Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="163682"]
Виховання

Як не збожеволіти і вижити: 7 лайфхаків від мами погодок

Old date: 2017-11-14
Current date: 2022.11.27
New date: 2021.12.16
0
І з одним малюком буває часом непросто. А якщо невдовзі після першого народжується другий? У такій ситуації мамі важливо зберегти чув

І з одним малюком буває часом непросто. А якщо невдовзі після першого народжується другий? У такій ситуації мамі важливо зберегти почуття гумору і навіть стати трохи філософом.

Двоє дітей

Джерело: GettyImage

Вітання. Я Настя, і маю двох дітей з різницею на рік і 4 дні. І сьогодні я розповім, як відкрити стартап, сидячи у декреті… Жартую! Відкривайте швидше холодильник, закидайте в рот все, що бачите, поки діти не відібрали, і біжіть все разом гуляти, поки вони не рознесли квартиру! А тепер серйозно: погодки - це ваша особиста перевірка на міцність, челендж, гра в "а вам слабо?". Це справді так, і це гідно співчуття.

Мені часто запитують: «Як же ви справляєтеся?» Справді, як усе встигнути, якщо один хоче спати, а другий є? І поки займаєшся першим, другий падає з дивана — починаєш заспокоювати його, перший розливає по кухні молоко… Особисто мені впоратися допомагають лайфхаки — хитрощі, які багато в житті спрощують. Я поділюся з вами своїм досвідом, сподіваюся, це допоможе комусь.

Анастасія Конельська
Анастасія Конельська
Блогер, інстамама

Діти кричать. І це нормально!

Так, всі діти періодично кричать і роблять це щоразу з особливими інтонаціями. Одна і та сама дитина здатна протягом 15 хвилин кричати:


  • жалібно;
  • страшно;
  • голосно;
  • несамовито.

І добре, якщо вони при цьому чогось конкретно хочуть. Хоч би розумієш, з чим ти маєш справу, і можеш якось реагувати, приймати якесь рішення, «вестися» на вимогу криком чи «не вестись». Але буває так, що діти кричать без видимої причини. І ви починаєте нервувати, метушитися, забуваєте поснідати і випити кави і стрімко мчаєте на вулицю навертати кола по майданчику. Правило просте: глибоко вдихніть і спробуйте, незважаючи на обурені крики, з'їсти свою кашу і влити в себе хоча б третину кухля, що бадьорить, і день буде кращим.

Займе це у вас всього близько п'яти хвилин, але життя стане помітно дзвінкішим, дитячий майданчик здасться яскравішим, а сил точно буде більше. А за дітей можна не хвилюватися: вони в будь-якому випадку знайдуть привід «помститися» вам за ці швидкоплинні, але такі важливі для вас п'ять хвилин любові до себе.

Про те, що діти - це іноді повний "винос мозку", багато хто говорити соромиться. Наче це вина матері. Але нічого соромного тут нема.

Попросити близьких про допомогу ще не означає капітулювати

Не знаю чому, але спочатку після народження дітей я сприймала пропозицію допомоги як виклик: «Думаєте, я сама не в змозі впоратися?!» Так, сьогодні в стані, і завтра теж, а за рік згадаю цей момент і подумаю: даремно відмовлялася. Не треба соромитися і приховувати від себе, а особливо старанно — від оточуючих, що від дітей можна втомитися. Це не означає, що ви їх менше любите, ніж за статусом хорошої матері.

Якщо ви втомилися, ви — не погана, а мама, що гостро потребує відпочинку. Від улюблених дітей не втомлюються - це дурість, придумана ідеалістами або тими, хто ніколи не мав дітей або кому ніколи не доводилося залишатися з ними віч-на-віч. І тим більше двоє на одного, як це буває у разі погодки. Від танців зі шваброю та каструлею під заливисті крики «МА-А-МА-А!» можна втомитися!

Можна не хотіти йти на майданчик. Можна нагодувати всіх лише супом. Причому на обід, і на вечерю. І це абсолютно нормально! І з цього не треба робити висновків. Попросіть друзів/бабусю/няню вас підмінити та присвятіть якийсь час собі. Три години в кав'ярні віч-на-віч із собою і книжкою здадуться відпусткою, після якої можна знову боротися зі шваброю та каструлею. А якщо дітям не сподобається ваш догляд… ну ви зрозуміли: вони знайдуть спосіб «помститися» тим, хто з ними залишився. І втомляться у боротьбі з «самозванцями». І заснуть раніше. І вам знову відпочинок.

хлопчик малює, діти

Джерело: Shutterstosk

 Забудьте про ідеальність

Є такий анекдот: «Жила була ідеальна мати, а потім у неї народилися діти». Зрозуміло? Просто розслабтеся. Брудна голова чи непрасовані речі – це не кримінал, за це не садять. І соцслужба не забере ваших дітей, якщо ви не вмили їх і на майданчику вони розгулюють із залишками каші на обличчі. Подумайте: які це дрібниці! Ну і що, що ви теж у каші, адже, маючи дітей-погодок, можна забруднитись не тільки в ній і не помітити цього. З дітьми треба багато чого встигнути, тому важливо навчитися відрізняти головне від неголовного. Навчіться - і все стане простіше.

прибирання з дитиною - фото

Burda Media

 Не займайтеся самокопанням

У декреті рано чи пізно багатьом стає нудно. І жіноча натура така, що якщо реальних і очевидних проблем немає, нам стає якось не по собі. Звідси виникають переживання на тему "моє життя вже не те, що раніше", "я зовсім забула про себе", "а раптом чоловік мене розлюбить" і далі за списком, потрібне підкреслити. Так, життя не те, що колись, бо якщо раніше були «глобальні» проблеми на роботі чи навчанні, то тепер усе зводиться до незвареного супу, неприбраної квартири, сопливих дітей та спроби згадати, чи розчісувалися ви зранку. Але переживати з цього приводу це якось дрібно, хочеться чогось глобального, значущого. Тому починаються самокопання та пошук проблем у комусь іншому, найчастіше в чоловікові.

Відкиньте всі проблеми і не соромтеся своїх каструльних проблем! Адже «пройде і це». День із дітьми — це в кращому разі легка боротьба без правил за своє право хвилину посидіти у тиші. І навіть якщо подруги, які будують кар'єру, поки ви сидите в декреті, похихикають над вашим незвареним супом, знайте: вам декрет не вічний. А в житті хихикаючих все попереду, нехай поки що повеселяться від щирого серця.

Жахи трапляються: не намагайтеся бути всевидячим оком

Я часто чую на свою адресу, що я жахлива мати, бо моя дитина поїла піску з пісочниці, впала з дивана, облилася киселем або розмалювала гуашшю скляну шафу. Так, хочеться вберегти дітлахів від усього поганого, що може статися з ними, та й квартиру хочеться врятувати від навали буйних чад.

Уявіть: ось ви носитеся між дітьми, що розбігаються в сторони, намагаючись пояснити їм, що собаку гуталіном не мажуть, а рибок тапком не годують, і в середині дня розумієте, що сил вже немає. Ну а діти просто взяли двогодинний тайм-аут, після якого прокинуться повними сил та енергії. На відміну від вас. Це реальність. Так що разок можна дати статися всім жахливим жахам, які діти можуть наробити.

Пошкодуйте свою нервову систему: врешті-решт, якщо діти хотіли зробити щось заборонене, то в якийсь момент вони все одно зроблять. Щоправда. І в цій ситуації головний девіз: «Справа житейська!»

Двоє дітей це коли ти не помічаєш, що чоловік поїхав у відрядження. Це коли ти зустрічаєшся з людьми у справі, а окрім «ту-ту» та «бабах» сказати нічого не можеш. Це коли їдеш за парфумами, а купуєш одразу шість банок суміші. Але двоє дітей – це чудово.

Мама має право ходити з дітьми, де хоче

Не відмовляйте собі у відвіданні будь-яких цікавих місць, навіть якщо ви не можете чи не хочете залишити дітей на когось. Відчуваєте сили дістатися туди з дітьми на громадському транспорті — вперед! Так, я нерідко натикаюся на безліч роздратованих поглядів, які говорять мені про те, що в музеї таким маленьким дітям не місце — тут усі на мистецтво прийшли подивитися, а вони у вас, вибачте, гомонять, жити всім заважають. Що я можу відповісти на це? Я також людина. І я також хочу подивитися на мистецтво. І те, що у мене є діти, не позбавляє мене права насолоджуватися високим, красивим, корисним, смачним — усім, що можна знайти поза дитячим майданчиком.

Я не відразу поборола в собі цей комплекс і спочатку ходила тусуватися тільки в дитячі кафе або на майданчик. А потім зрозуміла ось що: у злих чи скривджених людей і без ваших дітей знайдеться привід позлитися чи образитися. Тому нехай діти трохи пошумлять на виставці, побігають між столиками у ресторані, пограють у хованки серед речей у бутіку. Зате ви будете задоволені. І навіть якщо до пуття не відпочинете, зміна обстановки все одно буде вам усім тільки на користь.

Перетворіть будинок на фортецю

Зробіть своє житло максимально схожим на відділення для буйних пацієнтів психіатричної лікарні: всі кути обтягніть м'яким поролоном, зніміть з вікон ручки, залишивши одну, (десь зверху, у зовсім недоступному для дітей місці). Усю техніку поставте на полиці вище за свою голову (якщо просто ставите трохи вище за дитячий зріст, то ви недооцінюєте малюків!). Розетки заткніть спеціальними захисними пробками. Інакше виконання пунктів, зазначених вище, буде просто нереальним.

Використовуйте підручний матеріал: ніщо не врятує від удару головою об кут стола краще, ніж намотана на нього стара футболка. А тим, хто наважиться прийти до вас у гості, скажіть, що це новий віяння у дизайні. І будьте спокійні та щасливі!

Виконання семи пунктів не врятує вас від ока, що смикається. І не гарантує життя без капризів та сюрпризів. Зате ваше декретне життя буде різноманітнішим.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти