Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="178044"]
Виховання

Перестаньте нескінченно контролювати дітей: історія однієї мами

0
Самостійна дитина: якою вона має бути і з якого віку потрібно формувати незалежність у крихти? Такі питання часто задають

Самостійна дитина: якою вона має бути і з якого віку потрібно формувати незалежність у крихти? Такі питання часто ставлять собі батьки.

самостійна дитина, як виховати незалежність

Джерело: Shutterstock

Про те, як виховати самостійну, але головне щасливу і впевнену в собі дитину, пишуть і говорять багато психологів і батьків. Анжела Репке, журналіст, редактор інтернет-видання та блогер, із задоволенням пише про материнство. Мама двох дітей вважає, що нам обов'язково варто ділитися один з одним досвідом та підходами до виховання малюків.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

«Я багато говорю. Говорити я почала дуже рано, і іноді мені здається, що мені буде що сказати цьому світові до мого останнього подиху.


Тепер, коли маю двох дітей, я взагалі не замовкаю. Я коментую все: те, що вони їдять, що носять і навіть те, як вони грають. Але якось я зрозуміла: як вони зможуть вирости незалежними людьми, якщо я абсолютно не даю їм свободи, нескінченно діставаючи їх своїми вказівками та питаннями? І я вирішила змінити свій підхід до виховання.

самостійна дитина, як виховати незалежність

Джерело: @instagraminfolife24

Одного разу, я пішла з дітьми до центру розвитку. Навколо мене було безліч 10-річок, енергія яких била ключем.

Ми з моєю трирічною дочкою зайнялися виробами. Папір різних кольорів та текстур, клей, ножиці – мрія будь-якого юного художника. Діти могли використовувати все, що хотіли створити свій власний, унікальний шедевр.

Я дивилася, як моя дочка збирає матеріали для свого виробу: вирізки журналів, повсть, клей та стрічку. Якоїсь миті вона сильно тюбик з клеєм і він потік по паперу на стіл. Мені дуже хотілося зробити їй зауваження, але я дотрималася.

У моїй голові кидалися тисячі думок:

Будь обережна з ножицями.
Не роби так.
Видавлюй клей потихеньку.
Занадто багато клею.
Забери за собою.
Витріть клей з сорочки.
Олівець не писатиме, спробуй маркер.

Я могла б продовжувати нескінченно.

самостійна дитина, як виховати незалежність

Джерело: instagram@irin___ka

Моя дочка була тут всього 30 хвилин, і я мав 562 думки, як виправити те, що вона робила. Але я промовчала, і нарешті вона закінчила свій виріб. Я гадки не маю, що вона створила, але це було її, тільки її творіння. Її власний шедевр.

Решту дня я провела не коментуючи вчинки своїх дітей і ось що я зрозуміла:

  • Якщо моя дитина не намагається зістрибнути з гірки, малоймовірно, що вона постраждає.
  • Діти самі можуть забрати за собою.
  • Вони можуть виправити помилки.
  • Діти можуть робити щось самостійно.
  • Вони творчіші, коли я мовчу.

Тому я намагатимуся залишатися спокійною, дозволяючи моїм малюкам брати на себе ініціативу, фантазувати і робити щось на свій страх і ризик, не намагаючись лізти зі своїми нескінченними порадами та коментарями.

Виявляється, це так складно – не бурчати цілий день. Але моє постійне бурчання принесло лише один результат – діти перестали мене слухати. Я перетворилася на вічно незадоволену стару, яка позбавляє їх незалежності.

Мені, як і раніше, іноді дуже складно стриматися, і я змушую себе промовчати зусиллям волі. Але я точно знаю, що мої діти оцінять те, що я зараз роблю і навчаться самостійності та незалежності, а коли мені справді буде що сказати їм – вони обов'язково прислухаються до моїх порад».


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти