Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="204210"]
Виховання

10 правил, які допоможуть вирішити сімейний конфлікт та не нашкодити дитині

Old date: 2018-12-19
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.02.25
0
Навіть у найдружніших сім'ях ні-ні та й станеться сварка. Як бути, якщо дитина стала свідком конфлікту між батьками? Мі

Навіть у найдружніших сім'ях ні-ні та й станеться сварка. Як бути, якщо дитина стала свідком конфлікту між батьками?

сімейні сварки, дитяча психологія, сімейні конфлікти, як не нашкодити дитині при сварці в сім'ї, розлучення, топ негативних фраз, крик, негативні емоції, скандали

Джерело: Gettyimages

Милі лаються — тільки тішаться. Діти не розуміють цієї оптимістичної приказки. І дуже переживають. Сперечатися при дітях можна. Важливо робити це правильно, вміти прощати та миритися.
Напевно, є десь ідеальні мами та тати, які ніколи не з'ясовують стосунків та насолоджуються кожною хвилиною, проведеною разом. Насправді уникнути конфліктів який завжди вдається. А ось навчитися сваритися за правилами можна. Тоді і діти поступово навчаться гідної поведінки, вміння слухати і чути, домовлятися та прощати. Це безцінний досвід!

Худий світ чи добра сварка?

Залежно від темпераменту, виховання, поглядів життя і багатьох інших чинників батьки найчастіше вибирають одну з трьох найпоширеніших тактик поведінки.


Гори все синім полум'ям

Дорослі скандалять із душею, натхненно, «з вогником», незважаючи на присутність поряд дітей. Навіть коли батьківські конфлікти не загрожують взаєминам подружжя і дорослими не сприймаються всерйоз, діти дивляться на ситуацію інакше. Для них сімейний скандал – справжня трагедія. Адже сваряться дві найулюбленіші людини — тато і мама. У подібні хвилини для малюків буквально руйнується світ. І це не перебільшення.

сімейні сварки, дитяча психологія, сімейні конфлікти, як не нашкодити дитині при сварці в сім'ї, розлучення, топ негативних фраз, крик, негативні емоції, скандали

Джерело: Gettyimages

Триматися до останнього

Батьки, які обирають цю тактику, оберігаючи дітей, пригнічують роздратування, не дозволяють виплескувати образи. Нерідко вони стримуються останніми силами. Ситуація може бути цілком безхмарною. Але дітей показним спокоєм обдурити неможливо. Вони дуже чутливі: такий стан речей пригнічує, а незнання причин того, що відбувається, змушує нервувати. Постійно пригнічені емоції заявляють про себе почуттям провини, страхами, підвищеною тривожністю, а в результаті все, що накопичилося, виплескується з неймовірною силою і руйнує все.


Гра в мовчанку

Сварки можуть бути тихими. Хоча мовчання як помста — дуже неспортивний метод. Для дітей цей варіант розвитку подій не менш тяжкий, ніж два попередні. Адже гнітюча крижана тиша запанує в будинку надовго: на дні та тижні. Психологи, спілкуючись із дітьми з сімей, у яких прийнято такий стиль поведінки у конфліктних ситуаціях, часто чують від них слова: «Краще б батьки кричали».


сімейні сварки, дитяча психологія, сімейні конфлікти, як не нашкодити дитині при сварці в сім'ї, розлучення, топ негативних фраз, крик, негативні емоції, скандали

Джерело: Burda Media

Правила сімейних суперечок

Потрібно навчитися сваритись правильно, конструктивно. І тоді це будуть не скандали, а ті самі суперечки, в яких народжується істина і що ще важливіше не гине любов. Десять нескладних правил допоможуть пережити непрості періоди, які іноді зустрічаються у житті будь-якої сім'ї, з найменшими втратами. Деякі з них підходять для використання в ході будь-яких конфліктів, інші сформульовані психологами саме з урахуванням присутності поряд дітей.

 1. Чи не «ти», а «я»! У ході суперечки обов'язково використовуйте лише так звані «я-повідомлення». Може здатися, що між репліками Ти знову забув купити картоплю! і «Мені важко без гарніру, а макарони вже набридли» немає жодної різниці. Але спробуйте використати подібні «я-повідомлення», і ви переконаєтеся, що вони опонентами сприймаються з меншим роздратуванням. Якщо трохи потренуватися, то незабаром замість сердитих слів: Ти витратив півзарплати на нову гуму! — зможете не моргнувши оком дипломатично помічати: «Я боюся, що нам не буде на що купити продукти». І завдяки цим формулюванням помітно зменшіть градус напруги під час конфліктів.
 2. "Я тебе чую" Слухайте один одного, щиро намагайтеся зрозуміти, демонструйте увагу до слів, переживань, емоцій, а не крижану зневажливу байдужість. Пам'ятайте, що перед вами рідна людина, з якою ви не збираєтесь стати найлютішими ворогами на все життя. Просто сталося непорозуміння. Тож обов'язково виявляйте готовність почути.
 3. Тут і зараз Уникайте фраз типу: «ти все життя мені…», «і ось так щоразу…», «ніколи ти не…». Конфлікт виник із якоїсь конкретної причини? Ось її й обговорюйте. Не має бути сварок за принципом «згадати все». Хоч би як хотілося заглибитися в нетрі сімейної історії, по дорозі згадавши недобрим словом ще й рідних, не дозволяйте собі опускатися до цього.
 4. Діти поруч Під час сімейних сварок не можна ігнорувати дитину. Конфлікти лякають дітей. У такі моменти вони намагаються привернути до себе увагу: кидаються до батьків, плачуть. Не відштовхуйте дітей, не вдавайте, що їх немає поряд.
 5. принижені і ображені Не допускайте принизливих, зневажливих висловлювань один одного. Ви помиритеся, але осад залишиться. Причому, як у вас самих, так і у ваших дітей. Їм чути образливі слова дуже боляче, а спогади про подібну поведінку батьків залишаються надовго, а то й назавжди.
 6. Без перетягування каната Спроби одного з учасників конфлікту залучити дитину на свій бік мають бути виключені. Малюк ніжно любить обох батьків, ототожнює себе і з мамою, і з татом, для нього подібний вибір не просто болісний - часто неможливий! Використовувати малюка як спортивний снаряд «канат» нечесно і жорстоко. Вимагати від нього зробити вибір неприпустимо. І тим більше не варто ображатися на цей вибір: «Ах, ти шкодуєш тата, а не мене! Отже ти мене не кохаєш!" - або нагадувати його згодом.
 7. Не для дитячих вух Існують теми, обговорювати які можна лише за зачиненими дверима. Проблеми в інтимних відносинах, навіть якщо спочатку зовсім не були причиною конфлікту, а просто спливли під час сварки як убивчих аргументів, згадувати при дитині не можна. І крапка. Ця тема не для дитячих вух, навіть якщо батькам здається, що малюк нічого ще не розуміє. Виникла спокуса ввести у бій «важку артилерію», щоб остаточно розбити «противника»? Згадайте про те, що ви не тільки подружжя, а й батьки маленького дива, яке злякано тиснеться поряд.
 8. За відсутності об'єкта виховання Обговорювати питання виховання при об'єкті цього виховання неправильно. Особливо якщо питання дійсно важливе і принципове, а погляди у батьків різні і їм багато про що доводиться сперечатися. Робіть це віч-на-віч. Якщо ж уникнути такого діалогу, коли поблизу діти не вдається, намагайтеся не допустити розвитку конфлікту. Настаньте на горло власної пісні та погодьтеся з позицією чоловіка чи дружини. Пізніше у вас буде можливість обговорити все без цікавих чад поблизу і привести докази на підтвердження своєї позиції в більш спокійній обстановці.
 9. Вербально і тільки Якою б спекотною не була суперечка, як би далеко все не зайшло, є правило, яке порушувати не можна ніколи: НІЯКОГО РУКОПРИМАННЯ! Ні один до одного, ні до дітей, навіть якщо вони плутаються під ногами і заважають батькам сваритися із захопленням та повною самовіддачею.
 10. Свідки світу Дуже важливо, щоби батьківська сварка закінчилася примиренням на очах дітей. І не формальними сухими фразами крізь зуби, а щирими і від душі. Заспокоїлися чи щосили намагаєтеся зробити це? Посміхніться, обійміть один одного та дітей, поцілуйтеся. Так і примиритися буде простіше, і малюки швидше відійдуть від пережитого страху, відчують, що світ не руйнується, а буря була хоч і страшною, але недовгою і без серйозних наслідків, і матимуть досвід мирного вирішення конфлікту.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x