Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272942"]
Виховання

Найгірше, що може зробити батько, виховуючи двох і більше дітей

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2022.02.21
0
Виховувати дитину — вкрай відповідальне та важке завдання, а якщо дітей двоє чи навіть більше, то й складнощі теж подвоюються. Ка

Виховувати дитину — вкрай відповідальне та важке завдання, а якщо дітей двоє чи навіть більше, то й складнощі теж подвоюються. Якої ж основної помилки припускаються батьки двох і більше дітей? 

Джерело: Pexels

Навішування ярликів? Порівняння досягнень? Вибір улюбленця? Все з перерахованого дуже погано впливає на дітей, але це не найстрашніші помилки. 

Найгірше, що може зробити батько двох і більше дітей, намагатися дати їм усе порівну. Щоб усе в них було точнісінько, щоб нікому не було прикро. На перший погляд здається, що якщо дати дітям абсолютно однакову кількість уваги, часу, подарунків, солодощів, іграшок, то все буде по-чесному і правильно, і діти не зростатимуть із думкою, що когось люблять більше, а когось менше. Проте, досвід тисячі сімей показує, що ця гонка за "зрівнялівкою" не допомагає вирішити проблему, а навпаки, може створити додаткові труднощі.

З одного боку, звичайно, повертаючись із закордонної подорожі та привезши подарунок для однієї дитини, решті дітей теж потрібно подарувати щось більше, ніж полум'яне привітання. Так, у багатьох випадках можна і навіть потрібно давати дітям рівною мірою, але чим частіше ви намагатиметеся уникати цього, тим краще. Але якщо не порівну, то як і що їм давати?


Психологи виділяють три принципи:

  •  Давати за потребами

Розглядаючи ту саму ситуацію з поверненням із закордонної поїздки: можна привезти обом дітям однакові іграшки, а можна навпаки — для доньки купити величезного плюшевого ведмедя, а для сина — маленьку машинку, але для великої колекції. Важливо надавати рівний рівень вашої уваги до інтересів дітей.

Або ще більш знайома багатьом батькам ситуація з їжею. Мама на око розклала по тарілках черешню, і за цим, як правило, слідує: "А у нього / неї більше!" У такій ситуації найкраще запитати: Ти не наївся? Ти хочеш ще черешні?”. Потрібно звертати увагу дитини на її особисті потреби, а не на протистояння з братом чи сестрою. А ось якийсь обмежений продукт, який, звичайно, намагаємося дати дітям в однаковій, рівній кількості.

  •  Давати щодо ситуації

Останнім часом з'явилася традиція вручати подарунки не лише тому, хто має День народження, а й братам, і сестрам іменинника, щоб іншим не було прикро. Але насправді такий спосіб потрапити всім — не найкращий варіант. Це пряме знецінення іменинника. Тому правильним буде, щоб кожен малюк отримував подарунок на своє свято.  

Джерело: Pexels

  •  Давати за віком

Діти часто дошкуляють батькам нескінченним потоком запитань на кшталт: "А чому йому можна грати на комп'ютері, а мені ні?", "Чому він може гуляти один, а я ні?", "Чому йому ви купили телефон, а мені ні?" . Не скажеш же дитині, що все лише тому, що йому п'ять, а його братові одинадцять! Найкраще з раннього дитинства прищеплювати дітям установку, що нові права це завжди і нова відповідальність. 

Потрібно вчити, що в міру дорослішання в дітей віком з'являються як нові права (ігри на комп'ютері, телефон, прогулянки без батьків), так і велика відповідальність (навчання, виконання домашніх завдань, домашні справи, вигул вихованця).

Наприклад, мама і тато можуть лягати пізно, тому що вони несуть відповідальність за те, щоб все одно прокинуться о 6-й ранку, зберуться і вирушать на роботу. 

Окрема тема - це поділ уваги батька, за який так затято борються діти. У цій ситуації найкраще допомагає метод "індивідуального часу". Психологи стверджують, що в сім'ях, де є більше однієї дитини, індивідуальний час для дитини просто необхідний.

Джерело: Pexels

Що ж це означає?

Індивідуальний час це ті 30 хвилин на день, які ви проводите тільки з однією дитиною. Сенс у тому, щоб у чітко означений час приділити дитині абсолютно всю вашу увагу. Не відволікаючись на телефон, не готуючи вечерю, і тим більше не переключаючи увагу на інших дітей.

При цьому потрібно разом займатися саме тим, що хоче сама дитина: складати конструктор, грати в ляльки, дивитися мультики обіймати, малювати в улюбленому альбомі.

Після цього необхідно виділити індивідуальний час для другої, третьої дитини… Знаючи, що мама чи тато точно проведуть з ним певний час, малюкові буде набагато простіше пережити той факт, що зараз увага батька належить його братові чи сестрі.

Ще варіант — один день на місяць присвячувати одній дитині, займаючись тим, чим їй хочеться: вирушити разом у похід, поїхати до аквапарку, сходити до кафе вдвох.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти