Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277634"]
Воспитание

Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати? 

0
Раніше вивчення власного родоводу було популярним явищем в українському побуті. Пам’ять про своїх предків вшановували через пісн

Раніше вивчення власного родоводу було популярним явищем в українському побуті. Пам’ять про своїх предків вшановували через пісні, перекази, вірші й особливо у  прислів’ях та приказках. Скажімо, народна творчість завжди акцентує на важливості сім’ї та роду: «Без сім’ї і свого роду – немає нації, народу», «Яка сім’я – такий і я». Зараз, щоб краще себе пізнати, ми заглиблюємося в астрологію, таро чи матриці душі. Утім забуваємо про вивчення власного коріння. Хоча саме генеалогічне дослідження може дати нам найбільше інформації для розуміння себе. Яких би вершин ми не досягали, ми повинні пам’ятати та шанувати своє коріння. Тетяна Паскалюк — родолог, бізнес-вумен та багатодітна мама займається темою досліджень роду вже майже 5 років. Ми вирішили дізнатись, чому кожній людині важливо вивчати власний родовід.

сім'я Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати? 

Джерело: Freepik

Тетяна Паскалюк
Тетяна Паскалюк
Родолог, бізнес-вумен та багатодітна мама.

Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати?

Кожен рід існує згідно чітких та визначених законів, адже — це потужний еґреґор і, як і будь-яка еґреґоріальна структура, рід — це породження колективного розуму. Сила роду полягає не лише в спільних цілях та інтересах родини, але й в кровній спорідненості людей. Саме кров є найсильнішою енергетичною субстанцією цього світу. Людство може переживати природні катаклізми й катастрофи, у світі можуть зникати релігії й старі вірування та виникати нові держави. Хоч би там що, але рід існуватиме доти, доки на землі залишається хоча б одна людина,  в якій тече кров її роду.

Те, що ми не знаємо та не досліджуємо наших предків, не означає, що ми не пов’язані між собою й наше родове дерево не впливає на нас. Вивчення і розуміння структури роду — з кого він складається, хто є головною жінкою-берегинею роду — дає можливість краще пізнати, що таке потоки сили роду, як залучати їх у своє життя та користуватись ними. Важливо знати закони, розуміти своє місце, враховуючи ієрархію, оскільки за допомогою цієї інформації ми можемо стабілізувати та гармоніювати своє життя.

Ви говорите про те, що важливо дослідити сім своїх поколінь. Чому саме сім?

Чи знаєте ви ким були ваші предки? Як їх звали, яка доля їх спіткала? Практика показує, що більшості важко згадати навіть імена своїх прадідусів та прабабусь, не кажучи вже про їхній життєвий шлях.


В ідеалі потрібно знати історію предків до 7 покоління. Бо недарма слово “сім’я” складається з “сім” та “я”. Традиція знати і шанувати своїх предків була розповсюджена в попередніх поколіннях, проте, на жаль, майже забута в наш час.

Також сім поколінь роду символізують сім енергетичних центрів — чакр людини. Кожне покоління формує в нашому житті певні аспекти.

Структурузовано сім поколінь роду виглядають так:

1 покоління — Я — формування нового досвіду.

2 покоління — Тато та Мама — виховання, формування нашого тіла та здоров’я. Саме батьки передають нам сімейні сценарії.

3 покоління — Дідусі та Бабусі — відповідають за інтелект, здібності та таланти.

4 покоління — Прадідусі та прабабусі — хранителі гармонії та радості в житті, а ще саме вони відповідають за наше матеріальне благополуччя.

5 покоління — Батьки прабатьків — відповідають за безпеку життя.

6 покоління — Діди прадідів, що налічує аж 32 людини — саме вони забезпечують зв’язок з традиціями. А ще 32 людини 6-ти поколінь символізують 32 зуби у людини. Кожний зуб пов’язаний з кожним предком.

7 покоління — Прадіди прадідів, їх кількість складає 64 людини — відповідають за країну, місто, будинок, в якому ми живемо. Ось що ми отримаємо, якщо розберемо по цифрах 64 людини: 6+4 = 10; 1+0 = 1. Так через сім поколінь все оновлюється та починається заново. Окрім того, з генетичної точки зору саме через сім поколінь оновлюються хромосоми і все починається з початку.

сім'я Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати? 

Джерело: Freepik

З чого почати дорослим дослідження родоводу?

Прізвища, імена, по-батькові, дати та місце народження, свідоцтва про одруження та смерть — це те, що ми маємо дізнатися на самому початку. Якщо ви знаєте, де проживали ваші предки, можна звернутися за додатковою інформацією до будинкових книг.

Інформацію про жителів сільської місцевості на території колишнього СРСР можна знайти в записах господарських книжок, які велись по кожному господарству з 1934 року, але через окупацію в 40-х роках, на жаль, не всі записи могли зберегтися.

Далі це місце навчання: школи, університети, коледжі тощо. Там можна спробувати запросити особисту картку учня та отримати якусь інформацію про свого родича.

Потім дослідити місце роботи: можна запросити особисту справу у відділі кадрів. Або інформацію стосовно роботи ще можна запросити в місцевому архіві. Також можна шукати інформацію за місцем служби, якщо ваші предки брали участь у війні і вам про це відомо. Якщо предок належав до партії, можна звернутися в архіви соціально-політичної історії. Також є архіви, які мають переліки всіх репресованих людей у радянському союзі. І таким чином завдяки маленьким пазликам можна скласти велику картину родового дерева.

Розпитайте всіх родичів: тіток, двоюрідних сестер/братів тощо. Зверніться до РАГСів населених пунктів, де пращури реєстрували шлюби, якщо, наприклад, треба дізнатись дівоче прізвище бабусь. Такі архівні дані є в актових книгах РАГСу, що існують з 1920 року.

З чого почати батькам, які хочуть досліджувати це питання з дітьми? Якими словами пояснити дитині, що це важливо, особливо зараз під час війни?

Я раджу почати робити це в ігровій формі. Наприклад, запитати дитину чи думала вона колись про те, що її бабусі та дідусі також мали батьків. Поцікавитися, якими вона їх уявляє та дати можливість намалювати родину. Пофантазуйте разом з дитиною на тему того, де жили її пращури, як виглядала їхня домівка або чи мали вони домашніх улюбленців. Поступово, крок за кроком, за допомогою такої гри дитина буде зацікавлюватись. Окрім того, показовим є приклад батьків. Якщо ви досліджуєте цю тему самостійно, раджу зробити сімейне дерево та повісити його на видному місці. Дитина це бачитиме та згодом почне розпитувати вас, що це за предмет, яке його значення, ким є усі ці люди тощо.

сім'я Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати? 

Джерело: Freepik

Чому важливо вчити дітей шанувати свій рід?

Знаючи своє генеалогічне дерево та походження, діти можуть краще зрозуміти, ким вони є. Дізнатися, від кого їм перейшли ті чи інші риси характеру, любов до певних видів діяльності, якісь таланти чи вміння. Коли ви добре знаєте свій рід, у вас з’являється відчуття стабільності та безпеки, яке приходить із усвідомленням того, що ви є частиною чогось більшого.

Дослідження роду є важливим ще і тому, що таким чином ви передаєте дітям та рідним глибинні знання власного походження та розуміння ким вони є. З родинного дерева вони можуть черпати натхнення та сили, розуміючи, що за їхніми спинами стоїять цілі покоління їхніх пращурів. Тому надзвичайно важливо навчати дітей триматися свого роду, шанувати традиції та передавати їх у спадок з покоління у покоління. Особливо зараз у такий непростий час, щоб у майбутньому й наші нащадки знали і шанували пам’ять про нас.

Чи пояснюєте ви своїм дітям важливість роду? Чи досліджуєте разом з дітьми родинне дерево?

Оскільки я давно цим займаюся, мої діти добре знаються на нашому генеалогічному дереві. Скажімо, зараз мої старші доньки навчаються за кордоном. Вони надзвичайно вдячні мені за те, що у свій час я почала досліджувати наш рід, адже зараз вони відчувають неабияку силу та опору. Цп підтримує її, як далеко від дому вони є. Тому навіть, якщо діти приймуть рішення залишитися жити в іншій країні, вони завжди пам’ятатимуть своє коріння, знатимуть хто вони є і гордо нестимуть свою українську ідентичність у світ.

сім'я Що таке рід? Та чому важливо його досліджувати? 

Джерело: Freepik

Куди звернутись, щоб дослідити родовід?

В Україні є компанії, які допомагають у генеалогічному дослідженні. Але через те що в країні наразі військовий стан, доступ до чистини архівів може бути зачинено. У середньому ціна за дослідження однієї гілки може коштувати від 1500 $ до 3000 $.

Для початку ви можете займатися дослідженням свого родоводу самостійно: зібрати максимальну кількість інформацію про предків, дізнатися, ким вони були, де жили і так далі. Потім, якщо інформації не вистачатиме, щоб глибше дослідити генеалогічне дерево, — звернутися до професійної організації.

Загалом я рекомендую не відкладати це питання на невизначений час, адже знання вашого родоводу допоможе вам краще зрозуміти історію, культуру та ідентичність вашої родини.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты