшого до появи братика чи сестрички, написано чимало, важливо одне – розмовляти зі спокійно, постаратися зробити новину максимально природною та додавати інформацію поступово, давши можливість її усвідомити. Якщо первістку вже більше 3 років, у його головці будуть зароджуватися питання, а в серці побоювання - чи не стане мама його любити менше, коли з'явиться маленький. До речі, наскільки б делікатно і коректно ви не переконували його у зворотному, переживання повернутися знову, коли маленький виявиться вдома – здебільшого ситуація виявиться не такою, як малювала до того дитяча уява.


Психологи радять, розмовляючи з малюком будь-якого віку про його майбутній сиблінг, не переборщите з проявом радості з цього приводу. Ваша підвищена емоційність може зробити зворотний ефект – дитина вирішить, що ви вже любите майбутнього малюка більше.

Друга вагітність - фото

Legion-Media

Привчайте дитину до самостійності

Із двома дітьми часу у вас залишиться значно менше, особливо у перші півроку його життя. Тому за час вашої вагітності постарайтеся привчити дитину якнайбільше дій робити самостійно. Одягатися, ходити на горщик, самостійно їсти та багато іншого, з чим ви не поспішали, поки малюк був один. Але при цьому не варто прив'язувати навчання до народження малюка - нехай його поява викликає позитивні асоціації, але без ейфорії.

До речі, будьте готові до того, що з появою ще однієї дитини у старшої може проявитися регрес – наприклад, дитина, яка вже без проблем проситься на горщик, раптом знову почне писати в штанці. Це природний процес – так підсвідомість опирається «поваленню з трону», як називають психологи становище єдиної дитини. У жодному разі не лайте і не соромте малюка, виявіть терпіння і незабаром все відновиться.

Долучайте догляду за малюком

Звичайно, не йдеться про погодках, Це взагалі окрема тема і тут без допомоги чоловіка чи бабусі не обійтися. Але якщо дитина старша, дозвольте їй допомогти вам у догляді за малюком – наприклад, візьміть із собою, коли купаєте малюка, попросіть принести рушник, пелюшку, викинути використану серветку. Можливо, спочатку це трохи ускладнить догляд за маленьким, але дуже скоро ви побачите, що ваш первісток може бути справжнісіньким помічником, а він перейметься спільним доглядом і турботою про безпорадне маленьке.

Сім'я на зимовій прогулянці.

Burda Media

Приділяйте час старшому

Звичайно, перші місяці життя немовляти вимагають від мами максимум уваги, проте старший теж його дуже потребує. Прекрасно, якщо у вас є помічники, готові хоч раз на день погуляти з коляскою, цей час присвятіть старшому, нехай він відчує, що мама все ще його мама і, як і раніше, любить його. Непоганий варіант і спільні прогулянки – можна під контролем дати дитині повезти коляску з маленькою, дати завдання, поспостерігати, щоб вона не розкрилася або не заплакала. Досвідчені мами кажуть – що більше часу старший проводить з молодшим, тим швидше він навчається співіснуванню, перестає сприймати малюка як конкурента і раніше з'являться ніжні почуття.

Але переживаючи за почуття первістка, намагайтеся не перегнути ціпок, малюк повинен звикати до того, що тепер ви поділяєте увагу на двох. І не варто очікувати, що братнє кохання виникне відразу – швидше за все, споріднені та ніжні почуття з'являться пізніше, а коли, залежить від вашої поведінки та віку старшої дитини.

Сім'я - фото

Legion-Media

Не забувайте про тата

Татове ставлення для старшої дитини так само дуже значуще, причому, чим старший малюк, тим важливіша його увага. І хоча зв'язок між батьком і дитиною будується за іншими законами, вона не менш важлива, ніж мамине кохання. При цьому, чоловіче сприйняття значно відрізняється від жіночого - якщо ви переживали, що з народженням другого будете змушені обділити увагою і любов'ю первістка, я, наприклад, навіть плакала з цього приводу, то такого такого тата практично не буває. Чоловіки, як правило, більш практичні і вважають за краще діяти за обставинами. Тому дуже непогано буде час від часу залишати старшого з татом, нехай проведуть час разом, як раніше – це піде на користь обом.

Зрозуміло, зміниться побут, потрібно трохи більше допомоги, від якої не варто відмовлятися, залишиться ще менше вільного часу, але до цього ви обов'язково пристосуєтеся, головне, не поспішайте події. А нагородою будуть прекрасні стосунки між дітьми та вдвічі більше за кохання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитяча кімната для двох дівчаток: 10 ідей гарного інтер'єру
Чим більше, тим краще: 7 багатодітних знаменитостей


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти