Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274396"]
Виховання

Хагі Вагі та інші: чому дітям подобаються монстри та наскільки це шкідливо для їхньої психіки

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2022.05.27
0
Для дорослих жахливі або злісні персонажі є неприємними, тоді як дітям, наоборот, вони подобаються. Всі ми знаємо, як дітям подібні

Для дорослих жахливі або злісні персонажі є неприємними, тоді як дітям, наоборот, вони подобаються.

Хагі вагі Кісі місі

Джерело: YouTube

Всі ми знаємо, як дітям подобаються страшилки. Однак коли дитина дуже захоплюється монстрами, батьки починають турбуватися за її психіку, адже дорослій людині захоплення хорором здається шкідливим.

У цьому матеріалі знайдете пояснення чому діти обирають за улюбленців монстрів і варто боятися їх впливу на психіку.

Чи можна дозволяти дітям дивитися страшилки? Думка психологів

У дітей віком від трьох років спостерігається активний розвиток емоційного інтелекту. Завдяки цьому вони навчаються захищати собі від стороннього негативу. Страшилки в даному випадку допомагають усвідомлювати та подолати страх, а також надають яскраві емоції.


Тобто в самому інтересі до негативних героїв немає нічого поганого, проте необхідно слідкувати, щоб сюжети відповідали віку та характеру дитини.

Дітям молодше трьох років жахи заборонені, адже малюки ще не до кінця можуть відрізняти вигадку від реальності. Інакше це може травмувати психіку і особистість.

Дитина 4-6 років може поступово знайомитися зі страшилками, за умови, що вона не дуже вразлива. Важливо, щоб ці страхи не були натуралістичними, відповідали віку і загальна атмосфера не була надто напруженою.

З віку 6-7 років дитяча психіка стає більш стабільною, поступово з'являються навички самоконтролю та емоційної стабільності. Дитині вже можна грати з будь-якими іграшками і в міру дивитися відео або ж в ігри, що відповідають віку.

Хагі вагі Кісі місі

Джерело: YouTube

Одними з найпопулярніших монстрів серед дітей є Хагі Вагі та Кісі Місі. Це персонажі комп'ютерної гри Poppy Playtime, яка здобула свою популярність через багаточисельні огляди YouTube-блогерів. Хагі Вагі виглядає як величезна антропоморфна істота дуже високого зросту, з синім мехом, довгими руками та ногами, трикутною головою, круглими очима та великими червоними губами. Має характерну міміку — широко посміхається, оголюючи кілька рядів гострих зубів. Примітно, що у роті Хагі Вагі має ще один рот, теж повний зубів.

За сюжетом колишній співробітник фабрики іграшок Playtime Co відправляється на занедбане виробництво, щоб розслідувати загадкове зникнення всіх працівників і відновити події катастрофи, що там сталася. Всередині будинку за ним починає гнатися Хагі Вагі. Кісі Місі – це жіноча версія Хагі Вагі, іграшка такого ж типу, тільки розового кольору та з бантиком на шиї. У грі цей персонаж фігурує побічно – на стінах занедбаної фабрики можна побачити лише зображення героїні.

Психологи кажуть, що через страшилки діти можуть подолати власні страхи. Це можуть бути речі, про які дитина стерегтиметься говорити вголос, але, знайшовши схожі почуття у персонажа історії, вона розуміє, що ці почуття властиві комусь ще, і відчуває через це полегшення.

Крім того, правильно пережитий досвід зі страшними історіями може добре впливати на розвиток впевненості в собі. Ототожнюючи собі з героєм, дитина несвідомо відчуває свою причетність до ситуації і, завершуючи шлях успішно, відчуває победу над страхом, яка може стати импульсом для підвищення самооцінки.

Хагі вагі Кісі місі

Джерело: YouTube

Чи потрібні дітям страшні історії?

Так.

  • Без зла не буває добра. Не знаючи почуття страху, неможливо розрізнити почуття безпеки.
  • Саме ті історії, які ми знаходимо страшними, часто стосуються тим, які не обговорюють вголос: одинокість, втрати близьких, страх смерті.

Ні.

  • Якщо дитина чутлива, тривожна у повсякденній житті, то не варто провокувати непідготовлену психіку.
  • Завжди варто звертати увагу на вікові рекомендації. У ранньому віці діти погано здатні відрізняти фантазії від реальності, деякі історії можуть по-справжньому злякати малюка.

Якщо ви побачили, що після гри або перегляду страшного контенту дитину турбуватиме страхи, то необхідно виключити такий контент і поговорити з нею про його страхи.

Іноді за страхом перед конкретним монстром ховаються більш глибокі проблеми та переживання, тому не бойтесь звертатися до психолога.

В інтересі дитини до страхів немає нічого поганого, тому що дитяча психіка вчиться працювати з негативом і страхами. Завдання батьків — допомогти зі всім цим розібратися та убезпечити від контенту, який не відповідає віку та характеру.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти