Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="273938"]
Виховання

Малюк, я тобі не зображу: як бути безпечним дорослим поруч із чужою дитиною

0
Дітей старанно навчати не брати нічого у чужих дорослих, не заходити в під'їзд та в ліфт з незнайомими людьми, особливо з чоловіками,

Дітей старанно навчати не брати нічого у чужих дорослих, не заходити до під'їзду та ліфта з незнайомими людьми, особливо з чоловіками, нікуди ні з ким не йти. 

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Але дорослих також варто навчити правильно поводитися з незнайомими дітьми.

Отже, правила безпечної поведінки з дітьми для дорослих.

правила безпеки. 4 основних «не»

Не заходьте з чужими дітьми до ліфту та навіть до під'їзду

Найкращий спосіб показати дитині, що ви не є загрозою, — це не слова «не бійся мене, я тобі нічого не зроблю, у мене теж є діти», а відійти вбік.


Коли дитина одна підійшла до під'їзду, не заходьте в під'їзд разом з нею або відразу за дитиною, відійдіть від ліфта на достатньо відстань, щоб дитина поїхала сама. Відійдіть, якщо бачите, що дитина боїться.

Не варто заходити до ліфта з дитиною і потім там її виховувати. Це некрасиво та неналежно.

Не частуйте чужих дітей

Навіть якщо дуже хочеться. Навіть якщо ви хочете заспокоїти дитину, що плаче. Навіть із найдобріших намірів. Просто не робіть цього. По-перше, пропонуючи солодощі або фрукти, ви ставите дитину в неудобне положення. По-друге, дитина може виявитися алергіком, і ваші ласощі для неї виявлятимуться ядом.

Не приставайте до чужих дітей із розмовами

Якщо дитина сама починає з вами розмову, говоріть про те, про що говорити дитина, не ставте запитань, а просто слухайте і підтакуйте.

Дітей знайомити з поняттям особистої інформації та приватності, але дуже часто для них важко сказати фразу «я не хочу про це говорити», особливо у випадку, коли дорослий наполегливо розпитує.

Особлива прохання до чоловіків: не дивіться на чужих дівчат

Просто ні.

Переглядатися з дітьми буває приємно та потішно. Але, по-перше, є різниця між зовсім малюком та дівчинкою, що вже підросла. По-друге, хватити один раз переглянути, якщо дитина сама на вас подивилася. І не ініціюйте це самі. Вас можуть неправильно зрозуміти! І, по-третє, не привчайте дівчат, що їх можна розглядати чужим чоловікам. І взагалі, розглядати інших людей — це порушення їхніх особистих кордонів.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Повага до індивідуальних кордонів дітей

Що є порушенням індивідуальних кордонів дитини?

Зауваження щодо зовнішності, прикмети до дитини, нав'язливі розмови, прискіпливі погляди, залякування дитини, якщо вона плаче чи кричить.

Що робити, якщо дитина плаче, кричить, а батьки, на вашу думку, не справляються?

Запитати батьків, чи їм потрібна допомога.

А якщо дитина хуліганити та заважає надто гучним голосом?

В даному випадку варто звернутися до батьків. Не виховуйте, а просто позначте свої кордони і попросіть, щоб дитина не мешкала вам. У жодному разі не заявляйте претензії щодо виховання і поведінки дитини.

А якщо дитині потрібна допомога?

Варто знати, як краще реагувати, якщо ви припускаєте, що дитина, можливо, загубилася, або, ще гірше, її викрадають, або ви бачите, що інші діти знущаються з дитини, або дитину б'є або принижує дорослий.

Дитина, можливо, загубилася

Запитайте у дитини чи не загубилася вона і чи не потрібна їй допомога. Скажіть, що можете зателефонувати її батькам чи викликати поліцію. Якщо батьки не приходять, телефонуйте 112 (номер рятувальної служби).

Краще не торкатися дитини навіть якщо вона плаче. Можна сказати: «Я буду поруч, поки прийдуть твої батьки». І нікуди не ведіть дитину.

Дитину, можливо, викрадають

Що робити у такому випадку?

По-перше, намагаємося затримати дорослого з дитиною, що кричить, на руках питанням, наприклад: «Що тут відбувається?», «Зупиніться», «Стійте». По-друге, звертаємось до дитини із питаннями: «Це твоя мама? Це твій тато? Далі необхідно привернути увагу інших людей. За необхідності звернутися до поліції.

Дитину обидять (б'ють, принижують) інші діти

У цьому випадку треба втручатися. При необхідності викликати швидку допомогу або поліцію, запропонувати потерпілій дитині зателефонувати батькам.

Дорослі мають пам'ятати, що вони прищеплюють дітям культуру безпеки і саме вони є її найвагомішою частиною. Втручаючись у жорсткі дитячі зварювання, тим самим показуємо постраждалій дитині, що захист є, а агресорам, що так не можна і що ці дії є видимими. Видимість знижує градус насильства.

Дитину б'ють, ображають при вас батьки

Це, мабуть, одна із складних ситуацій.

Коли дорослий кричить, лається на дитину, то швидше за все перед вами перевтомлені мама чи батько, які не знають, що робити, і вони зірвались. Найкращим варіантом буде підійти і сказати дорослому: «Можливо вам потрібна допомога». Так ми покажемо і мамі, що вигоріла, і дитині, яка ні в чому не винна, що допомога можлива.

А коли дитину штурхають, б'ють, грубо тягнути, варто вже казати прямо: «Припиніть бити дитину!» Ви також можете сказати, що викликаєте поліцію. Ще раз: видимість насильства завжди знижує його. Дитині ваше втручання покаже, що те, що з нею відбувається, як мінімум, неправильне.

Ми вчимо дітей правилам безпечної поведінки з незнайомцями. Давайте ж бути для дітей безпечними незнайомцями.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти