Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="98839"]
Виховання

Думка психолога: чому дітям корисно нудьгувати

Old date: 2016-06-16
Current date: 2022.10.02
New date: 2019.07.23
0
Вигляд нудного малюка автоматично спонукає дорослих вигадуватись, вигадуючи ігри та заняття для свого чада. Данський психолог Ес

Вигляд нудного малюка автоматично спонукає дорослих вигадуватись, вигадуючи ігри та заняття для свого чада. Данський психолог Еспер Юль розповів батькам, що насправді нудьга – це конструктивний початок та чудовий стимул для розвитку.

чому дітям корисно нудьгувати

Джерело: pixabay.com

Достаток нового та яскравого шкідливо

Специфіка життя в цифрову епоху така, що ми отримуємо дуже багато різноманітної візуальної інформації ззовні. Логічно, що її сприйняття притупляється, тому для нових емоцій необхідно дедалі більше нового, яскравого, схвильованого. На прикладі дітей це найвидніше. Напевно, ви помічали, як рухливий малюк швидко перемикається між заняттями, не занурюючись глибоко в гру: то нудно, це набридло, хочу щось, не знаю, що ...

Достаток іграшок, мультиків, розваг роблять дитину мало сприйнятливою до нових емоцій – і дитя, ясна річ, досить часто відчуває нудьгу.

Коли малюк не знає, чим себе зайняти, і з похмурим виглядом тиняється по дому, розважити його стає завданням №1 для батьків. І все б добре, але іноді це неможливо, наприклад, через втому або погане самопочуття. Дати планшет або увімкнути телевізор - поганий варіант, і дорослий починає гризти себе почуттям провини за те, що не може побути для своєї дитини аніматором прямо тут і зараз. Знайомо?


чому дітям корисно нудьгувати

Джерело: Fotolia

 

Нудьга стимулює творчий початок

Еспер Юль, датський письменник і сімейний психолог, зробив сміливу заяву, що суперечить багатьом традиційним теоріям розвитку: нудьга – це корисно. Як так?

Все дуже просто: нудьга служить стимулом для творчого розкриття, для усвідомлення себе та втілення своїх істинних, ніким та нічим не нав'язаних бажань. Коли немає візуальних стимулів і готових рішень, дитина сама знайде собі цікаве заняття. Звичайно, спочатку він відчуватиме незадоволення та дискомфорт (це як не відчувати насолоду фруктів, якщо рецептори звикли до цукерок), але це тільки спочатку. Так, Юль так і сказав: дайте дитині спокій і подивіться, чим вона займатиметься. Дитяча фантазія зробить свою справу.

дивні звички дитини, аутизм, ранній розвиток, розгойдується, ламає іграшки, все тягне в рот, смокче палець, гризе нігті, дитяча психологія, коли показати дитину неврологу, якщо дитина відстає у розвитку, неблагополучна атмосфера в сім'ї, як дитина успадковує батьків

Джерело: Shutterstock

 

Дайте дитині інструмент для гри

Цікаво, що ця ідея перегукується з одним із принципів популярної сьогодні методики Марії Монтессорі: дати дитині інструмент для гри та відійти убік. Тобто, якщо, наприклад, дитина грає шваброю «у коня» і просить миску для сіна – дати миску, не включаючись у гру, не заважаючи. Роль дорослого – забезпечити всім необхідним, і йдеться не про іграшки.

Часто дорослі дивуються: повна дитяча іграшка, а малюк не хоче ними грати, йому нудно і набридло. Багато психологів стверджують, що достаток іграшок шкідливий для розвитку уяви. Дозвольте дитині перетворити на іграшки вибрані ним предмети: нехай картонна коробка стане духовкою, а кухонні губки перетворяться на торт. А саме так все і станеться, якщо дитина нудьгує. Це і є розвиток творчого початку та фантазії, на думку Еспера Юля.

Звичайно, ніхто не стверджує, що необхідно повністю відмовитись від ігор з дітьми, істина десь посередині. Батькам необхідно дозволити собі іноді «відпустити» ситуацію і не звинувачувати себе за те, що часом неможливо дати дитині стільки активної уваги, як їй потрібно.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти