Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="177114"]
Виховання

Правила добрих батьків: 10 порад для мам та тат

0
Що означає бути «хорошим батьком»? Відповідей на це питання може бути безліч, але жоден з них не пов'язаний з грошима, соціальним

Що означає бути «хорошим батьком»? Відповідей на це питання може бути безліч, але жодна з них не пов'язана з грошима, соціальним статусом або наявністю останнього iPhon у дитини.

як стати хорошим батьком поради для мам та тат

Джерело: Instagram@allthatisshe

Майже всі батьки запитують: чи все я правильно роблю? Психологи стверджують, що основа щасливого дитинства — почуття захищеності та надійності поруч із батьками, порозуміння з рідними та близькими та надання розумної свободи малюкові.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Давайте разом з вами розберемося, як стати "хорошим батьком" для свого малюка.


1. Розділіть

Чітко поділяйте сім'ю, роботу та решту 27000 справ, які є у кожного дорослого. Займаючись дітьми, зосереджуйтесь тільки на них, не відволікаючись на все інше.

«Знаходячись з дітьми, ми постійно думаємо про інші речі: затягнув проект, не погладила білизну, не приготувала обід, не заплатив за квартиру. Будьте тут і зараз! Ти найкращий працівник, коли працюєш; ти найкращий шеф-кухар, коли готуєш, і ти найкращий батько, коли ти зі своїми дітьми», — каже клінічний психолог Мелані Інгліш.

як стати хорошим батьком поради для мам та тат

Джерело: Pixabay

2. Встановіть межі

Ви насамперед батько вашого малюка, а значить, ви встановлюєте межі та потребуєте послуху. Ваше завдання виховати дитину, яка відноситиме до інших людей з повагою.

3. Дзеркало емоції дитини

Життя не буває райдужним і безхмарним, і ваш малюк теж буде сердитися і плакати, засмучуватися і сумувати. Не намагайтеся одразу втішати його, а дайте йому зрозуміти, що ви розумієте його емоції та почуття. Замість того, щоб говорити: «Нема про що плакати!», скажіть: «Я бачу, що ти сумуєш і засмучений. Мені шкода, що ти так почуваєшся. Я буду з тобою, щоб ти міг заспокоїтися».

4. Прийміть

У ваших мріях малюк знайшов ліки від раку, став світовою знаменитістю, скрипалем чи художником, підкорив Еверест? Прийміть той факт, що це лише ваші мрії, які можуть ніколи не здійснитися.

«Найкраще, що може зробити батько – це зрозуміти, ким насправді є його дитина, розглянути її справжні схильності та таланти, а потім любити і приймати цього маленького чоловічка», — каже психолог Наталі Фейнблатт.

як стати хорошим батьком поради для мам та тат

Джерело: Fotolia

5. Будьте гнучкими

Ви точно знаєте, яким має бути хороший батько? Повірте, у вихованні дитини немає стандартів. Враховуйте характер та індивідуальні особливості вашого малюка.

6. Здійснюйте помилки

Усі батьки помиляються, але це не робить їх поганими батьками. Тільки добрі батьки здатні визнати свої помилки у вихованні та виправити їх.

7. Прощайте

Якщо ви дозволяєте собі помилятися, ви повинні дозволити своїм дітям робити це теж. Не докоряйте дитині за кожен промах, прощайте помилки. Тільки одержуючи прощення, діти знаходять впевненість і самоповагу.

як стати хорошим батьком поради для мам та тат

Джерело: Burda Media

8. Тримайте слово

Батьки мають бути авторитетом для дитини, і малюк має довіряти їм. Діти повинні знати, чого їм варто очікувати, тому якщо ви дали слово – тримайте його.

9. Заохочуйте незалежне мислення

Ваші діти не розділять вашу думку з багатьох питань? І це чудово.

«Гарний батько спонукає свою дитину мати власні думки та почуття, виявляє інтерес до цих думок та почуттів та заохочує незалежне мислення», — говорить дитячий психіатр та психоаналітик доктор Мері Девіс.

10. Показуйте своє кохання

Хороші батьки не втомлюються демонструвати дітям своє кохання. Прості слова «я люблю тебе», сказані малюкові мамою чи татом, нагадують дітям, що вони цінні, що мають значення, і що хтось по-справжньому піклується про них.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти