Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281161"]
Воспитание

Соціальні мережі, онлайн-ігри та батьківські контролі — усе, що потрібно знати про захист дітей онлайн

0
В Україні 96% дітей є активними користувачами інтернету. Це відкриває для них нові можливості, але так само створює потенційні ризик

В Україні 96% дітей є активними користувачами інтернету. Це відкриває для них нові можливості, але так само створює потенційні ризики, такі як кібергрумінг, сексторшен, кібербулінг, онлайн-шахрайство тощо. На жаль, випадки ризиків для дітей в інтернеті стають все частішими через невпинний розвиток технологій, навчання онлайн тощо.

хлопчик, інтернет Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах

Джерело: freepik

Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах

У Великобританії провели дослідження, що показує залежність між часом, який дитина проводить у соцмережах та психічним здоров’ям. Під час нього опитали 11 тисяч підлітків, віком 14 років. Результати показали, що чим більше дитина проводить часу в соцмережах, тим вищий ризик появи депресії. 

Що робити батькам, щоб захистити дітей в соцмережах?

 • Що б не трапилося, не відбирайте у дітей їхні гаджети. Пам’ятайте, що для дитини онлайн-життя — невіддільна частина її реальності. Подивіться на онлайн-життя як на інструмент  для навчання, самореалізації, корисної комунікації. Навчайтесь самі та залучайте до цього свою дитину. 
 • Якщо ви хвилюєтесь, що дитина знайде собі шкідливого кумира серед блогерів, то станьте для неї найбільшим прикладом для наслідування. Обов’язково цікавтеся, що саме захоплює дитину в тому чи іншому онлайн-контенті, чи інфлюенсері. 
 • Для здоров’я дитини безпечними є 2-3 години на день в інтернеті. Наповніть час дитини офлайн розвагами та встановіть обмежувальні правила, яких чесно будуть дотримуватись усі члени родини. Наприклад: “обід і вечеря — без гаджетів”. Або “Вночі всі телефони заряджаються не у спальнях”. 
 • І найголовніше — спілкуйтеся зі своєю дитиною, дослухайтесь до неї, сприймайте на рівних. Так її самооцінка не потребуватиме додаткового схвалення в соціальних мережах. 
 • Перегляньте вебінар для батьків «Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах» та читайте посібник про налаштування у всіх соціальних мережах.

Що робити батькам, щоб захистити дітей в соцмережах?

Батьківські контролі для налаштування безпечного інтернету

Іноді найпростіше рішення для батьків — це дати дитині гаджет. Тоді батьки зможуть займатися своїми справами, і хоча б трохи перепочити. Фахівці відзначають, що дітям віком до трьох років батьки повинні максимально обмежити час, який ті проводять з гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони та вимикайте телевізор, якщо є можливість зайняти дитину чимось цікавим.


Як налаштувати батьківські контролі?

 • Змініть технічні налаштування на пристроях. Ви можете обрати обмеження за віком чи певним видом контенту. 
 • Завантажте додаткові програми батьківського контролю, що дозволяють обмежити доступ до певних матеріалів в інтернеті. Їх дуже багато, обирайте ту, яка сподобалась. Для перевірки спочатку встановіть такий додаток на пристрій родича та свій — і спробуйте зробити небезпечні дії: наприклад, пошукайте у Google слово «секс». Переконайтеся, що програма зручна й ефективна.
 • Використовуйте спеціальні дитячі версії: YouTube Kids або Google Kids. 
 • З більш дорослими дітьми практикуйте вміння критичного мислення, говоріть про те, що порнографія — це лише фільми й в житті все не так, ще раз переконайтесь у тому, що ваш підліток добре розуміє, що таке особисті кордони, згода та особиста безпека. 
 • Перегляньте вебінар для батьків “Батьківські контролі для захисту дитини від онлайн-ризиків” та читайте посібник про налаштування контролів.

Батьківські контролі для налаштування безпечного інтернету

 

Які є переваги та недоліки в онлайн-іграх?

Ігри дають дітям відчуття втечі від реального світу, а їх соціальний аспект може допомогти відчути себе частиною спільноти. Однак без рекомендацій, в які ігри грати та коли, діти можуть наражатися на ризики, такі як цькування в грі, онлайн-грумінг або, в деяких випадках, надмірне використання гаджетів.

Як захистити дітей в онлайн-іграх?

 • Перевіряйте вікові обмеження ігор. З цим батькам допоможе європейська рейтингова система відеоігор Pan-European Game Information. Розкажіть дитині про вікові обмеження і не забороняйте ультимативно, а детально розберіть в розмові, якщо їй ще рано грати у ту чи іншу гру. 
 • Контролюйте час дитини за іграми. Візьміть за орієнтир дані Американської академії педіатрії: не більше як година гри у будні дні й до двох годин — у вихідні. Обов’язково варто робити перерви кожні 45 хвилин гри. 
 • Встановіть батьківський контроль на комп’ютері чи гральній консолі. Обмежте можливості голосового і текстового чатів, встановіть паролі на онлайн-розрахунки та приєднайте акаунт дитини до своєї електронної пошти. Так ви зможете вберегти дитину, не порушуючи її особистих кордонів. 
 • Пам’ятайте, що онлайн-ігри — це не лише про ризики. Це також розвиток навичок дитини: стратегічного мислення, креативності, координації, логіки, розуміння, створення уявлення про Всесвіт, співпраця і соціалізація, фінансова грамотність і шанс для пошуку власного хобі. Тож, не треба бути категоричними проти захоплень дитини.
 • Для більшого розуміння теми рекомендуємо переглянути вебінар для батьків “Онлайн-ігри. Що треба знати батькам” та читайте посібник про ігри в інтернеті.

Як захистити дітей в онлайн-іграх?

___________________________________________________________________________________________

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 800 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты