Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="170236"]
Виховання

Дитяча агресія: як навчити дитину контролювати негатив

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2018.01.06
0
На різних етапах розвитку дитини батьки зіштовхуються із дитячою агресією. І така поведінка малюка часто наводить маму та тата в

На різних етапах розвитку дитини батьки зіштовхуються із дитячою агресією. І така поведінка малюка часто приводить маму і тата в замішання.

дитина емоції

Джерело: Burda Media

Батьки задаються питанням: чому малюк так поводиться, адже така поведінка вашій дитині зазвичай не властива. Вчені та психологи говорять про те, що дитяча агресія – досить поширене явище.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

«Майже кожна дитина одного разу може затіяти бійку з однолітком. Це здорова, нормальна і очікувана поведінка. Так малюк реагує на речі, які його засмучують і які він не може змінити. Завдання дорослого в цій ситуації — створити середовище, в якому малюк зможе виразити себе, доброго чи поганого», — каже дитячий психолог, доктор Ванесса Лапойнте.


У перші секунди конфлікту батьки не завжди встигають відреагувати на таку поведінку малюка. Проте, перше, що варто зробити мамі та татові в такій ситуації — зупинити дитину, спокійно сказавши їй: «Руки нам потрібні не для бійки». У такий момент найголовніше загальмувати агресію малюка. Скажіть дитині: «Я знаю, що ти засмучений», то малюк побачить, що ви його розумієте. І дайте дитині зрозуміти, що вам не подобається не вона сама, а те, як вона поводиться.

«Заборонити дитині битися неможливо, так само, як і неможливо заборонити дитині плакати. У такий спосіб діти намагаються висловити свої емоції. Це свого роду манера спілкування, якою проходять практично всі діти», — стверджує професор Лапойнте.

дитина емоції

Джерело: Burda Media

У віці 2-3 років діти не здатні інакше контролювати такі емоції, як, наприклад, розчарування. Дитина не може отримати те, що хоче і коли вона цього хоче, вона демонструє своє невдоволення бійкою, істерикою та плачем.

Навчіть малюка трансформувати свою агресію в слова - нехай він промовляє з вами, намагаючись чітко сформулювати свої емоції: "я злусь, тому що..." або "я засмучений, тому що...". Коли дитина зможе освоїти мову почуттів, їй простіше контролюватиме свою агресію.

Покажіть малюку, як можна безпечно «випускати пару» — нехай у моменти агресії ваш малюк рве папір, штовхає м'ячик або б'є подушку.

"Медіальна префронтальна кора головного мозку, що відповідає за емоції, остаточно формується до віку 5-7 років".

За даними фахівців, незважаючи на те, що дитячі бійки - явище природне, батькам слід звернути увагу на психоемоційне тло малюка, а також доступно і зрозуміло пояснити йому в ранньому віці, що насильство над іншими людьми недозволено.

Таким чином, на етапі формування дитячої психіки найважливіше завдання батьків - навчити малюка різним способам виходу із конфліктних ситуацій, а також контроль своїх емоцій.

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти