Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274555"]
Виховання

Спробуйте: Ось що станеться, якщо ми почнемо хвалити утомлених дітей

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.11.16
0
На тему похвали існує чимало наукових досліджень із психології. Так, деякі фахівці з дитячого виховання рекомендують якнайчастіше

На тему похвали існує чимало наукових досліджень із психології.

виховання дітей

Джерело: Unsplash

Так, деякі фахівці з дитячого виховання рекомендують якнайчастіше хвалити дітей, тоді як інші не рекомендують обдаровувати похвалою дитину тоді, коли вона насправді цієї похвали не заслуговує.

Але один психолог вирішив провести експеримент за участю втомлених дітей, які були позбавлені енергії та мотивації. Він вирішив хвалити утомлених дітей та вимірювати рівень їхньої енергії на спеціальному приладі – ергографі.

Результат дослідження здивував – після похвали відбувався сплеск енергії, а втома проходила. Проте, як тільки дитині говорили образливі слова чи критичні зауваження, енергія різко падала.


Критика приводила до того, що дитина різко відчувала утому і апатію, і в результаті погано виконувала завдання.

виховання дітей

Джерело: Unsplash

Таким чином, критика та неприємні слова можуть спустошити – вкрасти енергію людини, і зробити її стомленою та розбитою. І це стосується не лише дітей, а й дорослих.

Психологи роблять висновок, що якщо ви схильні часто критикувати людей, то, найімовірніше, у вас немає друзів. Адже вас почати уникати, асоціюючи спілкування з вами з відчуттям повної розбитості та занепаду сил.

Тому якщо хочете зберегти добрі стосунки з іншими людьми, не забувайте іноді хвалити їх. Те саме стосується і дітей. Похвала допомагає відчути приплив сил, і це почуття сприятиме створенню приємного спілкування.

Втім, переборщувати з похвалою — як у спілкуванні з дітьми, так і зі дорослими, також не варто. Найголовніше – баланс та похвала тоді, коли це доречно.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти