Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274674"]
Виховання

Не робіть так: 10 помилок у вихованні хлопців

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2022.09.19
0
Виховання хлопчиків багато в чому схильні до стереотипів. На жаль, батьки роблять ті самі помилки, які потім негативно вп

Виховання хлопчиків багато в чому схильні до стереотипів.

виховання хлопця

Джерело: Unsplash

На жаль, батьки роблять ті самі помилки, які потім негативно впливають на подальшу життя дитини.

У цій статті ви дізнаєтеся про 10 «не» у вихованні хлопців.

Не зловживайте заборонами

Не зловживайте заборонами та, по можливості, уникайте протиборства з хлопчиком. Якщо на вашому боці сила, то на його боці – година. Короткостроковий виграш може легко обернутися довгостроковим ураженням. А якщо ви зламаєте його волю, у програші виявлятимуться обидві сторони.


Не намагайтеся робити із себе суворо батька або ласкаву матір

Не намагайтеся робити із себе суворого батька або ласкаву матір, якщо ці рисі вам не властиві. По-перше, обдурити дитину неможливо. По-друге, на неї впливають не абстрактні моделі, а індивідуальні риси батьків, їх моральний приклад та ставлення.

Не вчіть його відрізнятися від жінок

Не вчіть його відрізнятись від жінок. По-перше, він і так відрізняється від них. По-друге, не бути дівчиськом його обов'язково, навіть усупереч вашій волі, навчати однолітки. Навіщо вам співати у цьому гучному, але безголосому хорі?

Не робіть із хлопчика «справжнього чоловіка»

Не робіть із хлопчика «справжнього чоловіка». Усі справжні чоловіки різні, єдині підроблені чоловіки – ті, що прикидаються справжніми. Допоможіть хлопцеві вибрати той варіант маскулінності, який йому ближче і в якому він виявиться успішнішим, щоб він міг приймати собі і не шкодувати про втрачені, найчастіше уявні можливості.

Не намагайтеся замінити синові компанію однолітків

Не намагайтеся замінити синові компанію однолітків, уникайте конфронтації з хлоп'ячою средою, навіть якщо вона вам не подобається. Єдине, що ви можете і повинні зробити, це пом'якшити неминучі травми та труднощі. Проти поганих товаришів найкраще допомагає довірча атмосфера у сім'ї.

виховання хлопця

Джерело: Unsplash

Не застосовуйте тілесних покарань

Ніколи не застосовуйте тілесних покарань. Той, хто б'є дитину, демонструє не силу, а слабкість. Здається педагогічний ефект повністю перекривається довгостроковим відчуженням та ворожістю.

Не намагайтеся нав'язати професію

Не намагайтеся нав'язати синові певний рід зайняти або професію. На той час, коли він робитиме свій відповідальний вибір, ваші уподобання можуть морально та соціально застаріти. Правильним шляхом є з раннього детства збагачувати інтереси дитини, щоб у неї був ширший вибір можливих варіантів та можливостей.

Не змушуйте реалізовувати ваші нездійснені мрії

Не вимушуйте хлопчика реалізовувати ваші нездійснені мрії та ілюзії. Ви не знаєте, які чорти стережуть стежку, з якою ви колись звернули, чи існує вона взагалі. Найкраще допоможіть хлопчику вибрати оптимальний для нього варіант розвитку, але залиште право вибору йому.

Не вчіть ставитися до жінки з позиції сили

Не вчіть хлопчика ставитися до жінки з позиції сили. Бути лицьовцем красиво, але якщо ваш хлопчик опиниться в стосунках із жінкою не ведучим, а тим, кого ведуть, чи зіткнеться з недобросовісною конкуренцією з її боку, це стане травматично. Розумніше бачити в жінці рівноправного партнера та потенційного друга, а стосунки з конкретними дівчатками та жінками вибудовувати індивідуально, залежно від їх ролей та особливостей.

Не спирайтеся на досвід предків

Чи не спирайтеся на досвід предків. Ми погано знаємо реальну історію тодішньої повсякденності, а нормативні розпорядження та педагогічні практики ніколи не співпадали. Крім того, сильно змінилися умови життя, а деякі методи виховання, які вважалися корисними раніше, сьогодні неприйнятні та неефективні.

Якщо у вас не хлопчик, а дівчинка, ви без особливих зусиль зможете перефразувати ці прості правила.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти