Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="6089"]
Виховання

Дитина та вітчим: як налагодити стосунки?

Old date:
Current date: 2022.12.06
New date: 2018.01.12
0
Ви вирішили вийти заміж? Щоб дитина не сприйняла в багнети вашого обранця, а ви самі не опинилися між двома вогнями, дуже

Ви вирішили вийти заміж? Щоб дитина не сприйняла в багнети вашого обранця, а ви самі не опинилися між двома вогнями, дуже бажано підготувати чадо до майбутніх змін у сім'ї.

Джерело: instagram @photo_dilya_gareeva

З чого слід почати?

По-перше, розкажіть синові чи дочці про свої плани як другу. При цьому запевніть дитину, що ваша любов до неї не стане меншою, навіть якщо ви і приділятимете частину часу новому чоловікові.

По-друге, познайомте дитину з вашим обранцем до того, як почнете спільне життя. Відмінний варіант - спільний пікнік, прогулянка або поїздка на відпочинок (бажано, щоб зустріч відбулася на нейтральній території).

І пам'ятайте: ставлення вітчима до дитини завжди визначається її ставленням до матері. Якщо чоловік щиро любить жінку, то і з її дітьми він зможе порозумітися.


Не допускайте помилок!

Мамі дуже важливо налаштуватися на позитив, не мучити себе побоюваннями: А раптом він і не уживуться? Він же нерідний…» Треба розуміти, що дорослій людині налагодити контакт як з малюком, так і з «колючим» підлітком не так вже й складно. При цьому нерідному батькові варто уникати таких помилок:

  1. Спілкуватися з дитиною (вік не має значення) зарозуміло та відсторонено.
  2. Бути надмірно суворим та суворим.
  3. Потурати пустощам, задобрювати і задаровувати чадо, ніби відкупаючись від нього.
  4. Постійно згадувати рідного батька (мовляв, усе погане в тобі від нього).

Джерело: instagram @syzran_family_studio

Вітчим та дочка

Найчастіше конфліктують із новим татом дівчинки — особливо у віці 11-15 років, коли представники протилежної статі сприймаються як інопланетяни або навіть вороги. Крім того, донька дуже переживає, що втратить увагу матері, якого вона зараз дуже потребує. У результаті - сварки на рівному місці, наговори на вітчима (аж до звинувачення у сексуальних домаганнях). У цих ситуаціях не варто рубати з плеча — краще розібратися, що до чого, сісти за стіл переговорів і помирити ворогуючі сторони. Рівне, доброзичливе ставлення з боку вітчима, готовність зрозуміти і піти назустріч рано чи пізно розтоплять лід у дитячому серці.

Вітчим та син

Двом чоловікам не так вже й складно порозумітися — їхні інтереси та погляди на світ найчастіше збігаються. Проте проблеми не виключені, якщо мама до цього жила виключно інтересами сина (повторне заміжжя він може сприйняти як зраду). Або вона стверджувала, що усі чоловіки погані.

Тоді дитина своїми підступами намагатиметься вберегти маму від помилки. Тому важливо якнайчастіше підкреслювати, як син дорогий вам, просити їх (спільної) допомоги по господарству. Будь-яке заняття — підготовка до прийому гостей, прогулянка — можна зробити загальносімейним. Це всім піде лише на користь!

Джерело: instagram @vermishow

Порада для мами

Не форсуйте події, дайте двом дорогим вам людям звикнути один до одного. Не змушуйте сина чи дочку називати вітчима татом — психологи рекомендують звернення на ім'я. З одного боку, так легше для дитини, яка не відчуватиме себе зрадником стосовно рідного батька. З іншого боку, простіше для самого вітчима. Адже йому теж непросто – він прийшов у чужу сім'ю.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти