Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279384"]
Воспитание

Дитина нервується через вступ до університету: як діяти батькам

0
Останній шкільний рік - непростий час і для підлітка, і для батьків. Майбутньому випускнику потрібно не тільки підготуватися до ісп

Останній шкільний рік — непростий час і для підлітка, і для батьків. Майбутньому випускнику потрібно не тільки підготуватися до іспитів, але й прийняти рішення, які вплинуть на його життя у найближчі роки. Розповідаємо, як усій родині пережити цей рік, щоб він пройшов якомога спокійніше і продуктивніше.

підліток, школяр Дитина нервується через вступ до університету: як діяти батькам

Джерело: Freepik

Багато вчителів та батьків вважають НМТ вирішальним кроком у доросле життя. При цьому очевидно, що від того, як сама дитина ставиться до іспиту, залежить і її поведінка на завершальному випробуванні. Як себе вести, щоб налаштувати дитину правильно?

Спокій, тільки спокій

Ситуація, коли батьки переживають більше, ніж дитина, трапляється досить часто. Якщо це про вас, то починати вам потрібно з себе. Поставте собі питання, чи допоможе ваша тривожність вступу до університету вашій дитині? Тоді який в ній сенс? Краще подумайте: що ви можете зробити зараз для свого випускника?

Перш за все намагайтеся підтримувати в родині психологічно комфортну атмосферу, розмовляйте спокійним і доброзичливим тоном. Бесіди з сином або донькою про майбутнє намагайтеся утримувати у позитивному фокусі. Дайте зрозуміти, що ви поруч, готові підтримувати, і незалежно від того, чи вступить дитина, чи ні, ваша любов до неї залишиться незмінною.


Здоровий режим

На емоційний стан підлітка впливає його фізичне здоров’я. У період підготовки до іспитів важливо дотримуватися нормального режиму життя — вчасно лягати і вставати, повноцінно харчуватися, пити багато води. Прогулянки й свіже повітря, відволікання від навчання та постійного перебування вдома теж впливають на емоційний стан.

Перед самим іспитом бажано повністю звільнити дитину від інтелектуальних і емоційних навантажень. В цей день їй важливо розслабитися, відпочити та зайнятися чимось приємним для себе.

підлітки Дитина нервується через вступ до університету: як діяти батькам

Джерело: Freepik

Довгострокова підготовка

Процес підготовки до НМТ в ідеалі повинен починатися як мінімум за рік до іспитів. І підготовчу роботу варто планувати приблизно однаковими за навантаженням частинами протягом всього періоду. І ні в якому разі не за принципом: «згадати все за 2 місяці». У останньому варіанті психіка старшокласника в якийсь момент вимкне дитину з процесу, врятувавши організм від перевантаження. Слід зробити вибір на користь певного набору дисциплін, знайти репетиторів або записатися на підготовчі курси.

Alterra academy пропонує курси з підготовки до НМТ. Тут допомагають зрозуміти найскладніші предмети та успішно скласти екзамени.

Переваги підготовки з Alterra academy:

 • робота на результат;
 • сучасні викладачі;
 • мінігрупи;
 • індивідуальний підхід;
 • зріз знань;
 • екологічна атмосфера;
 • онлайн-заняття;
 • додаткові заняття.

На базі Alterra Academy проводяться додаткові онлайн-заняття зі всіх шкільних предметів з 1 по 11 клас. Залишайте заявку, щоб дізнатися подробиці!

школярі, студенти, підлітки, дівчата Дитина нервується через вступ до університету: як діяти батькам

Джерело: Freepik

План «Б»

Важливо зрозуміти, що незадовільні результати іспитів — це не кінець світу. Загляньте страху в очі й разом з підлітком розробіть план дій на випадок поганого сценарію. Син або донька не проходять за балами на бажану спеціальність в університет? Розгляньте варіант з іншим напрямком, університетом, коледжем або вступом через рік. Спробуйте знайти плюси в ситуації, що склалася. Наприклад, скажіть підлітку «але у тебе буде ще один рік на підготовку» або «після коледжу є можливість скороченого навчання в університеті». Позитив допоможе максимально зменшити наслідки невдачі, а розуміння, що робити далі, — не розгубитися в стресовій ситуації.

Дуже важливо, щоб ваша дитина зрозуміла: невдача на ЗНО ні в якому разі не ставить хрест на її мріях про майбутнє, а лише робить шлях до них більш звивистим.

Власний досвід

Іспити, вступ і переживання, пов’язані з ними, у вас, скоріш за все, вже давно позаду. Але спробуйте воскресити їх в пам’яті. Розкажіть, як самі переживали, справлялися зі стресом й виходили зі складних ситуацій. Часто підліткам здається, що їхні батьки завжди були дорослими та не переживали схожих проблем. Розвінчайте цей міф. Чесна розповідь про власні страхи й невдачі в минулому не тільки надихне сина або доньку, але й зблизить вас. А щасливий кінець історії надасть сил не здаватися і йти до своєї мети.

Критика в минулому

Час підготовки до підсумкових іспитів – не найкращий час, щоб обвинувачувати дитину в тому, що вона упустила щось з програми протягом свого навчання. Така критика тільки посилить тривожні думки підлітка, а допомогти ніяк не зможе.

Все, що ви зможете викликати критикою — це адекватні з точки зору психіки захисні реакції і повне заперечення подій. Дитина закриється в собі, перестане ділитися тим, що її турбує. Контакт й довірливі стосунки будуть підірвані. Це само по собі погано, а перед іспитами вдвічі гірше.

школяр, школярка Дитина нервується через вступ до університету: як діяти батькам

Джерело: Freepik

Чек-лист: як допомогти дитині за декілька днів до НМТ

Останні дні перед іспитом — найтривожніші. Ось декілька порад, які допоможуть підтримати дитину перед НМТ:

 • не тисніть на дітей та не створюйте стресових ситуацій;
 • повідомте дитині, що будете пишатися нею при будь-якому результаті;
 • забезпечте дітям комфортні умови й здоровий сон;
 • не транслюйте підлітку свою тривожність.

Як знизити рівень тривожності під час очікування результатів НМТ?

Гарний варіант — поїхати з дітьми відпочивати. Іспити вже складені, і нічого не можна змінити, тому в очікуванні результатів краще провести час разом, не згадуючи про НМТ. Все вже сталося, і нервувати немає сенсу. Навпаки, можна видихнути і порадіти. А далі буде новий етап, на якому вже можна думати, що робити і куди йти.

Здача НМТ і вступ в університет — це випробування для підлітків, але не найважливіше в їхньому житті. Тут завдання полягає не в тому, щоб перемогти своїх конкурентів. Головна мета – сформувати у дитини бажання розвивати свій потенціал та вдосконалюватися. І це бажання повинно залишатися в неї протягом усього життя.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты