Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279923"]
Виховання

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей про безпеку в інтернеті

0
18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Згідно з останнім звітом альянсу WeProtect

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Згідно з останнім звітом альянсу WeProtect про глобальну оцінку загроз для дітей в інтернеті, з 2019 року кількість зареєстрованих випадків сексуального насильства над дітьми онлайн зросла на 87% у всьому світі. Ця цифра підкреслює нагальну потребу у скоординованій, багатогранній роботі для захисту дітей в інтернеті. 

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись

Джерело: Freepik

Статистика також показала, що з 2020 по 2022 рік кількість власноруч створених відвертих фото та відео 7-10-річних дітей зросла на 360%. Чати в онлайн-іграх за 19 секунд можуть стати майданчиками для грумінгу — побудови довірливих стосунків із дитиною з метою отримання інтимних фото/відео або подальших зустрічей з дитиною. Щоб отримати такі фото чи відео — злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства у чаті. Крім того, з початку 2023 року кількість випадків, коли злочинці використовують штучний інтелект для створення матеріалів сексуального насильства над дітьми та експлуатації дітей, швидко зростає. 

Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті, представляє для дітей та підлітків — тематичний комікс #Не_ведись. Комікс було створено за ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня — школярка Кіра — починає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець занапастив телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг читайте в коміксі #Не_ведись.

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись


За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу — застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними мережами: , що буде зрозумілою та близькою для них. Історія Кірі не є унікальним випадком, кожен з нас може так чи інакше опинитися на її місці. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545(3)”.

Комікс доступний на сайті для батьків, а також на сайті для дітей.

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись

Що робити, якщо дитина надіслала інтимне фото?

  • — завершити спілкування та заблокувати користувача;
  • — зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути нарушника до відповідальності;
  • — дитина має якомога раніше звернутися за допомогою до батьків чи дорослого, якому довіряє тому, що це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;
  • — звернутися до поліції чи кіберполіції;
  • — отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу на сайті;
  • — отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна у новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, які працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота – компанія BotsBand.

Важливо пам'ятати, що дорослі завжди мають бути на боці дитини, не засуджувати, не зварити, а підтримати та дати зрозуміти, що з вами дитина може відчувати себе в безпеці.

__________________________________________________________________________________________

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг - Найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила понад 800 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських батьків, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків сайті.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти