Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="198884"]
Виховання

Гіперопека VS зона найближчого розвитку: не заважаємо дорослішати

0
.text-content ul li:before{background-color: #ff0000;} Бажання виростити дитину самостійною і впевненою постійно бореться зі страхом за її життя

Бажання виростити дитину самостійною та впевненою постійно бореться зі страхом за її життя та здоров'я. Ми хочемо, щоб малюк скоріше виріс і став успішним, але в той же час оточуємо його колючим дротом турботи, позбавляємося труднощів і насолоджуємося: пташеня в гніздечку, мама- квочка поруч ... Значить, все добре? Психологи кажуть, що надмірна турбота шкодить дитині. Навіть, якщо все від великого кохання!

надмірна турбота, зростати самостійним та успішним, вивчати навколишній простір, знайомитися зі світом, невна система дитини, Мамина усмішка, секрет успіху

Будь-яке маля може рости самостійним і успішним, якщо батьки не починають контролювати кожен крок, оберігати від усього і показувати «як треба». Нам здається, що ми захищаємо від подряпин, синців та ударів долі. Так. Але принагідно заважаємо вивчати навколишній простір, знайомитися зі світом, пробувати, ризикувати, брати на себе відповідальність… На що це перетворюється пізніше? Безініціативність, пасивність, страхи, відсутність активного інтересу до життя, небажання змінюватися та змінювати світ на краще, самотність.

Ми ж не хочемо, щоб усі дороги призвели до... психотерапевта? Ми ж хочемо, щоб на щастя? І щоб успіх став побічним продуктом улюбленої справи нашої дитини, що підросла. Дивно, як багато залежить від здорової нервової системи малюка і як багато можна зробити вже зараз, поки він крихітний! У дошкільному віці дитина або інтенсивно розвивається, або боїться і ховається за маму, яка... теж боїться.


ВБИРАЄМО ВЛАСНІ СТРАХИ Зазвичай психологи радять мамі трирічного малюка посміхатися щоразу, коли маленький тиран до неї звертається. Рекомендація звучить дещо запізно, та й виглядає це фальшиво. Тому що починати треба раніше: з посмішкою розмовляти з крихіткою в животику, з посмішкою зустріти його в цьому світі та вирощувати його з перших днів у позитивній, спокійній атмосфері. Мамина посмішка - найважливіший інструмент для формування здорової психіки дитини, її самостійності та розумового розвитку. Усміхайтесь! Це перший секрет успіху.

надмірна турбота, зростати самостійним та успішним, вивчати навколишній простір, знайомитися зі світом, невна система дитини, Мамина усмішка, секрет успіху

?

А якщо тривоги за життя та безпеку дитини не дають не те, що посміхнутися – розслабитись на хвилину? Ваші страхи із глибини століть. Тоді тільки у тривожних мам діти виживали (ті дбали про них, захищаючи від холоду, голоду та диких звірів).

СЕКРЕТ УСПІХУ ВІД HOT WHEELS Як упоратися зі страхом, що змушує надмірно оберігати? По-перше, нагадуйте собі, що ми не в кам'яному столітті: небезпек менше, а способів вирішити всі проблеми – набагато більше. По-друге, вчені вже довели, що у відповідь на подібну поведінку мами (або тата) організм дитини продукує гормони стресу, які гальмують природний процес формування головного мозку та нервової системи. Крихітка навчився розрізняти ваші тривогу, злість і страх, ще коли був у вас в животику, і зараз легко вловлює найменші вібрації і починає нервувати, руйнуючи себе. Пам'ятайте, що зараз ви - весь світ для малюка, так що, якщо хочете щастя для дитини, самі живіть щасливо і думайте добре про мир, людей і майбутнє вашої дитини!

Наталія Терлецька, мама двох хлопчиків

Вдома є дуже багато роботи і діти, звичайно не хочуть її робити… А точніше не так-не хочуть тоді, коли це треба батькам?.
Щодо @davydyniatko — він у певний момент вирішивши, що буде мити посуд, підлогу і готувати їсти і регулярно за це братися без моїх прохань — просто сам хоче. Але коли це потрібно МЕНІ то звісно починаються танці з бубном? І ті танці дуже складні, як і його впертий характер. У такі моменти спрацьовують два варіанти: я кажу «більше ніяких мультиків і сладостей» або «я тобі куплю подаруночок». Ну і звісно для дитини інший варіант більш прийнятний? Як один із варіантів колекційні машинки Hot Wheels. Довгі любовні пояснення про те, що мама потребує допомоги, у мене рідко спрацьовують. Може вони будуть працювати з донечкою? ПобачимоВЕСЬ ПІСТ ТУТ⇒

ДАЄМО ПРАВО НА ПОМИЛКУ Привчайте себе не робити роботу за малюка. Так, новонароджений дуже потребує вас, але вже через 2-3 місяці ви можете заважати йому своєю «допомогою». Не подавайте іграшку, до якої може дотягнутися. Чи не вдається розібратися з сортером? Це його зона найближчого розвитку. Тобто, він ще не вміє, але вже може освоювати. Процес не дозрів, але визріває! Дайте шанс спробувати ще та ще! Легко сприймайте експерименти з прикормом і забрудненим одягом - краще самостійно і весь у пюре, ніж чистий, але нагодований мамою. Пізніше дитина захоче сама одягатися на прогулянку, відчиняти та зачиняти двері, викликати ліфт, допомагати вам мити посуд та пилососити. Будь-яка спроба зробити щось самостійно – крок до зони найближчого розвитку. Слідкуйте за технікою безпеки, але не зв'язуйте руки, будь ласка!

надмірна турбота, зростати самостійним та успішним, вивчати навколишній простір, знайомитися зі світом, невна система дитини, Мамина усмішка, секрет успіху

Зверніть увагу, як змінюється стиль гри із машинками!

  • 1-2 року Перші машинки малюк тягне в рот, просто катає, кидає, любить їздити гоночною машинкою або бетонозмішувачем по своєму і маминому або татовому тілу.
  • 2-4 року Машинки стали їздити все швидше, починаються перші рольові ігри, здорово ганяти картою з доріжками.
  • 5-6 років Тут уже сюжети складніші: перегони, пригоди, штрафи для порушників.

Набори серії «Hot Wheels City» розраховані на дітей від 3 до 6 років. Вони добре підходять і для рольових ігор, і для змагань, розвивають і моторику, і креатив! А скільки задоволення отримує дитина у процесі. До речі, мамі та татові теж корисно іноді розслабитися. Разом із дитиною переможіть чудовиська, які напали на місто Hot Wheels, чи то величезний і небезпечний дракон або зубаста акула, і… ваші власні страхи та тривоги теж. Усі набори можна поєднати, головне, правильно підібрати елементи.

СЕКРЕТ УСПІХУ ВІД HOT WHEELS Дозвольте надіти невідповідну кофту, переживіть ці пари розбитих тарілок та воду на підлозі. Дозвольте припуститися помилок і дайте шанс виправити їх. Головне – не робіть за дитину те, що вона вже може зробити сама. Дайте в дитинстві установку "у тебе не вийде" - знизить і самооцінку, і мотивацію.

Звичайно, не хочеться, щоб дитина «рознесла» весь будинок. Але якщо ви не поспішатимете, критикуватимете і вимагатимете ідеального виконання, все буде не так драматично. Скажіть, що допоможете, якщо потрібно, але не втручайтесь у процес і не переробляйте. До речі, складати речі, збирати сумку, робити завдання - цьому всьому дитина теж може навчитися, якщо ви не зробите все це за неї. Розклад, що складається з малюнків, стікери-нагадувачі, дитячі таймери – вам на допомогу. Виконуючи все за дитину, ви інвалідуєте її, не даєте дорослішати.

Євгенія Джигомон, щаслива мати двох

Ну з Глаше так як їй 11 вже, більше ведуться діалоги про те чому це важливо для неї або для нас. Матеріальної винагороди в її житті вже менше, більше емоційне та підначальне 🙂 А ось із Кімом, тут все прозоро і зрозуміло:))), тут заохочення грає ключовий момент для досягнення результату:)). У нас чудово заходить момент мотивації за поставлену вимогу чи завдання. «Ким, давай домовимося, ти зараз рівненько посидиш, я тебе підстрижу, а за те що ти поводитимешся як дорослий, отримаєш подаруночок». Щоп'ятниці ми намагаємося так само повернутися додому з сюрпризом і перед тим як віддати його в руки, ми з ним проговоримо, що на цьому тижні він поводився супер добре або допомагав, не важливо, важливо саме проговорити це. ВЕСЬ ПІСТ ТУТ⇒

?

НЕ ГАЛЬМАЄМО СЕПАРАЦІЮ Дитина вперше сказала про себе «я»? Вітаємо! А тепер перестаньте говорити про нього ми! Після чотирьох років це неприпустимо (адже багато хто говорить «ми надійшли в академію!»). Ваше «ми», швидше за все, означає, що ви не даєте дитині відокремитися. Та й самі це не можете зробити. Адже він ваше основне заняття, сенс існування. Відомий український психолог Світлана Ройз каже, що діти, яким не дають автономію, виростають нерішучими, послужливо комфортними, або впертими та агресивними. Така дитина може часто хворіти, вона плаксив, може часто виглядати втомленою, як правило, страждає від алергічних реакцій або затяжних бронхітів.

СЕКРЕТ УСПІХУ ВІД HOT WHEELS Поспостерігайте за дитиною і подумайте, що вона може робити без вас. А ви чим займетеся в цей час? Згадайте дитячу мрію чи залишене хобі та робіть щось саме для себе! Дитина росте на плечах своїх батьків: розвиваєтесь, вчитеся ви – дорослішає вона.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти