Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73538"]
Виховання

Як виховати самостійну дитину

1
Він такий маленький, нічого не вміє, так хочеться йому допомогти та убезпечити від будь-яких розчарувань. Але згадайте – основне завдання народить

Він такий маленький, нічого не вміє, так хочеться йому допомогти та убезпечити від будь-яких розчарувань. Але згадайте – основне завдання батьків навчити дитину жити без них. Коли він виросте, звісно

Мама з дитиною.

Burda Media

Перші усвідомлені спроби самостійних дій малюк робить ще в ніжному віці 2-3 років, і наше завдання всіляко підтримати його своїм прикладом і мудрим невтручанням. Дорослими, дитина набуває все нових навичок і все більше рішень вона може приймати самостійно

Допомагайте тільки тоді, коли дитина про це просить

Дитина вчиться будувати будинок із кубиків, старанно складає конструктор – не завжди виходить добре і велика спокуса підправити, допомогти. Насправді нічого поганого в цьому немає, головне відчувати межі допомоги, які заважають дитині вчитися самій.

Давати дитині право на помилки та повторення, вироблення нових для нього навичок дуже важливо для її розвитку. Причому якщо в 4-5 років це може бути конструктор, кубики, розмальовки, то в 9-10 років це вже виконання більш серйозних дій і головне - відповідальності за свої вчинки.


Це не означає, що допомагати дитині не потрібно, проте варто робити варто тільки те, що їй дійсно не під силу, а в міру того, як дитина набуває нових умінь, давайте їй можливість виконувати їх самостійно.

хлопчик миє посуд - фото

Фото: ВД Бурда

Поступово передавайте дитині відповідальність

З розвитком дитина дедалі більше може контролювати свої дії. Поступово передавайте йому відповідальність за самого себе, за домашнього вихованця - це може бути кошеня, пташка, хом'ячок, навіть рибки!

Після 5 років дитина вже цілком може пам'ятати про те, що тварину потрібно нагодувати, налити води, полити рослини. Спочатку можна це робити разом, а потім перестати нагадувати про те, що потрібно зробити. Тільки не забудьте перед цим обговорити з малюком коло його відповідальності, переконатися, що він усе зрозумів правильно та обов'язково отримати згоду.

Спробуйте скласти таблицю, в одній колонці якої запишіть, що дитина вже може (і буде) виконувати самостійно, а що ви поки що робите разом. Залучіть до складання таблиці дитини - так ви зможете більше дізнатися про те, як вона бачить свою самостійність. Не забувайте оновлювати списки у міру дорослішання дитини.

Підліток - фото

Підліток. Фото — Fotolia

Дитина має право на помилку

Будь-яка людина, навіть найдоросліша і наймудріша може помилятися, приймати не найправильніші рішення. Помилка дитини зовсім не нагода відмовляти їй у самостійності. Тим більше, абсолютно неприпустимо висміювати його, дорікати і нагадувати постійно про помилку. Постарайтеся утриматися від повчальних промов у дусі «я ж попереджала», «ось вічно ти не слухаєш, що тобі кажуть» тощо, які можуть відбити у людини бажання приймати самостійні рішення.

Якщо дитина не розуміє, чому вийшло не так, як хотілося, варто спокійно обговорити з нею причини, але дати зрозуміти при цьому, що ніколи не помиляється лише той, хто нічого не робить. Якщо він сам зрозумів, де не мав рації, не варто зайвий раз нагадувати про невдачу.

Читайте більше добрих книг про виховання. Пропускайте поради через себе, вбирайте чужий досвід та робіть власні висновки.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

5 правил виховання дитини

Батьківський контроль шкодить дітям


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Як виховати самостійну дитину»

 1. Олена:

  Не знаю як у кого, але мій 6-ти річний син виявляє багато самостійності у вирішенні різних завдань у дитячому журналі «Пізнайка».
  Журнал дуже пізнавальний і розвиває дитину!
  Раджу всім мамам, для дітей шкільного віку та старших!
  http://posnayko.com.ua/about/about-journal/

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти