Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="276355"]
Виховання

Гріхи батьківства: 13 помилок виховання, які заважають всю життя

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2022.11.22
0
Напевно, ви не раз ставили собі запитання, чи хороші ви батьки? Попри те, що кожен з нас намагається робити все якнайкраще для св

Напевно, ви не раз ставили собі запитання, чи хороші ви батьки?

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: instagram @anastasiya_sobolphoto

Попри те, що кожен із нас намагається робити все якнайкраще для своїх дітей, ніхто не застрахований від помилок. Саме тому слід звернути особливу увагу на деякі проблемні питання, що потребують правильних відповідей. Пропонуємо вам дізнатися, як уникнути ключових помилок виховання.

НЕЗДАТНІСТЬ ВИСЛОВИТИ СТРАХ

У наші дні, коли в світі відбувається безліч негативних подій, пов'язаних із війною, тероризмом чи злочинами, дуже важливо дати дитині можливість вільно висловлювати свій страх. Розмовляйте з малюком на будь-які теми, які його турбують і знаходите розумні та м'які відповіді на його, навіть найкаверзніші питання.

Негативне ставлення до свого тіла

Відповідно до нових досліджень, мами, які надмірно стурбовані своєю лишньою вагою, передають ту саму невпевненість своїм дітям. Головне — зосереджуватись не на вазі, а на правильному харчуванні, тренуваннях та пропаганді здорового способу життя. Це дозволить з самих пелюшок привчити дитину до цих звичок і позбавити її багатьох проблем у дорослій житті.


НЕДОСТАТНЯ ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

Ми часто просто не вміємо керувати своїми грошима. Діти потребують від своїх батьків, щоб ті навчили їх цим життєво важливим навичкам, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Якщо батьки не розмовляють зі своїми дітьми про сімейні фінанси, фінансові можливості чи борги, діти роблять власні висновки, а вони не завжди вірні.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: instagram @poolsova

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Встановіть чіткі правила поведінки, визначте межі, щоб дитина могла розуміти, що можна, а що не можна. Якщо малюк знає правила поведінки та порушує їх, тоді йому буде зрозуміло, за що його карають. Так дитина вчиться відповідати за свої дії. Важливо: будьте послідовні, адже покарання має бути за провину, а не тому, що у вас поганий настрій.

ЖОДНИХ СЛІЗ

Бачити, як плаче ваша дитина, дуже боляче. Але завдання батьків — допомогти дитині впоратися зі своїми емоціями. Тому ніколи не кажіть дитині: «Не сумуй, не гнивайся, не ревнуй, не будь йогоїстом», хай малюк проживе цю ситуацію і зрозуміє, що в житті є місце різним емоціям.

СТРАХ ЗНАТИ НЕВДАЧІ

Через те, що батьки постійно беруть на себе відповідальність, діти бояться пробувати нове та робити помилки. Вкрай важливо, щоб дозволяти своїм дітям творити, пробувати та робити помилки, адже тільки тоді можливе розвиток.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: Shutterstock

АГРЕСІЯ

Іноді ми втрачаємо терпіння та кричимо на дітей. Проблема виникає, коли це відбувається регулярно. Якщо на дитину часто кричати, замість довіри до батьків вона починає відчувати лише страх.

ПРОБЛЕМИ ІЗ ХАРЧУВАННЯМ

«Існує багато досліджень, які показують, що змушувати дитину їсти — шлях до переїдання та ожиріння», — каже психіатр Керол Ліберман. Якщо малюк не голодний – не вимушуйте його, особливо якщо він не просить десерт замість вечері.

СПІВЗАЛЕЖНІ ПРОЦЕСИ

«Дозвольте дітям пробувати, допускати помилки, стикатися з проблемами і відчувати різні емоції», — каже Майра Мендес, сімейний психотерапевт. Надаючи дітям простір та право вибору, ви розвиваєте довірчі стосунки, робите дітей впевненими та незалежними.

СТРАХ РОЗЧАРУВАНЬ

Якщо ми захищаємо дитину від розчарувань, це не лише позбавляє її можливості розвивати навички подолання перешкод, а й створює серйозні проблеми у майбутньому. Невміння долати життєві труднощі сприяє розвитку депресії, почуття тривоги та гніву.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: Shutterstock

НИЗЬКА САМООЦІНКА

Якщо ви настільки зайняті, що не видите успіхів і досягнень своєї дитини, вона може відчувати себе забутою та непотрібною. Саме це згодом призведе до низької самооцінки.

НЕЩАЛИВА ІДЕАЛЬНА МАМА

Результати дослідження, опублікованого в науковому журналі «Дослідження дітей та сім'ї», підтверджують, що мами, які прагнуть бути надто ідеальними, глибоко нещасні.

ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ

У тому ж дослідженні повідомляється, що студенти, яких надмірно контролюють батьки, більше за інших схильні до депресії і менш задоволені життям.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти