Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="38287"]
Виховання

Дитина боїться собак. 15 способів позбутися страху

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2017.07.04
0
Дитина боїться собаки? Така боязнь у нього може виникнути навіть при зустрічі з найменшою і наймилішою твариною. Малюка просто м

Дитина боїться собаки? Така боязнь у нього може виникнути навіть при зустрічі з найменшою і наймилішою твариною. Маля просто може налякати гавкіт чотирилапого друга. А ось страх залишиться на довгі роки. Дитячі психологи переконані, що у терапії такого страху потрібен комплексний підхід.

З 1 до 3 років страх собак у дитини, як правило, виникає через переляк від несподіваного і різкого звуку - собачого гавкоту. Іноді дитина лякається несподіваного гавкання собаки іншою людиною. Якщо справа в звуці, дитина і описуватиме свою зустріч з собакою, що налякала, починаючи з того, як вона його обрухала. А вже з 3 до 6 років це страх собаки як тварини або об'єднаний страх різких звуків та тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитячі страхи за віком

Отже, нам треба подолати і страх різких звуків, і страх собаки у дитини.


1. Навчіть дитину самої створювати різкі та гучні звуки у грі, у конкурсі крикунів у лісі, у конкурсі на краще «Ку-ка-ре-ку», у грі ложками на каструлях. Але всі гучні та різкі звуки повинні асоціюватися тільки із веселощами.

2. Дозвольте дитині самостійно регулювати гучність музики.


3. Грайте в імітацію звуків, підкріплюючи завданнями на тихо-голосно. Включайте імітацію гавкання різних собак (цуценя та дорослого собаки, великого і маленького) – це має робити дитина.

4. Не соромте дитину за її страх.

5. Не давайте прості поради, наприклад, «Та чого їх боятися».


6. Не кажіть дитині ніколи: «Не підходь до цього собаки — вкусить».

7. Важливе поступове звикання до собаки. Спочатку показуйте дитині приємні картинки собак, потім читайте про собачок оповідання та казки, потім подаруйте дитині м'яку іграшку «Собаку» і на підсумковому етапі познайомте дитину з милим цуценям. Не продовжуйте етапи звикання, якщо дитина не подолала страху на попередньому.

8. Ще один спосіб: перед знайомством із собакою, познайомте дитину з тихою та миролюбною кішкою. Зверніть увагу на її деяку схожість із собачками.


9. Зіграйте у рольову гру «Перевтілення»: нехай дитина зіграє собаку, а дорослу – людину, яка її боїться. Потім можна змінитись ролями. Дорослий у ролі собаки не повинен нападати на дитину.

10. Розкажіть дитині оповіді про те, як маленьке щеня боялося всього, а потім подолало всі страхи.

11. Не залишайте маленьку дитину одну там, де раптово може з'явитися собака.


12. Завітайте на виставку собаку, сходіть у зоомагазин з дитиною.

13. Влаштуйте фото-прогулянку з дитиною, під час якої фотографуватимете різних собак.

14. Поясніть дитині відмінність вуличних собак та собак, які мають господарів. Поясніть правила поведінки з будь-яким собакою, межі цього спілкування, розкажіть про різницю характерів собак. Старшої дитини навчіть, як уникнути атаки собаки.


15. Якщо у когось із знайомих є дресирована, миролюбна собака, попросіть зустрітися з нею на прогулянці. Попросіть власника собаки дозволити дитині віддати команди собакі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина боїться стоматолога: 15 порад для батьків
Якщо дитина боїться темряви: 5 порад для батьків


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x