Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272035"]
Воспитание

Не дитяча тема? Як пояснити дитині, що таке екологія

0
Розмови про екологію можуть здатися батькам складною темою, проте це не так, якщо підійти до цієї теми з розумом. Навколишній пр

Розмови про екологію можуть здатися батькам складною темою, проте це не так, якщо підійти до цієї теми з розумом.

екологічне батьківство

Навколишній природі все важче справлятися зі шкодою, яку завдає їй людина, забруднюючи атмосферу і руйнуючи природу. Вирубка людиною лісів призводить до втрати звичного довкілля тварин і птахів, що призводить до їх загибелі. Грунт і вода заражені стоками та відходами виробництв, добривами, нафтопродуктами, що знищують усе живе.

Природа не встигає відновлюватися, заліковувати рани, які люди завдають бездумними та варварськими методами заради вигоди.


Саме тому так важливо розмовляти зі своїми дітьми про екологію та про те, як уникнути руйнування нашої планети. У цьому матеріалі розповідаємо, як це зробити.

екологічне батьківство

Джерело: Freepik

З чого почати?

Можна написати масу рекомендацій з виховання у підростаючого покоління екологічної свідомості. Але навряд це буде ефективно.

Найефективніший спосіб виховати екологічно усвідомлену дитину – подати їй правильний приклад і почати з себе. Якщо найрідніші та близькі люди, яким він вірить, розкидають сміття, знищують рідкісні рослини, чи буде дитина чинити інакше? Звичайно, ні.

Саме тому почати потрібно насамперед із самого себе, і тоді тема екології стане для дитини зрозумілою.

З віком, надихнувшись вашим прикладом, його переконання зміцніють і нам вдасться виростити покоління, яке ставитиметься із турботою та любов’ю до планети Земля.

екологічне батьківство

Джерело: Freepik

Більше розмовляйте

Відмінний спосіб заговорити з дитиною про екологію – привести йому особистий досвід спілкування з природою. Можна використовувати кожен такий момент для залучення дітей до екологічного виховання, краси природи, щоб з раннього дитинства маленька людина відчувала, як важливо піклуватися про неї. До того ж, чисте та свіже повітря – благо для дитини та необхідність для здорового розвитку.

Розкажіть дитині доступними словами про екологічні проблеми, які вже існують. Дітям треба пояснити, що відбувається у світі. І показати, як звичні побутові дії можуть завдавати шкоди природі.

У дітей почуття причетності до природи є на інстинктивному рівні, тому їм зовсім не потрібно пояснювати, навіщо любити природу. Набагато важливіше розповісти, як зробити так, щоб їй не зашкодити.

Заведіть домашню тварину

Купіть або візьміть з приюту собачку, кошеня, хом’ячка або папугу. З будь-яким вихованцем напрочуд цікаво спілкуватися! До того ж, домашній вихованець стане у вашому будинку частинкою живої природи. Запропонуйте дитині також купити рослину та доглядати за нею.

І тоді ваші діти, напевно, більше не зламають гілку і не пнуть цуценя, не розчавлять жука – це моральні норми екологічного виховання.

екологічне батьківство

Джерело: Freepik

Поясніть прості істини

Не бійтеся говорити про економію водних ресурсів — поясніть, що заради однієї чашки чаю не треба набирати повний чайник, адже так економиться вода і електрика. Також можна знайти десятилітрове відро і показати дитині, скільки води ми змиваємо в каналізацію, поки чистимо зуби. І пояснити, що кран потрібно закривати, щоб не витрачати ресурси впусту.

Говоріть з дитиною про розумне споживання. Знайдіть вдома зламані речі і разом відремонтуйте їх, або спробуйте зробити щось нове зі старих речей, керуючись порадами з інтернету.

Не менш важливо навчити дитину не кидати сміття на землю. Для цього можна перетворити пошук урни в гру — наприклад, порахувати, скільки кроків до найближчої урни або намалювати крейдою на асфальті стрілки підказки, щоб інші теж могли швидко знайти урну.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты