Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="76154"]
Виховання

7 фраз, які не можна говорити дитині

0
Іноді ми говоримо речі, які можуть по-справжньому поранити дитину. Які ж фрази не варто казати малюкові? Ви мрієте, щоб в

Іноді ми говоримо речі, які можуть по-справжньому поранити дитину. Які ж фрази не варто казати малюкові?

7 фраз які не можна говорити дітям

Джерело: [email protected]

Ви мрієте, щоб ваша дитина виросла щасливою і самодостатньою людиною, яка з любов'ю і трепетом згадувала дитячі роки? Тоді пам'ятайте, що ці 7 фраз не можна говорити дитині ніколи, щоб не зіпсувати їй життя!

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


Залиш мене в спокої!

Іншими словами: «відчепись», «не заважай» і т. д. Що в них поганого? Якщо ці фрази вимовляються не у справі (надто часто), у дитини формується відповідна модель відносин: вона розуміє, що її місце далеко не перше. Цей посил може бути сприйнятий чутливою дитиною буквально: «Я перешкода, мною не дорожать». І як наслідок — прихована образа та прагнення взяти реванш, довести свою значущість.


Ти такий…

…ледачий, примхливий, дурний… Ярлик, повішений на дитину в дитинстві, впливає формування її характеру. Особливо якщо повторювати це день у день як мантру. До речі, психологи радять уникати як негативно пофарбованих ярликів, а й нейтральних (їх впливом геть характер малюка ще вивчено).

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Не Реви

Це одна з найбільш уживаних батьківських фраз. Вимовляючи її, ми даємо зрозуміти дитині, що її почуття (або інцидент, через який вона плаче) — незначні, не варті уваги. Набагато краще буде, якщо ви втішите дитину - так ви покажете, що розумієте та приймаєте її почуття.

Чому ти не можеш бути як?

…брат, сестра, сусідський хлопчик… Подібні порівняння небезпечні не лише тим, що народжують у серці дитини пекучу образу і ревнощі, але й тим, що користі від них ніякої — з почуття суперечності дитина не робитиме того, чого ви від неї хочете.

перша допомога дитині

Fotolia

У тебе нічого не вийде - дай я

Ця фраза заздалегідь програмує малюка на невдачу. Він почувається дурним і незручним і в майбутньому, швидше за все, боятиметься виявляти ініціативу.

Поспішайте!

Коли ми поспішаємо, а він копається, як не підганяти? І все ж таки краще стриматися. Коли ця фраза постійно вимовляється роздратовано, дитина відчуває, що завдає батькам незручності, їм незадоволені. Якщо це повторюється щодня, нічого хорошого чекати годі: самооцінка чада падає (чи розвивається протестний тип поведінки). І, звичайно, збори від цього швидше не стають.

instagram@marija_shibanova

Джерело: instagram@marija_shibanova

Молодець!

Здавалося б, що може бути поганого у похвалі? Проте за частому вживанні цієї фрази її значення знецінюється. Дитина на підсвідомому рівні перестає помічати цю фразу. Вихід є: щоразу заохочуйте малюка по-різному, залежно від ситуації.

Свої топ-7 фраз, які не можна говорити дитині розповідає психолог, творець Першої Дитячої Академії та Школи професійних батьків, бізнес-коуч та мама чотирьох дітей, Марина Романенко:


Джерело: YouTube Автор: Family is…

 Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти