Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="183994"]
Виховання

10 батьківських фраз, які травмують психіку дитини

0
Звідки береться агресія, замкнутість, комплекси у підлітків і дорослих людей? Більшість причин потрібно шукати в ранній

Звідки береться агресія, замкнутість, комплекси у підлітків і дорослих людей? Більшість причин потрібно шукати у ранньому дитинстві! Часто буває батьки, самі того не усвідомлюючи, боляче ранять своїх дітей. Випаливши з жару якусь гостру фразу, мама може відразу ж про неї забути, а дитина отримує тяжку психологічну травму. 

фрази, які не можна говорити дітям, фрази батьків дітям,

Джерело: instagram @alexaforworld

Зверніть увагу, чи немає у вашому лексиконі таких образливих фраз.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: pixabay

Дорослим часом дуже складно зрозуміти дитячі образи і страждання по дрібницях. Але, виявляючи байдужість, ви ризикуєте втратити довіру дитини. А що далі? Далі – дитині буде складно довіряти людям, розкривати свої почуття та ділитися планами, ідеями.


⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: pixabay

Якщо не хочете виховати байдужу людину, завжди враховуйте думку дитини. Навіть якщо малюк неправий, нічого не тямить у дорослих справах, каже щось недоцільне… Уважно вислухайте дитину, поясніть їй ситуацію простими словами та покажіть свої варіанти вирішення проблеми.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: instagram@tat_i_anka

Діти надто вразливі і приймають такі фрази близько до серця. Ви можете сформувати у дитини комплекс неповноцінності і кожен незначний промах сприйматиметься дитиною, як особистий дефект. До того ж, погодьтеся, всі ми часом незграбні.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: instagram@nana1cool

Такою своєю поведінкою ви демонструєте дитині поганий приклад. Потім не дивуйтеся, якщо ваш син або дочка, що подорослішав, після чергової сварки вислизне з дому. Погодьтеся, конфлікти слід вирішувати, а не тікати від них.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: Pexels

Бажаєте навчити дитину «добивати свою» криками та скандалами? Продовжуйте в тому ж дусі! Але, майте на увазі, таку модель поведінки він забере із собою у доросле життя.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: Pexels

Звичайно ж, «не зрозуміло». Малюку не завжди просто вловити причинно-наслідкові зв'язки, що здаються такими елементарними для дорослих. Діти зовсім не сприймають моралі. Таким чином ви тільки відштовхнете від себе дитину, а не досягнете її усвідомленості. Хочете, щоб вас почули та зрозуміли, – приготуйтеся до спокійної довірчої розмови.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: Pexels

Безглуздо говорити цю фразу 5-річній дитині, намагаючись навчити її цінувати свої речі чи іграшки. Він не розуміє скільки коштує «дорога сукня» або «як важко заробляти гроші». Краще навчіть його ощадливості та відповідальності.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: instagram@k_irina01

Ніколи не ігноруйте потреби дитини. Як мінімум, ви повинні приділити йому увагу і пояснити, чому він не може отримати зараз те, чого так хоче. Якщо дитина зрозуміє, що їй «ніхто нічого не винен», вона виростить невдячною і безвідповідальною.

⇓⇓⇓

фрази, які не можна говорити дітям

Джерело: instagram@goncharova_ellya

Не варто вчити малюка орієнтуватися на чужу думку. У майбутньому йому буде складно приймати самостійні рішення, його постійно пригнічуватиме засудження та стереотипи суспільства.

⇓⇓⇓

Не варто залякувати дитину та лаяти за погані позначки чи поведінку. Так ви нічого не досягнете. Сядьте і розберіться «що не виходить» або «чому він так поводиться». Поговоріть і разом знайдіть вихід із ситуації. Вкрай ймовірно, що ваше чадо робить це спеціально і хоче таким чином вас засмучувати.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти