Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="173564"]
Виховання

Сімейна рівноправність: хто краще – тато чи мама?

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2018.02.15
0
Сьогоднішні чоловіки проводять утричі більше часу зі своїми дітьми, ніж їхні тати чи дідусі. Нікого не дивує тато, що прогулює

Сьогоднішні чоловіки проводять утричі більше часу зі своїми дітьми, ніж їхні тати чи дідусі. Нікого не дивує тато, що прогулюється з коляскою в парку або захоплено вибирає продукти, поки його малюк катає візок по супермаркету.

тато сімейне рівноправність догляд за дітьми

Джерело: Instagram @ameliahannah

Дослідження показують, що більшість сьогоднішніх тат вважають, що обов'язки з догляду за дітьми мають бути рівномірно розподілені між обома батьками, але насправді справи зовсім інакше. Чому так відбувається? Ми зібрали думки різних експертів та молодих тат з цього питання.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

За умовчанням вважається, що мамі простіше заспокоїти дитину

Нік, 24-річний молодий батько, каже, що йому нелегко заспокоїти немовля, у мами це виходить набагато швидше.

Сімейний терапевт Джилл Вітні пояснює, чому так відбувається: «Оскільки матері часто годують немовлят і проводять з ними більше часу, вони швидше знаходять із крихтою спільну мову. Деякі тата можуть знайти підхід до свого малюка інтуїтивно, але якщо вони це не виходять – вони перекладають ці обов'язки на плечі мами».


Джіл Вітні пропонує батькам домовитися, хто і коли встає до малюка. Таким чином матуся зможе більше відпочити, а тато, навчиться визначати, що означає той чи інший крик малюка і швидше навчиться з ним спілкуватися.

тато сімейне рівноправність догляд за дітьми

Джерело: Shutterstock

Можливо, їхні тата не допомагали мамам


Для Брайана, 33-річного молодого тата, найважчим виявилося завдання зміни підгузника дочки, і він з радістю доручив це мамі. Він не одинокий: опитування показують, що сучасні тата не змінюють підгузки своїм дітям.

Однак це не означає, що в цьому питанні немає прогресу. У 1982 році 43% пап ніколи не змінювали підгузник, тепер їхнє число скоротилося приблизно до 3%.

«Якщо батько чоловіка не допомагав мамі, у нього не сформовано внутрішнього шаблону поведінки в сім'ї. Він навіть може вважати, що він бере більше участі у вихованні свого малюка, аніж це робив його батько, хоча насправді це не так», — каже Джилл Вітні.


Дослідження показують, що купання, одягання та зміна підгузків допомагають татам будувати кращі стосунки зі своїми дітьми задовго до того, як вони виростуть.

тато сімейне рівноправність догляд за дітьми

Джерело: Fotolia

Кар'єра або допомога по дому

За даними нещодавнього канадського дослідження, сучасні папи присвячують на 30 хвилин більше щоденним домашнім справам, ніж їхні папи. Тим не менш, основне навантаження все ще лежить на мамі.


34-річний Саймон, вважає, що домашнє господарство, прання та приготування їжі – найутомливіші домашні обов'язки, і саме тому, з ними краще справляється його дружина, яка сидить удома.

За словами доктора Гері Брауна, сімейного терапевта, іноді один із партнерів, просто не встигає робити по дому стільки ж домашніх справ через свій напружений робочий графік.


«Я знаю кілька сімей, де батько сидить удома з дітьми, а мати працює. Недоцільно розділяти батьківські ролі, якщо обидва батьки працюють однаково», - каже він.


Сім'ї, в яких між батьками існує домовленість про те, хто заробляє гроші, а хто займається дітьми, мають бути готові до компромісів. Дослідження показали, що коли тата не виконують свою частку сімейних зобов'язань, відносини подружньої пари страждають. Зазвичай, коли на маму припадає понад 60% обов'язків з виховання та дому, стосунки між батьками дуже погані.


І хоча, за останні десятиліття, тата пройшли великий шлях у спільному вихованні малюків, за статистикою, сьогодні 53% американців вважають, що мами краще справляються з питаннями догляду за дітьми.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x