Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272944"]
Виховання

Найгірше, що ви можете зробити, виховуючи двох і більше дітей

Old date:
Current date: 2022.11.28
New date: 2022.03.24
0
Виховувати дитину — дуже відповідальне та важке завдання, а якщо дітей двоє чи навіть більше, то й складнощі також підвоюються. Як

Виховувати дитину — дуже відповідальне та важке завдання, а якщо дітей двоє чи навіть більше, то й складнощі також підвоюються. Яка найбільша помилка батьків, які виховують двох і більше дітей?

Джерело: Pexels

Навішування ярликів? Порівнювання досягнень? Виділення одного улюбленця? Все з перерахованого дуже погано впливає на дітей, але це не найстрашніші помилки. 

Найгірше, що можуть зробити батьки двох і більше дітей, це намагатися дати їм усе порівну. Щоби все в них було однаковісінько, щоби ніхто не ображався. На перший погляд здається, що якщо дати дітям абсолютно однакову кількість уваги, часу, подарунків, сладостей, іграшок, то все буде по-чесному і правильно, і вони не будуть рости з думкою, що когось люблять більше, а кого менше Проте, досвід тисяч сімей показує, що ці гонки за «зрівнялівкою» не допомагають вирішити проблему, а наоборот можуть створити додаткові труднощі.

З одного боку, звичайно, повертаючись з поїздки та привезши подарунок для одного дитини, решті дітей теж потрібно подарувати щось більше, ніж полум'яний “привіт”. Так, у багатьох випадках можна і навіть потрібно давати дітям однаково, але чим частіше ви намагатиметеся уникнути цього, тим краще. Але якщо не порівну, то як і що їм давати?


Психологи виділяють три принципи:

Давати за потребами

Розглянемо ту саму ситуацію з поверненням із поїздки: можна привезти обом дітям однакові іграшки, а можна наоборот — для доньки взяти величезного медведя, а для сина — маленьку машинку, зате з набору, який він колекціонує. Важливо надавати рівний рівень вашої уваги до їх інтересів.

Або ще частіша ситуація з їжею. Не обов'язково давати дітям абсолютно однакову кількість черешні. А на всіляке канючення «а у нього/неї більше!» варто відповідати без прив'язки до іншої дитини: “А ти наївся? Ти хочеш з'їсти ще черешні?”. Потрібно звертати увагу дитини на її особисті потреби, а не на протистояння з братом чи сестрою. А ось якийсь обмежений продукт, який обидва бажають однаково, можна поділити навпіл.

Джерело: Pexels

Давати щодо ситуації

Дуже поширеним є звичай дарувати подарунок не тільки тому, у кого День народження, а й брати і сестри іменинника, щоб нібито інші діти не засмучувалися. Але насправді така традиція — не найкорисніша для ваших дітей. Вона безжально знецінює того, хто має святе. Найкраще, коли всі отримують те, що належить, у свій час, коли це їм найпотрібніше.

 Давати за віком

Діти часто дошкуляють батькам нескінченним потоком запитань на кшталт А чому йому можна грати на комп'ютері, а мені ні?, Чому він може гуляти один, а я ні?, Чому йому ви купили телефон, а мені ні? ». Не скажеш дитині, що все лише тому, що йому п'ять, а його братові одинадцять! Найкраще з раннього детства прищеплювати дітям установку, що нові права це завжди і нова відповідальність. Потрібно вчити, що в міру дорослішання у дитини з'являються як нові права (ігри в комп'ютер, телефон, прогулянки без батьків), так і відповідальність (навчання, виконання домашніх завдань, слідкувати за годиною під час самостійних прогулянок).

Це також допомагає донести до дитини і багато дорослих «можна». Мама і тато можуть лягати пізно, бо вони несуть відповідальність за те, щоб все одно прокинутися завтра рано-вранці і відправитися на роботу.

Окрема тема — це розподіл уваги батьків, за який так тяжко борються діти. У цій ситуації найкраще допомагає метод «індивідуальної години». Психологи стверджують, що у сім'ях, де є більше одного дитини, індивідуальна година з дитиною просто потрібна.

Джерело: Pexels

Що це означає?

Індивідуальний час - це ті 30 хвилин на день, які ви проводите тільки конкретно з одним дитиною. Сенс у тому, щоб у чітко визначених часів приділити дитині абсолютно всю вашу увагу. Не відволікаючись на телефон, не готуючи вечерю, і тим більше не переключаючи увагу на інших дітей.

При цьому потрібно разом займатися саме тим, що хоче сама дитина: збирати конструктор, грати в ляльки, дивитися мультики обіймаючись, малювати у улюбленому альбомі.

Після цього повинен слідувати індивідуальний час другої дитини, третьої, і т.д. Знаючи, що мама чи тато точно-точно проведуть з ним годину з такої-то години по такій-то, дитині буде набагато простіше пережити той факт, що поки що увагу батьків належить його братові чи сестрі.

Як варіант, можна замінити індивідуальні півгодини на день на цілу індивідуальну добу на місяць. Проводити цей день потрібно безпосередньо з якимось малюком, займаючись тим, чим йому хочеться: вирушити разом у похід, поїхати до аквапарку, сходити в кафе вдвох.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти