Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="114441"]
Виховання

Капризна дитина: 6 помилок виховання, які робить кожна мама

Old date: 2016-11-20
Current date: 2022.06.26
New date: 2020.10.24
0
Дитина не погоджується виконувати ваші прохання та часто влаштовує істерики? Крихітка шкодить і не буває? Значить ви точно

Дитина не погоджується виконувати ваші прохання та часто влаштовує істерики? Крихітка шкодить і не буває? Значить ви напевно робите щось не так!

капризи істерика у дитини дитина капризує

Джерело: GettyImages

Що робити, якщо дитина неслухняна і не реагує на зауваження? Іноді це відбувається просто тому, що ви самі робите неправильно по відношенню до малюка. Давайте дізнаємося 6 найпоширеніших помилок, які роблять мами у вихованні своєї дитини!
Занадто категоричні

"Не бий сестру", "Не муч кота" і т. д - список фраз для малюка із закликом припинити шкодувати може бути нескінченним.

Рішення


Іноді дитина примхлива і вперта тільки тому, що їй не зрозуміла причина, з якої потрібно поводитися по-іншому. Поясніть малюкові, чому зараз ви незадоволені його поведінкою. Тільки не сваріться, а розкажіть.

Фрази «Я ж тобі сто разів казала! Ну скільки можна повторювати!», «Чому? Тому що я так сказала», не вважаються поясненнями.


Наприклад, якщо дитина стоїть у ванній, не кричіть, а поясніть, що там слизько і вона може впасти і боляче вдаритися.

Залиште категоричні заборони для дійсно небезпечних ситуацій, наприклад, коли дитина чіпає дроти біля розетки або сує в неї пальці.

Чекаємо надто багато від дітей

Ви їдете у громадському транспорті, а дитина починає кричати та балуватися? Від того, що ви грізно забороните йому, він не перестане це робити наступного разу.


Рішення

Пам'ятайте, що дитина висловлює свої бажання та невдоволення так, як уміє, тобто криком чи гучними звуками. У таких випадках не нервуйте, а спокійно поясніть дитині, як би ви хотіли, щоб вона поводилася.

Наприклад, скажіть йому, що у громадському місці, де всі сидять у тиші, потрібно просити у тата щось пошепки. Також, зверніть увагу дитини на те, що абсолютно всі дотримуються цих норм і це не ваша забаганка. Якщо дитина не виконує прохання з першого разу, постійно нагадуйте їй про це.


Подаємо поганий приклад поведінки

Якщо вас образили, і ви відразу ж обурюєтеся і обзиваєте хама, дієте імпульсивно, то не дивуйтеся, що в будь-якій сварці чи непорозумінні дитина буде робити так само, навіть із вами.

Рішення

Діти підсвідомо копіюють модель поведінки дорослих, тому якщо ви хочете чогось навчити дитину, то насамперед слідкуйте за собою.

Вмійте визнавати свої помилки і вибачатися, тоді і дитина зможе навчитися того ж. Намагайтеся не пропускати негатив через себе та не витрачати на нього свою енергію.


Лаємося через дрібниці

Ви бачите, що діти гасають по квартирі і відразу лаєте їх. Але чи потрібно це постійно робити?

Рішення

Навчайтеся іноді ігнорувати, якщо дитина бавиться, але не робить нічого поганого. Постійно бути «поганим» і лаяти малюка за кожну дрібницю — дуже втомлює. Пам'ятайте, що іноді діти роблять щось, що вас дратує, тому що пізнають нові вміння для себе.

Якщо нічого не загрожує малюкові, частіше заплющуйте очі на його пустощі, і ви побачите, що незабаром він припинить це робити. А ваша нервова система залишиться здоровішою.

Говоримо та не робимо

"Через п'ять хвилин вимикаємо телевізор і їдемо спати.", "Так, я сказала, вимикаємо телевізор", "Чому ти ще дивишся мультики, ану спати" ... Чим більше ви говорите і не підкріплюєте слова дією, тим більше дитина буде цим маніпулювати і не слухатись.

Рішення

Дитині потрібні правила та певні рамки. Якщо ви заохочуєте в малюку можливість їх не дотримуватись, то у вас великий шанс виховати безвідповідальну людину.

Скажіть: «Вимикай телевізор і йди робити уроки. Коли зробиш домашнє завдання, знову дивитимешся мультики». Якщо дитина слухає, подякуйте їй. Якщо ні, вимикайте телевізор і покажіть дитині, що їй потрібно виконувати умови.

Діємо однаково з усіма дітьми

Усі діти різні. І якщо, наприклад, найкращий спосіб домовитися з сином, коли він шкодить — це спокійно пояснити йому, чому так не потрібно робити, то дочка може бути більш упертою і вас не слухатиме.

Рішення


Вивчайте своїх дітей та відчувайте, яка модель поведінки підійде для кожного. Якщо з одним треба бути суворішим, щоб він слухався, а другому спокійно розповісти і заохотити, то знайдіть цей підхід.


Не бійтеся того, що таким чином ставитеся до дітей по-різному. Не враховувати у вихованні характер та особливості дитини — ось головна помилка.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (5 оцінок, середнє: 4,60 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x