Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279625"]
Виховання

Дитина живе у світі онлайн-ігор: які безпечні, а які краще заборонити?

0
У 2020 році кіберспорт був офіційно визнаний видом спорту в Україні. Чемпіонати з мільйонними призовими фондами, тисячі учасників,

У 2020 році кіберспорт був офіційно визнаний видом спорту в Україні. Чемпіонати з мільйонними призовими фондами, тисячі учасників, турніри, кубки та цілий світ захоплених вболівальників та справжніх зірок змагань.

дитина, хлопчик, інтернет, грає Дитина живе у світі онлайн-ігор: які безпечні, а які краще заборонити?

Джерело: Freepik

Відгородити дитину від теми відеоігор у сучасному світі, мабуть, неможливо. Тому батькам варто розбиратися у цій сфері. Тож з якого віку дитині можна грати в онлайн-ігри? Як зрозуміти, які з них безпечні, а які краще заборонити? Чому відеоігри — це не лише шкода, і чи правда, що вони можуть приносити й користь? Ці питання обговорили у фінальному десятому епізоді підкасту “Хороших батьків не блокують” від #stop_sexтинг у співпраці з The Ukrainians Media. Експертом епізоду став тренер-методолог громадської організації #stop_sexтинг Василь Філоненко.

Василь Філоненко
Василь Філоненко
Тренер-методолог громадської організації #stop_sexтинг

Чому деякі гри мають вікові обмеження?

В іграх вікові обмеження означають, що в цій грі буде контент, який може травмувати або заподіяти психічний вред дитині. Пізніше це може бути проблемою для дитини. А якщо у дитини є проблема, це автоматично стає великою проблемою для батьків. 


Хочу поділитися особистою історією: у дитинстві я був дуже запеклим геймером. Доходило до того, що в мене батьки просто забирали з дому ведмедика, дроти від комп'ютера, щоб я не зміг грати в якусь гру. Але я знаходив способи, як пограти в гру, незалежно від того, були там якісь девайси, чи не були. Тобто дитина у будь-якому випадку знайде шляхи, як пограти в гру. Але такі ситуації матимуть певні наслідки для батьків: порушення довіри.

Тож важливо не забувати про вікові обмеження ігор. Якщо це не вказано у самій грі, то можете побачити на сайті Pan-European Game Information — це європейська рейтингова система відеоігор, в якій є класифікація вікового рейтингу з ігор у 38 країнах Європи.  

Скільки годин діти різного віку можуть безпечно проводити в онлайн-іграх? 

Одна з торгових організацій інтерактивної індустрії розваг у Великій Британії за результатами своїх досліджень рекомендує, що гра повинна бути частиною здорового та збалансованого способу життя: 15-хвилинні перерви, кожні 45-60 хвилин. Американська академія педіатрії стверджує, що потрібно грати в ігри не більше 60 хвилин у будні дні, тобто у дні, коли у дитини є школа, і дві години — у вихідні. Дітям до 6 років рекомендується не користуватися і не грати в онлайн-ігри більше однієї години на день. 

Якщо дитина хоче грати в якусь гру, яку всі обговорюють у школі, але вона не відповідає віку, що можна зробити? 

Діти також можуть відчувати тиск із боку однокласників. Вам потрібно поспілкуватися з дитиною і пояснити, чому ця гра їй не підходить. Але тут важливий інший момент — це почути точку зору дитини, чому вона хоче грати в цю гру. Щобільше, можна вийти на інший рівень обговорення і поспілкуватися з учителем та батьками дітей, які спонукають вашого дитини завантажити цю гру. 

дівчинка грає Дитина живе у світі онлайн-ігор: які безпечні, а які краще заборонити?

Джерело: Freepik

Які можуть бути ризики та опасности в онлайн-іграх?

У першу чергу, це різні види мошенництва: маніпуляції ігровою валютою. Інший момент: у деяких іграх діти можуть грати та спілкуватися буквально з будь-ким по всьому світу. Вони можуть зіткнутися з нецензурною лексикою, залякуванням, агресією, кібербулінгом. Ви можете грати в багатокористувацьку командну гру, і хтось буде звинувачувати вас у тому, що ви погано граєте. І навіть є один випадок: після однієї з таких ігрів одному з французьких гравців вдалося знайти свого оппонента, він до нього прийшов і штрихнув його ножем. 

Основне правило - що в онлайні потрібно бути собою. Ми маємо розуміти, що онлайн-світ сповнений людей, які видають собі не за тих, ким вони є насправді. І Дослідження доводять, що в онлайн-ігри найпростіший спосіб зловмисників розпочати комунікацію з дитиною. Наслідки неконтрольованого споживання онлайн-гри це також — ожиріння, проблеми з навчанням, здоров'ям, з поставою тощо.

Як батьківщині вберегти фінанси чи дитині свої карманні гроші, бо часто дитині складно не купувати щось в іграх? 

Функції покупок в іграх можна відключати, коли ми налаштовуємо батьківські контролі. На ігрових консолях або у додатках ми обмежуємо або виключаємо зовсім транзакції. Якщо дитина має власну банківську картку, то це має бути юніорська карта, яка не дозволяє дітям робити транзакції без відома батьків. І не менш важливий порад — не прив'язуйте свої фінансові дані до девайсів, якими користується дитина. 

Які терміни можуть використовувати геймери, діти, які грають, аби батьки зрозуміли хоча б базовий контекст, про що говорити їх дитина?

Перед тим, як спілкуватися з дитиною про якусь онлайн-гру, важливо знайти максимально багато інформації про неї. Один із термінів - це "нуб" (англ. noob). Це глузливий термін, який використовується для опису нових гравців або тих, хто погано грає. Наступний термін - "лут". Це процес, коли ви перемогли свого ворога і забираєте його зброю, амуніцію, аптечки тощо. Термін “токсік”- досить поширений, що використовується для опису гравця, який демонструє погане ставлення і поведення до тих людей, з якими він грає в гру. Термін "потна ковзанка" - означає, що незрозуміло, хто може виграти. Далі, таке слово, як, "скін" - використовується для зміни зовнішнього вигляду персонажа або предмета. 

Загальний висновок термінів дуже багато. Я б рекомендував зануритися в інтернет-пошуковик та, наприклад, якщо дитина грає в “Дота 2” прописати у пошуках: «Дота 2 терміни» або англійською, наприклад, «Дота 2 definition», або «vocabulary», тобто словник. І вам безліч сайтів запропонує визначення приблизно цих самих слів, щоб ви розуміли, що це взагалі таке означає. 

Дівчина живе у світі онлайн-ігор: які безпечні, а які краще заборонити?

Джерело: Freepik

Що робити, якщо ваша дитина мріє стати кіберспортсменом? Як на це реагувати? 

Насправді дуже серйозний питання, бо ми на початку згадували, що величезні турніри, величезні призові, цей спорт дуже активно розвивається. Отже, важливо з дитиною встановити приземлений погляд на ситуацію, що це дуже важка робота. Це обмеження, штрафи, дисципліна, професійні наслідки для здоров'я. Не треба бути категоричними проти захоплення дитини.

Що корисного може бути для дітей в онлайн-іграх?

В першу чергу це розвиток навичок дитини: стратегічного мислення, креативності, координації, логіки, розуміння і взагалі створення уявлення про Всесвіт. Ви не повірите, але за допомогою деяких онлайн-ігор можна вивчати історію. По-друге, це співпраця та соціалізація. Багато ігор вимагають співпраці та взаємодії між гравцями. Наступний момент – це економічні аспекти. Онлайн-ігри дають фінансову грамотність та розуміння управлінням ресурсами. Крім того, онлайн гра – це шанс для пошуку власного хобі. Наприклад, з побудови якихось кубиків, дитина може зрозуміти, що вона хоче стати архітектором. 

Основні поради для батьків про онлайн-ігри

  • Вікові обмеження. З цим батькам допоможе європейська рейтингова система відеоігор Pan-European Game Information. Читайте про вікові рейтинги на їхньому сайті. Розкажіть дитині про вікові обмеження і не забороняйте ультимативно, а детально розберіть у розмові, якщо їй ще рано грати в ту чи іншу гру. 
  • Контроль години. Візьміть за орієнтир дані Американської академії педіатрії: не більше як годину гри у будні дні та до двох годин — у вихідні. Обов'язково варто робити перерви кожні 45 хвилин гри. 
  • Батьківські контролі. Встановіть батьківський контроль на комп'ютері чи гральній консолі. Обмежте можливості голосового та текстового чатів, встановіть паролі на онлайн-розрахунки та приєднайте аккаунт дитини до своєї електронної пошти. Так ви зможете вберегти дитину, не порушуючи її особистих кордонів. 
  • Розвиток навичок. Пам'ятайте, що онлайн-ігри – це не лише про ризики. Це також розвиток навичок дитини: стратегічного мислення, креативності, координації, логіки, розуміння, створення уявлення про Всесвіт, співпраця та соціалізація, фінансова грамотність та шанс для пошуку власного хобі. Тож не треба бути категоричними проти захоплення дитини.

Спецпроект створено за мотивами подкасту “Хороших батьків не блокують” від громадської організації #stop_sexтинг. Епізод 10 “Моя дитина живе у світі онлайн-ігор”, експерт епізоду — тренер-методолог громадської організації #stop_sexтинг Василь Філоненко: https://li.sten.to/gwjpjy88  


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти