Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271922"]
Виховання

Мама-психолог назвала слова, які змінять ставлення дітей до подарунків

0
Мама та магістр дитячої та підліткової психології Шейла Хансон розповіла про те, як змінити ставлення дітей до подарунків. Вона пр

Мама та магістр дитячої та підліткової психології Шейла Хансон розповіла про те, як змінити ставлення дітей до подарунків.

подарунки на Новий рік

Джерело: Freepik

Вона зізналася, що намагалася знайти спосіб, як змінити ставлення своїх двох дітей, 5-річного сина та 3-річної доньки до тих подарунків, які вони отримують у період новорічних свят.

Багато батьків стикаються з розчаруванням і навіть гнівом дітей, які незадоволені своїми подарунками під ялинкою. І якщо раніше кожен подарунок сприймався із захопленням, то в міру дорослішання багато дітей починають шкодувати та висловлювати невдоволення через подарунок, який отримали.

«Я з жахом дивилася, як вони розвертають чарівні піжами із затишним милим флісом зі словами: «Ой, одяг! Нудно!». Або коли отримують дорогу іграшку, але вмить заявляють: «Ненавиджу коней!» або щось у цьому роді. Маючи ступінь магістра дитячої та підліткової психології, я розуміла, що абсолютно неправильно змушувати дитину неохоче дякує на прохання матері. І немає нічого гіршого, ніж із любов'ю вибирати те, що, на вашу думку, сподобається дитині, а потім бачити розчарування на її обличчі», - Розповідає Шейла.


Вона довго ламала голову, поки не вигадала оптимальний спосіб пояснити дитині, як належить до подарунків. І цей спосіб допоміг їй змінити ставлення дітей до речей, які вони набувають у період новорічних свят.

подарунки на Новий рік

Джерело: Freepik

Шейла сказала своїм дітям:

«Коли ви отримуєте подарунок, ви повинні бути добрими та шанобливими та сказати спасибі, навіть якщо вам він не подобається». Мій син уїдливо запитав: «Чому?». «Оскільки, — повільно відповіла я, — подарунок — це думка». Мій п'ятирічний, глибокодумний син із чуйним серцем одразу зрозумів мої слова. Але моя дочка, яка трохи менш чутлива, потребувала невеликого пояснення: «Кожного разу, коли хтось робить тобі подарунок, це означає, що ця людина думала про тебе», - каже мама.

Шейла пояснила дітям, що саме тому не має значення, чи хтось робить великий чи маленький подарунок. Чи це буде подарунок, зроблений своїми руками або навіть подарунок, який вам не подобається — подарунок насправді просто спосіб сказати, що людина думала про вас, і це завжди чудово. Це те, за що варто сказати спасибі.

«Це справді змусило моїх дітей замислитися. Мій син, який під час свят схильний до самоаналізу і часто відчуває занепокоєння, раптово почав помічати кожну листівку, подароване печиво та подарунки, як вираження любові. Він відчув глибоку радість від того, що усвідомив, що про нього думає багато людей. А моя дочка зненацька зрозуміла, що всі подарунки рівні. Вона більше не чекала на найбільший подарунок під ялинкою і не скаржилася, що він дістався її кузині. Вона почала розглядати всі подарунки, як рівні», - Додала Шейла.

Безумовно, цей спосіб не є ідеальним, адже ми маємо справу з дітьми. І іноді вони можуть знову розчаровано розгортати свій подарунок, але в такі моменти слід нагадати: Вау, бабуся думала про тебе і хотіла зробити тобі приємно. Це дозволить повернути дитину до розуміння, що подарунок – це вияв кохання.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти